Nevinný klient

KDYŽ SE VYTRATÍ HRANICE MEZI LŽÍ A PRAVDOU… V motelovém pokoji v Tennessee někdo ubodá kazatele k smrti. Policie z tohoto činu obviní Angel, servírku ze striptýzového klubu. Obhájce Joe Dillard už má plné zuby zastupování lidí, o jejichž vině nemá nejmenší pochybnosti. Setkání se zranitelnou Angel, jejíž obvinění stojí pouze na nepřímých důkazech, ho však přesvědčí, že by nebyla takového činu schopna. S čím ale Dillard nepočítal, jsou další osoby, které do tohoto neuvěřitelného případu postupně vstupují – od pomstychtivého detektiva přes syna oběti, který chce pomstít otcovu smrt, až po Dillardovu duševně nemocnou sestru. Právě kvůli nim přestane být zřetelná hranice mezi vinou a nevinou, mezi nepředstavitelnou lží a neuvěřitelnou pravdou… _____ „Pratt dokonale vykreslil protagonisty svého příběhu, zvláště pak silné jižanské ženy, které se v této brilantně napsané prvotině sice tváří zranitelně, ale se světem ovládaným muži bojují o to urputněji.“ – Publisher’s Weekly „Vidím v tom Scotta Turowa a Johna Grishama ... Úvodní kapitola je asi to nejpůsobivější, co jsem za posledních deset let četl.“ – Ken Bruen...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396500/big_nevinny-klient-RNp-396500.jpg 4.182

Joe Dillard 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

An Innocent Client, 2008

Kniha Nevinný klient

moudivlacek
09.12.2021

Skvělá ukázka práce amerického obhájce Joea, který sní v pracovním životě o jednom jediném skutečně nevinném klientovi. Joe má moc hodnou ženu i děti, ale dostává od soudu přidělené případy, kdy klientům hrozí za jejich hrozné činy trest smrti. Práce Joea je klientům pomoci k osvobození nebo alespoň k co nejmírnějšímu trestu. Čím je Joe víc k "důchodu", tím těch lží a podvodů a úhybných manévrů má dost.
Joea jsem si oblíbila a jeho příběh užila. Joe v knize říká, že prostě jen nutí policii odvést svou práci pořádně, pak by on neměl u soudu nikdy šanci... Sice to je "jeho" názor, ale možná na tom něco bude.
Vychutnejte si příběh z trestního práva a soudnictví v Americe - stejně jako já.

ErčaV.
05.09.2021

Kniha se mi snadno a rychle četla. Nebylo to žádné složité čtení a děj byl zajímavý.

soukroma
28.05.2021

Trochu pomalé, trochu přeslazené (nádherné ženské, svatý obhájce a jeho úžasná žena), trochu klišoidní (zneužívání pěstounem i vlastním rodičem), trochu přehnané (zpustlí kazatelé, zlí vyšetřovatelé, zkorumpovaní státní zástupci a svéhlaví soudci), ale konec vše napravil. To se totiž z toho všeho vtipně vyloupl ale echt nevinný klient (všemi mastmi mazaný a podmazávající, ale v hlavním bodě obžaloby opravdu nevinný)!
Takže průměrné hodnocení, k němuž jsem tíhla celou dobu (právnických thrillerů lepší kvality je hodně), nakonec za ten konec musím zvýšit. 85%

Barunka_riot
06.04.2021

Až mi bylo skoro líto, že je kniha u konce :)

Neopol
05.04.2021

Průměrně dobrá za tři hvězdy. Psaná jakoby narychlo žádné velké zvraty rychle dopsat.

Danago
25.01.2021

Mě to bavilo. Mám ráda přesně takové knížky.

tittanie
18.07.2020

Zajímavé postavy a zajímavý příběh. Dostalo mě rozuzlení.

Katania
28.05.2020

Pěkná lehčí krimi. Líbilo se mi právnické prostředí, i když takové knihy nevyhledávám.