monishek monishek komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Na autora Cartera jsem prisla nahodou a diky skvělým recenzim jsem si koupila sérii 10knizek. Tak mam přečteny prvni dil a musim se pridat ke kladnému hodnoceni. Hned po prvni stránce jsem si rikala, jee, to je neco jako Saw (zahrajeme si takovou hru) a nemohla jsem prestat cist. Postava detektiva mi je velmi sympatická a cely pribeh mel šťávu. Napětí, emoce, detailní popis a i vtipne poznamky me vtahly do deje. Četlo se to samo. Jsem zvědavá a tesim se na další ‘’svinské vraždy’’

24.07.2021 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Co to bylo?! Hned ten zacatek - Winston a dal jako proste WTF. A u te kapitánky se mi take na chvili zastavil dech, jako nee, proc i ona. Cely pribeh skvele napinavy a nechapu, jak tohle nekdo muze vymyslet. Na ty veci (MAS TO V SOBE) prisel jak? Asi nikdy nepochopim, jak tohle muze spisovatele napadnout (opet … co to ku*va melo znamenat?). Kazdopadne se to cte fakt dobre a ja diky Carterovi HODNE CTU (hi,hi)

04.08.2021 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

To byla jízda .. Nevim, co poradne napsat. Mozna jen, ze to bylo vice brutalnejsi nez prvni dil a celkove se mi to i vic libilo. Precteno za dva večery a tesila jsem se na kazdou stranku.
‘’Jo, a ta zprava je jsem zkurvenej magor’’

27.07.2021 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Wow, jak to ten Carter jenom dela, ze kazde jeho dílo je uplne jine a pritom tak vyborne ctive. Hned na zacatku me zápletka vtáhla do deje a ja si rikala, jako ze joo, celkem dobry, ale mela jsem nutkání rict, ze Zloba byla lepsi. Nastal ale zlom. A ja zase musela uznat, ze me Carter dostal, zase me ohromil svou nápaditosti a originalitou. Ta minulost, pritomnost proste bomba. Klobouk dolu, opravdu. Jen bych mela malou výtku ohledne informaci o Hunterovi. Je to série, tak se předpokládá, ze se cte postupne od 1.dílu, tak proc porad opakovat informace o skole, titulu Ph.D., povinne četbě jeho doktorandske prace, matce atd? Tohle jedine me ruší a v knize to preskakuji.

23.09.2021 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

To byla ale napínavá jízda!! Byla jsem tak zvedava, kdo je sochař, ze kdyz se zmínilo jmeno, tak jsem chvílemi ani nedýchala, abych uz konecne zjistila, jak to jmeno tedy zni, kdo je sochař?? Uzasny pribeh, tak originalni, neobyčejný, svérázný, nevsedni .. Nevim, jak tohle muze spisovatel vymyslet, ale je to proste supeer. Tesim se na dalsi dil!

13.08.2021 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

(SPOILER) Čtu již 6.dil a rikam si, ze se tam musi uz neco opakovat, ze me nemuze Carter prekvapit a pak bum! V tomto díle zname vraha, Carlos chybi, tolik vražd (samozrejme brutálně provedených) .. Mela jsem i slzy na krajicku, kdyz jsem cetla o mamince. Především me zasáhly tyto dve vety - Nechci, aby si te vzal, mami. Budu sedet u dveri, a kdyby prisel, poslu ho pryc … Dalsi prekvapeni byla Jessica. Bylo mi Roberta taak lito. Carter je opravdu umělec. Takove násilí, brutalita a zaroveň tak citlivé emoce. Tento díl jsem si moc uzila!

31.08.2021 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Takova mlada spisovatelka a tak skvely pribeh. Zřejmě do něho zakomponovala sve oblíbené koníčky (zpěv, hraní na klavír) a cely text vyznívá realne. Nemela jsem problem se začíst, bylo to napínavé a hlavni postavy byly taky fajn. Přijde mi zvláštní, ze někdo mel takove problemy s knihou, ze se musel přemáhat k přečteni ci dokonce nedočetl. U me za 2 večery přečteno a spokojenost. Určitě si přečtu i dalsi dil.

18.10.2022 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Tohle byl takovy milý pribeh, ktery me citově pohladil. Krasne vylicena příroda, skvele zachycené emoce i zajimava zápletka. Nejdrive jsem od toho moc neočekavala a bylo mi hlavni hrdinky lito, ale postupne si me pribeh získal a precetla jsem ho jedním dechem. O tom, ze je to asi nepravdepodobne a některé skutecnosti tam uplne nesedi asi neni nutne zmiňovat, ale jako takova oddechovka proc ne. Bylo to mile.

23.03.2023 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

(SPOILER) Co jen napsat, abych se neopakovala. Bylo to opet velmi ctive, zajimavy námět. Uz jsem mela pocit, ze ten pripad snad ani nevyresi. No jo, ale to by tam musel chybet Robert. Takze nakonec uspesne uzavřeny pripad. I kdyz jsem očekávala, ze v tom zase bude nekdo ,,od nich’’ … A samotny zaver s panem J byl prijemny konec pribehu.

31.10.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Skvely pribeh, ktery se cte jedním dechem. Libilo se mi, ze tam bylo vice postav a kazda mela nejake to tajemství. Skutecneho pachatele jsem neodhadla a to jsem si rikala, ze to nakonec udelal on a pak, ze ona a nakonec to bylo zase jinak. Velmi se mi zaver libil. Byl napinavy do posledni chvile. Pripad se vyresil, i kdyz ten epilog s mobilem mi vrtá hlavou.
Edit: Uz mam přečtenou i jeji posledni knihu Jeji konec a musim hodnotit, ze kniha Jeden z nas se mi libila ze vsech nejvice.

13.07.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Ma druha přečtena kniha od autorky a jeji styl se mi moc libi. Opet ponury pribeh, ktery ve Vas vyvolá emoce. Libil se mi styl vyprávění, pekne to odsypalo. Zaver byl zajímavý, i kdyz chapu takove otevřené ukončení. Stejne by me zajimalo, jak by to pokračovalo dal

28.05.2023 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Musim se připojit k pozitivním recenzim. Pribeh jsem si uzila. Bylo to ctive a napínavé. Nemela jsem problem se zacist. Urcite doporucuji precist. Ve volne chvili mrknu i na serial.

09.10.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Dočteno a ani nevim, jestli se mi to líbilo. Pribeh to byl dosti smutný, bylo mi z nej uzko a to deti nemam. Takova jednohubka v počtu stránek a pritom toho ma v sobe tolik. Četla jsem a četla, az byl konec a ja si řekla, sakra holka, cos to provedla, co ti oni provedli …

01.08.2022 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

To byl teda zase pribeh! Musim uznat, ze tenhle dil mi prisel takovy brutalnejsi než ty předešlé. A ten závěr? Nemam slov!! Vyborne napsané! Napeti by se dalo krájet a ta cast s Hunterem? Tak to jsem nedýchala, mela palpitaci a cekala jsem, jak se rozhodne, pomuze nekdo, vymysli něco..? Hltala jsem větu po větě. V knize se uvádí ‘’Tenhle vrah si s tebou od zacatku hraje.‘’Nakonec to nebyla uplne jen tak bezmyšlenkovita hra, ale melo to svuj duvod. Carter me opet prekvapil a ja se nemuzu dockat dalšího dílu. Bude tam i Garcia?! .. ‍️

22.08.2021 5 z 5

Lovec Lovec Jack Heath

Tohle byla bomba. Timothy je proste skvely, ja vim, ze to pro nekoho muze byt nechutný nebo tak, ale me to bavi, libi se mi to. (Nejsem psychopat, ale je to proste tak ctivy) Cely ten pribeh ma napětí a ten konec? Potrebuju dalsi dil!!!

16.07.2021 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Tak tenhle pribeh mi sedl. Celou dobu byl napinavy a cetl se jedním dechem. Kratke kapitoly se cetly v rekordním case. Ta hlavni zápletka mohla byt pro me vice blazniva a klidne brutalnejsi, abych dala vice hvezd, ale i tak pribeh mel spad. Jen jsem cekala, ze se toho v domě bude dít vice. Celkove se mi to libilo a hlavni postava byla sympaticka. I jeji vyjadřování bylo takové reálné. Neukonceny zaver mi vyhovoval. P.S. Je to ma prvni přečtena kniha od teto autorky a urcite vyzkousim i jine.

20.04.2023 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Krasny ctivy pribeh. Cetla jsem vsechny knihy od této autorky a jeji styl psani mi velmi vyhovuje. Ma to spad, kratke kapitoly, napětí. Námět byl dobry, ale obcas mi vadilo, ze se to zbytecne protahuje. Kazdopadne se to opet četlo jedním dechem. Skvela knizka treba na dovcu.

14.07.2021 4 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Tak tohle byla zase jizda. Sice hlavni postava Marni zde mela mene prostoru a naopak vice jeji syn Alex, ale na čtivosti to neubralo. Zapletka byla zajimava a vraha jsem neuhodla. Zaver mel vyborny spad, i kdyz lehce smrdutý (ha,ha). Urcite doporucuji precist.

08.07.2023 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tahle knizka je uz klasika, ne? Kdo by ji neznal. Kdykoliv se resi tema drogova zavislost, tak kazdeho napadne prave My deti ze stanice Zoo. Pred nekolika lety jsem mela obdobi, kdy jsem vyhledavala tuhle tematiku a musim priznat, ze je skvela. Kdyz to srovnam s jinymi knihami, tak tahle je hodne vysoko na zebricku. Samozrejme, ze jsou i jine vyborne knihy se stejnou tematikou. Knizka neni vyjimecna nebo jedinecna, ale urcite stoji za precteni a pak se podivat na film (ten je mimochodem take uzasny)

19.02.2019 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Mne se knizka libila. Je ctiva, zajimava. O malinko mozna lepsi nez Manzele odvedle. Precetla jsem ji za jeden vecer a vubec mi nevadi, jak to dopadlo, ackoliv jsem si myslela, ze zaver bude jiny. No, rekneme, ze jsem si myslela, ze nekoho odsoudi. Ale i tak davam skoro plny pocet hvezdicek.

04.09.2018 4 z 5