monishek monishek komentáře u knih

Ghúl Ghúl Brian Keene

Tak tohle byla pro me naprosta pecka. Cetlo se to samo, a i kdyz jsem mela chvili obavu, aby to nebyl pribeh spise pro mladez, tak jsem byla velmi brzy vyvedena z omylu. Vyborny dej, ktery nebyl pro me strasidelny ve smyslu, ze je to horor, ale tech priser tam bylo az kam. Doporucuji precist, pokud nemate v umyslu se vylozene bat.

26.04.2024 5 z 5

Život na míru Život na míru Nikki Erlick

Tohle byl skvely pribeh. Ten pocatek mi pripominal pandemii covid. Take to zacalo na jare a dost lidi to rozdelovalo. Celkove myslenka byla vyborna a ocenuji, ze ty kroky byly logicke, i kdyz vlastne hrozne. Skutecne se hodne hledi na vek v urcitych situacich, bohuzel. Velmi se mi libila linka Ben a Amie. Precteno jednim dechem a vubec mi nevadilo, ze vyskyt krabicek nebyl vice zkouman. Urcite doporucuji.

24.04.2024 5 z 5

Zvedá se vítr Zvedá se vítr Kateřina Surmanová

Pribeh mi neprisel spatny, i kdyz na zadek jsem si z toho nesedla. Zaver nebyl prekvapujici, celkem brzy jsem tusila, jak je to s vrahem. Styl autorky nechybi a to hlavne v sahodlouhych popisech, tohle urcite neni pro kazdeho. V nekterych mistech jsem se uz zacinala nudit. Nevim, jestli je zde podobnost s Kingem (necetla jsem), ale tento styl mi uplne nevyhovuje. Mam rada kratke, vystizne vety a rychlejsi tempo .. Napeti, akce, tajemno .. Tady to postradam. Nebylo to vylozene spatne, precetla jsem si knihu rada a ocenuji, ze nema treba o 100str. vice. Hodnotila bych 3,5/5 ..

13.04.2024 4 z 5

Pod Ďáblovým mostem Pod Ďáblovým mostem Loreth Anne White

To bylo vyborne. Cetlo se to jednim dechem a neustale jsem byla v napeti. Kdo to udelal, kdo lze a kdyz uz jsem si myslela, ze vim, tak na druhe strane jsem zjistila, ze vlastne nevim, protoze tohle byla taky lez. Skvely pribeh, doporucuji.

08.04.2024 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Byl to celkem dobry pribeh, tema zajimave, nektere situace az sokujici, ale nektere veci mi vadily. U neceho bylo az moc omacky a zacinala jsem se nudit a dalsi problem mi delalo pomerne hodne postav. Ale nakonec to nebylo spatne, vyzkousim i dalsi dil.

07.04.2024 4 z 5

Jezevec Jezevec Fredrik P. Winter

Zajimavy pribeh, ktery se diky kratkym kapitolam skvele cte. Ocenila bych vice akce a nektere veci mi tam uplne nesedely. Zaver byl taky takovy predvidatelny. Nebylo to vylozene spatne cteni, ale jsou lepsi knihy na trhu. Tahle nenadchne, ale ani neurazi. Hodnotim, jako lepsi prumer 3,5. Tema i zpracovani je zajimave.

06.04.2024 3 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Vypada to na zajimavou serii, ve kterou budu jiste pokracovat. Kett je sympatak a zajima me, co se mu stalo se zenou. Deti byly zvlastni okoreneni pribehu, kdy diky nim nastavaly i humorne situace. Nekterych veci uz bylo moc (piti caje, chci kakat), ale ve vysledku to byl ctivy pribeh. Urcite si prectu i dalsi.

01.04.2024 4 z 5

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Vyborne dilo, autorka je lepsi a lepsi. Uz serie se mi velmi libila a tahle kniha je skvela. Cte se sama, napeti nechybi a kratke kapitoly prijemne odsypaji. Cteni jsem si uzila, za dva vecery hotovo. Kdyz jsem se dozvedela, ze postava otce je inspirovana jejim dedeckem, tak mi beha mraz po zadech, co si musela autorka v detstvi vytrpet. Opravdu klobouk dolu.

26.03.2024 5 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Zajimavy pribeh, i kdyz mi vadilo velke mnozstvi postav. Az jsem se v tom chvilemi ztracela, kdo je dcera, pritelkyne, byvala manzelka apod. Jinak pribeh byl celkem dobry, zaver mel spad, i kdyz mi prisel az takovy moc rychly. Cekala jsem jeste vice napeti. Celkove, ale knihu mohu doporucit.

24.03.2024 4 z 5

Příběh mateřídoušky Příběh mateřídoušky Miriam Blahová

Tohle byl tak krasny pribeh, kde bylo tolik lasky, i kdyz nestesti nechodi po horach. Co vam budu povidat, takova prijemna oddechovka, ktera se cte sama.

21.03.2024 5 z 5

Pod rouškou šikany Pod rouškou šikany Blažena Hlasová

Nelehke tema, ale cetlo se to jednim dechem. Smutne pribehy sester jsou kratke, vystizne a ctive. Libilo se mi sestaveni temat. Zaznela zde jak sikana od vedouciho pracovnika, tak i od podrizenych, jsou zde problemy i cizinek. Bylo to skutecne pestre. Kniha stoji za precteni. Ma malo stran, ale obsahove je velmi zajimava. Jsem strasne rada, ze v praci mam skvely kolektiv i vcetne doktoru a nemusim podobne problemy resit. I kdyz je pravda, ze na praxi jsem se take setkala s nevhodnym chovanim.
Typ knihy, kterou staci precist jednou, ale i tak doporucuji precist.

18.03.2024 4 z 5

Rozpolcený Rozpolcený Rob Ashman

Ja tuhle serii zboznuju. Vsechny dily napinave a vyborne ctive. Ale tenhle posledni nebyl podle mych predstav. Zacatek, jak jiz zminuji ostatni, tak byl takovy zmatecny a celkove ani namet me moc neoslovil. Cely pribeh vlastne me nicim neposadil na zadek. Nastesti to nema moc stranek, precist se to dalo, ale nenadchlo me to. Neurazi, tak hodnoceni necham na prumeru. Bohuzel zklamani oproti predchozim dilum. Cekala jsem vic, ani zaver neni prilis zajimavy.

14.03.2024 3 z 5

Velké naděje Velké naděje Ava Reed (p)

Tohle bylo tak skvely, ze stranky mizely pod rukama rychlosti blesku. Vubec mi nevadilo, ze je tam vice postav a ani jmena se mi nepletla. Ale co ten konec? Pokracovani priste? Nutne potrebuju vedet, jak to bylo dal!

09.03.2024 5 z 5

Zkouška rájem Zkouška rájem Adam Sternbergh

Zacatek knihy byl skvely. Kratke kapitoly odsypaly a ani napeti nechybelo. Bylo tezke se od knihy odtrhnout. Strasne jsem byla zvedava, jake dalsi intriky Daisy zamysli. Kdyz uz mel pribeh vrcholit, tak jsem si rekla, to jako vazne? Takhle v pohode to skonci?! Ten zaver to skutecne pokazil, ale i tak 4 hvezdy. Precteno, jako napinava oddechovka, proc ne.

01.03.2024 4 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Skvela kniha, ktera byla pro me obohacujici. Nektere kapitoly me bavily velmi a nektere trochu mene. Pracuji jako sestra na chirurgii a protoze se mi libi neurochirurgie, tak jsem byla na rozhovor velmi zvedava. Bylo to urcite zajimave, ale patri to ke kniham, ktere staci precist jednou. Tesim se na dalsi dilo od Moravce.

28.02.2024 4 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Krasna prace! Cetla jsem i predesle knihy autorky a vzdy jsem tam mela nejake pripominky nebo mi neco nesedelo. U Vodnika pomaly rozjezd, u Klekanice divny zaver, ale tohle .. Tohle dilo me bavilo od zacatku do konce. Hned akce, kratke kapitoly odsypaly a ja se nemohla od cteni odtrhnout. I kdyz jsem diky indiciim tusila, ze zaver nebude tak jak na prvni pohled vypada, tak jsem si ho uzila, ackoliv to velke prekvapeni nebylo. Vyborna ceska detektivka, doporucuji.

25.02.2024 5 z 5

Desetkrát a dost Desetkrát a dost Scarlett Wilková

No, zajimavy roman, trochu takova tragikomedie. Napsano ctive, kapitoly odsypaly, jak byly rozdelene podle postav. Nicmene mi to nakonec prislo takove nemastne neslane. Nejvetsi ocekavani jsem mela prave na dovolene, kdy to jakoby praskne, ale v podstate se tam nic mimoradneho nestalo. Nesedla jsem si z toho na zadek. Nastesti je to takova jednohubka v poctu stran. Ano, je to uplne jiny zanr, nez autorka predtim psala, ale muj salek kavy to bohuzel nebyl. Verim, ze lide vekove 50+ by si pribeh s chuti uzili a v nekterych situacich by se i poznali. Za me jen prumer.

21.02.2024 3 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Jeee, tak to byl prijemny pribeh. Presne to jsem potrebovala. Romantika, laska a happyend. Tolik me bavila chemie a vztah hlavnich postav. Celkove pribeh byl velmi ctivy, vyhovovalo mi, jak se stridaji kapitoly z pohledu Ivy a Ryana. I kdyz byl vlastne namet jednoduchy, predvidatelny, tak jsem si ho uzila. Jako mila oddechovka, proc ne, urcite doporucuji.

18.02.2024 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Precteno a musim se priklanet spise ke zklamani. Zacatek byl zajimavy, ctivy, ale pak pribeh nejak ztratil atraktivitu. Nektere kapitoly me bavily vice a nektere mene. Hodnotila bych to jako lepsi prumer 3,5/5. Myslim si, ze si pribeh dlouho pamatovat nebudu, bohuzel to nebylo zadne wow, ktere by me posadilo na zadek. A co se tyce audia z Rozhlasu, tak dost veci tam chybi, zaver je nedostatecny a strasne me iritovala pani ctenarka, ktera tak nahlas dychala. Kniha je lepsi, ale i tak z pribehu nejsem nadsena. Ocekavala jsem neco jineho.

15.02.2024 3 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

To bylo něco. Podle obalky byste rekli, ze pujde o nejakou lacinou erotiku, chyba! Origo obalka je vystiznejsi, ale budiz, stalo se. Borec na obalce neni vubec odpovidajici k obsahu knihy. Hlavni tema je znasilneni, ktere je za me zpracovane takovou lehkou formou. Prece jen je to zavedene do romantickeho pribehu, kde laska a rodina vitezi. Mozna je to tak trochu amerika style - sikana, drogy, penize a na druhe strane laska, pratelstvi, obetavost. Je to sladky a cetlo se to skvele. I takove ty peprnejsi sceny nechybely, ackoliv hrdinka zazila dosti trauma zazitek. Sem tam hrubka v textu, ale to se da prehlednout. Brala jsem to jako lehke cteni, kde chcete happyend a ocekavani bylo splneno. Hodnotim 4,5/5.

08.02.2024 5 z 5