monishek monishek komentáře u knih

Jedno malé prasátko Jedno malé prasátko Rob Ashman

Dočteno a musim souhlasit, ze tento díl byl o neco lepsi nez 1. díl. Střídání vyprávění ze stran vyšetřování a pachatele mi vyhovovalo. Samotna zápletka byla taky fajn. Celkově pribeh byl čtivý a napínavý. Velke plus, ze kniha nema moc stranek. A hlavne musim zminit zaver, ten mě překvapil, i když v podstate už vše vite. Doporucuji precist!

01.02.2023 5 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Precteno jedním dechem. I kdyz pribeh obsahoval vice časových obdobi, tak mi to vubec nevadilo. Četlo se to v pohode. Opravdu napinava a ctiva kniha. Doporucuji.

28.01.2023 5 z 5

Bez tváře Bez tváře Rob Ashman

Zajimavy pribeh a určitě i ctivy. Nicméně ten zaver byl pro me moc přehnaný, takovy až Chuck Norris. Ale jinak pribeh pekne odsypal, napeti nechybělo a i počet stran byl akorat. Celkove bych ohodnotila jako lepsi prumer. Stoji za precteni.

23.01.2023 4 z 5

Nehoda Nehoda Natalie Barelli

To byla jízda! Eve, ty jedna proradná... Když už jsem věděla zápletku a čekala happyend, tak se najednou příběh zvrtnul a já musela číst a číst. Četlo se to jedním dechem. Krátké kapitoly, napětí a akorát počet stran. Doporučuji
P.S. Hospodyně se mi také líbila, ale tohle snad bylo ještě o něco lepší.

21.01.2023 5 z 5

Židovské jesle Židovské jesle Elle Van Rijn

Skvely pribeh, jak je to jen v ramci možností mozne. Kniha se cetla sama, kratke kapitoly a vyprávění z pohledu mlade Betty mi vyhovovalo. I když celý pribeh byl narocny a tohle tema (2.světová válka, koncentrační tábory apod) nevyhledavam, tak jesle byla zajímavá změna. Ano, i tak to bylo děsivé a necetlo se lehce, kdyz miminka vybírali do transportu, ale pribeh stoji za precteni.

18.01.2023 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Konecne docteno. Zacatek pro me dost pokulhaval. Necetlo se to lehce, ze jsem si rikala, ze tolik stran nedam. Prilis me to nebavilo a prislo mi to zdlouhavé. Pote se pribeh rozjel a poslednich cca 170stran konecne odsypalo. Cekala jsem jiny zaver, tohle mi prijde porad takove neukončene, ale celkova myslenka pribehu je zajimava. Kdyby kniha mela o 100stranek mene a tudiz i omáčky, tak bych klidne dala plny počet hvězdiček. Za přečtení určitě stojí, i když ten začátek trochu skřípe.

13.01.2023 4 z 5

Malvína Malvína Anna Szafrańska

Nemuzu si pomoct, ale me to hrozne bavi. Vsechny postavy jsem si tak oblibila, ze me mrzi, ze skutecne neexistuji. Tolik jim fandím v jejich laskach a drzim jim palce, aby překonali svou minulost. Tesim se na 3.dil, ktery doufam, bude take takhle ctivy.

01.01.2023 5 z 5

Průlom a odhodlání Průlom a odhodlání Ulrike Schweikert

Skutecne druhy dil mi prisel o dost slabší nez prvni. Nektere komentare jsem brala s rezervou a to, ze postavy byly jine mi nevadilo. Tesila jsem se na zajimave osudy prvni lékařky apod, ale ta časová osa byla prilis zdlouhava a ma pozornost nebyla vzdy dostatečná. Ano, nektere kapitoly byly zajimave, ale nektere situace se zbytecne táhly a vubec me neoslovily. Kniha mohla byt urcite kratší a vice by se mi libilo kdyby se zaměřovala na Charite jako to bylo v prvnim díle. Celkove mi prislo, ze se roman prilis táhl a nemel v sobe gradaci. Precetla jsem, i kdyz jsem si misty rikala, ze to vzdam. Prvni dil byl ctivejsi.

19.12.2022 3 z 5

Cizí dluh Cizí dluh Kinga Litkowiec

Nakonec precteno, ackoliv u prvních stranek jsem si rikala, ze to bude hodne slabota a ztrata casu. Nakonec se pribeh trosku rozvinul a byla tam i romantická linka a ne pouze násilí, vyhrožování, tvrdy sex, .. Jako uplne me to neoslovilo, abych cetla dalsi dily. Takovy mafian, ktery nevi co by, pak je nastvany sam na sebe (je zamilovaný, nebo neni) apod. neni muj šálek kavy. Chlap ma byt rozhodný. Obzvlast, kdyz vystupuje jako silná autorita. Pribeh mi přišel vcelku průměrný.

05.12.2022 3 z 5

Naděje a osud Naděje a osud Ulrike Schweikert

Cely pribeh byl takovy milý a ctivy. Je pravda, ze nektere kapitoly me bavily vice a u nekterych jsem ztrácela pozornost. Nicméně pribeh jako celek jsem si uzila a bavilo me to. Jako zdravotnikovi mi prijde neuvěřitelne, jak se medicina vyvíjí. Jsem zvedava na dalsi dil.

17.11.2022 4 z 5

Jezdec Jezdec Skye Warren

Opet skvele ctivy pribeh. Mozna o neco vice napinavejsi nez 1.dil. Uz tam neni seznamování a takova ta omacka okolo,ale odhalování nejrůznějších tajemstvi. A dočkáme se i romantické chvile v plamenech.

13.11.2022 4 z 5

Nymfomanka Nymfomanka Sonia Rosa

Dočteno a mam takove smisene pocity. Na jednu stranu je to lepsi, nez co jsem puvodne ocekavala. Mela jsem strach, ze se bude jednat jen o sexuální sceny, jelikoz je Anita nymfomanka. Ale nakonec pojetí v podobě diagnozy mi prislo dobre. Střídání minulosti a přítomnosti bylo ctive. Nakonec se mi pribeh libil a nelituji precteni.

02.11.2022 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Tak druhy dil se mi líbil o chlup nebo o hvězdičku vice. Možná to bylo pro me zajimavejsim tématem, nebo vice rozpracovanou osobní linkou vysetrovatelu. Nejsem si jista, ale pribeh byl napinavy a dostatecne ctivy. Precetla jsem ho za 2 večery a jsem spokojena. Jen doufam, ze bude happyend a vyšetřovatelé budou zase dream tým.

21.10.2022 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Takova mlada spisovatelka a tak skvely pribeh. Zřejmě do něho zakomponovala sve oblíbené koníčky (zpěv, hraní na klavír) a cely text vyznívá realne. Nemela jsem problem se začíst, bylo to napínavé a hlavni postavy byly taky fajn. Přijde mi zvláštní, ze někdo mel takove problemy s knihou, ze se musel přemáhat k přečteni ci dokonce nedočetl. U me za 2 večery přečteno a spokojenost. Určitě si přečtu i dalsi dil.

18.10.2022 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Musim se připojit k pozitivním recenzim. Pribeh jsem si uzila. Bylo to ctive a napínavé. Nemela jsem problem se zacist. Urcite doporucuji precist. Ve volne chvili mrknu i na serial.

09.10.2022 5 z 5

Rekviem za sen Rekviem za sen Hubert Selby

Uf, tak dočteno. Na zacatku to byl boj, když jsem přelouskala cca 5 stranek a rikala jsem si, ze to nedam. Netusila jsem kdo mluvi, o koho vubec jde a v pribehu jsem byla ztracena. Po několika dnech pauzy jsem se znovu začetla. Nějakým zvláštním způsobem jsem se chytila autorových myšlenek a diky představivosti jsem byla v příběhu taky. Už mi ani nevadil podivný styl psani. Vlastně se mi nakonec ten pribeh fakt libil. I kdyz byl v důsledku dost smutny. Na zacatku tolik euforie, naděje, SNŮ a postupně se vše vytracelo. Dějová linka se Sarou me tolik neupoutala a uplne jsem nepochopila proc chudák musela zustat na psychiatrii a tam z ni udělali takovou trosku. Jako zdravotníkovi se mi dělalo zle pri cteni, jak se k ni chovali. Ze zacatku se to nečetlo lehce, ale pribeh to byl silný, plny emoci a jsem rada, ze jsem si ho precetla. P.S. Jdu vyzkouset filmovou verzi.

28.09.2022 5 z 5

Pěšec Pěšec Skye Warren

Tak teda nevím, co napsat. Mlada panno mi přišlo dost úsměvné, než nějak rajcovní. Příběh takový průměrný, kdy anotace řekne pomalu vše. Gabriel - úžasný badboy se svou temnou stránkou, která vás ale zvláštním způsobem přitahuje. A tak jsem to mela i ja s knihou. Asi není nijak extra, ze by me výrazně obohatila nebo tak, ale ja ji přečetla za 2 večery a příběh jsem hltala jedním dechem. Taková miloučká oddechovka, která není ani nijak obsáhlá, co se týče stránek. Je dost čtivá a určitě chci i další dil. Jsem na Gabču s Avery fakt zvědavá :D

23.08.2022 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tohle byl skvely pribeh. Nechybělo napětí, emoce i výtečný konec. Samozrejme by to realne asi uplne nevyslo, ale i tak jsem knihu přečetla za 2 večery. Prvni kniha od teto spisovatelky a jiste nebude posledni.

18.08.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Opet ctivy pribeh, ktery jsem cetla jedním dechem. Bylo to tak napínavé a ja tolik touzila znat, kdo je skutecny vrah nebo jich je vice. Libovola jsem si, jak konecne autorka graduje napeti a pak mi to zase udelala. Proste ctu a bum, uz vim kdo je vrah. A me nadseni se pomalu vytrácí, jako vazne, takze takhle to skonci nebo me jeste Lapena překvapí. Bohuzel .. S timhle mam nejak problem. Jeji pribehy jsou ctive, lehce napsane a nechybi ani napeti, ale v posledni chvili, jako kdyby to autorku uz nebavilo, tak proste rekne tu pointu celeho pribehu a me ceka zklamani. Jedina knizka, u ktere jsem si vychutnala napeti do posledni chvile byla knížka Jeden z nás a ani tahle se s ni neda srovnat. Takze musim dat hvězdičku dolu.

14.08.2022 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Tak tohle bylo slušné psycho .. Ani nevim, co k tomu rict. Obálka luxusni, málokdo by hádal, ze je to vlastne kniha. A samotny pribeh? Ta myslenka je pro me fascinující, napadita. Samozrejme, ze tam jsou drobnosti, ktere by asi v realitě nesly, ale pokud to přejdeme, ze je to proste fikce, tak je to velice zajimavy, i kdyz trochu creepy pribeh. Zakaz vycházení, virus .. Clovek by dnes rekl, ze to neni az tak bujná fantazie. Mne se to libilo, popisováni jatek apod. Je to neco noveho, neotreleho, ale ne pro kazdeho. Jedine, co mi uplne nesedelo, tak je to ten zvlastni styl psani. Jinak dobry bizar :D

12.08.2022 4 z 5