Monika1717 Online Monika1717 komentáře u knih

Jáma Jáma C. J. Tudor

(SPOILER) Naprosto souhlasím s Trolicí. Já jsem knihu zas až tak moc nepochopila. Co se stalo s dětmi? To je tam v té díře ofoukl zlý plamínek? Nikdy mi nevadilo v knize prolínání časů, tady mi vždycky chvilku trvalo než jsem se zorientovala. Nemohla jsem se začíst, knihu jsem nakonec dočetla, pak jsem v ní ještě listovala, ale moudrá z něčeho nejsem. Hvězdičku za Abbyočku / jméno /, myšlenky o smrti a Špekouna - to jsem opravdu nečekala.

07.05.2020 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem na jeden zátah. Klukovská parta, přezdívky - něco mi to připomínalo. Hlavní hrdina mi byl sympatický, jeho kamarádi také. Příběh uvěřitelný, napínavý, pěkně se četla i velká písmena, stránky rychle ubývaly. Krásné slovo - Kolotočenka.

07.05.2020 5 z 5

Smrt si říká Engelchen Smrt si říká Engelchen Ladislav Mňačko

Na střední škole jsem pořádala výpravy do babiččiny knihovny. Kromě německých knih vázaných v kůži jsem tam objevila i tento poklad. Četla jsem ji několikrát, mnoho věcí jsem nechápala. Dnes na příběh partyzánů nahlížím jinak.

19.04.2020 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Starého rybáře mi bylo moc líto. Čekala jsem na zázrak, na to, že mu někdo nebo něco pomůže a žraloky zažene. Nestalo se tak. Útlá knížečka, kterou má snad každý ve své knihovně.

19.04.2020 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kouzelná kniha, čas od času se k ní vracím. Malý princ a liška jsou dvojice, která v literatuře nemá obdoby. Kniha je plná moudrosti, vyzývá k zamyšlení. Literární skvost v pravém slova smyslu.

18.04.2020 5 z 5

Čarokrásnické světy Roalda Dahla Čarokrásnické světy Roalda Dahla Stella Caldwell

Knihy Roalda Dahla mám ráda pro jejich zvláštní humor, jsou tak trochu pro děti a trochu i pro dospělé. V téhle knize se dozvíte spoustu zajímavostí, které tutově ještě nevíte. Knížku jsem koupila kamarádce / doufám, že jí udělám radost /. Ale doporučuji ji všem, kterým svět čarodějnic, obřích broskví a čokoládových továren také učaroval.

16.04.2020 5 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Knihu považuji za nejlepší dětskou knihu. A nejen já. Čteme ji pravidelně s třeťáčky.

11.04.2020 5 z 5

Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela Natalie Young

Od knihy jsem čekala něco víc. Manžel ji prudil, tak ho praštila rýčem, rozporcovala, zmrazila a po částech uvařila a snědla. Nechutné, i když velmi originální řešení manželské krize. Kdyby to tak udělala každá druhá, hodně mužů by najednou zmizelo. Knihu jsem s velkým sebezapřením dočetla, několikrát odložila a potom zase vzala na milost, říkala jsem si, že ta pointa tam někde bude. Nebyla. Vy, kteří jste knihu nečetli, ani nezačínejte, nestojí za váš čas.

10.04.2020 odpad!

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

V době největší rodinné krize, v době, kdy jsem nevěděla kudy kam jsem sáhla po knihách Betty Mc Donaldové. Situaci to nevylepšilo, ale náladu mi to zvedlo snad o tisíc procent. A to opravdu nebylo málo.

30.03.2020 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Po knize jsem sáhla na dovolené, kdy jsme s kamarádkou přečetly každá to svoje a pak si knihy vyměnily. Ona čte trochu jinou literaturu, a tak jsem si od toho nic moc neslibovala. Knihu jsem přečetla za jeden den. Oba hlavní představitelé byli tak rozdílní a i jejich cesty se rozdvojovaly a protínaly v určitých okamžicích. Konec - smutný. Ale jak jinak může dopadnout příběh o vině a trestu.

23.03.2020 5 z 5

Tajemství karet Tajemství karet Jostein Gaarder

Doporučuji všem, kteří přemýšlí o smyslu života.

Kouzelný kalendář Kouzelný kalendář Jostein Gaarder

Moje nejoblíbenější Gaarderova kniha, vracím se k ní vždycky před Vánoci.

Jako v zrcadle, jen v hádance Jako v zrcadle, jen v hádance Jostein Gaarder

Krásná kniha o tom, jak dětem a nejen jim přiblížit konec života a těžkou nemoc.

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Kniha se mi velmi líbila, přečetla jsem ji za 2 dny. Sice jsem od půlky knihy tušila, jak to dopadne, ale dočetla jsem.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Kniha se mi velmi líbila, ale nedovedu si představit sebe v té době. Život na venkově, čajové dýchánky, vyšívání a čekání na ženicha.

Pólo Pólo Jilly Cooper

Oddechové čtení, první dvě knihy Jezdci a Rivalové byly lepší.

Rivalové Rivalové Jilly Cooper

Namyšlená Cameron mi byla protivná. Knihu jsem četla několikrát. Není to žádný literární skvost,ale čte se pěkně.

Jezdci Jezdci Jilly Cooper

Knihu jsem přečetla a několikrát se k ní vrátila.

Já, Jůtuber Já, Jůtuber Tereza Hodanová

Nahlédla jsem do knihy, naprosté nesmysly.

22.02.2020

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Čarodějnické procesy, ukázka toho,jak psychopat a jeho touha po majetku dokáže zblbnout lidi kolem sebe.

22.02.2020 4 z 5