Rivalové

Rivalové https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74895/bmid_rivalove-Qdb-74895.jpg 4 39 5

Kroniky Rutshire série

Na pozadí bitvy o licenci televizní stanice autorka přibližuje pestrý kaleidoskop postaviček ze světa boháčů, korupce a kariérismu. Volné pokračování románu "Jezdci", navazují tituly "Pólo" a "Houslistka".

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Rivals (Players) , 1988

laura
01.04.2020 3 z 5

Přečteno dvakrát. Poprvé mě příběh neoslovil tak moc jako Jezdci, ale podruhé už mě bavil o moc víc. Přesto, na Jezdce to prostě nemá...

Snad pro změnu prostředí, ve kterém se děj odehrává, nebo pro postavy, ke kterým jsem si nenašla cestu, které si nedokázaly získat víc mých sympatií. Ačkoli Rupert... Nakonec jsem mu snad i odpustila ;)

Monika1717
22.02.2020 5 z 5

Namyšlená Cameron mi byla protivná. Knihu jsem četla několikrát. Není to žádný literární skvost,ale čte se pěkně.

Mirka2778
12.11.2018 5 z 5

Rupert od rozvodu trochu dospěl (ale né příliš), opustil svět vrcholového sportu. Stal se poslancem, ale to mu nebrání být u všeho zajímavého, co se děje v jeho volebním obvodu.
Do Penscombe se přistěhuje z Londýna hvězda BBC a tak se dostáváme do prostředí televize soukromé. Ta by měla svého diváka bavit, informovat i vzdělávat a ne jen vydělávat peníze.

Některé postavy známe z románu Jezdci a autorka je doplňuje pestrou paletou dalších charakterů i karikatur. Od televizních hvězd přes podnikatele po manželky na plný úvazek.
Jsme tu součástí všeho co do společenského románu patří. Všecko napsáno bez hluchého místa, poeticky, vtipně i výstižně. Má to šmrnc!
Jezdci byli výborní, Rivalové jsou ještě o fous lepší.

jluky
14.04.2016 5 z 5

Úžasne napísané! Jilly COOPER - klobúk dole, pani spisovateľka, ako Vy to viete rozhohrať!!! Málokedy sa vyjadrujem k obalom kníh - ale u tejto: no, proste: na 1 s *.

kattyV
08.03.2013 5 z 5

Tato kniha se mi líbila asi nejvíc z těch, které jsem od autorky četla.. Jen se k ní nemohu dostat podruhé. Ale až na ni narazím, s chutí si ji znovu přečtu. Polepšený Rupert je holt polepšený Rupert, který se pod vlivem milované Taggie mění k nepoznání.

bohatství korupce kariéra televizní vysílání

Jilly Cooper
britská, 1937