MonaLisa42 MonaLisa42 komentáře u knih

Slib Slib Sharon J. Bolton

Jedná se o jedinečnou a skvěle napsanou knihu, kterou jsem měla už dlouho vyhlídnutou.
Charaktery jednotlivých postav jsou úžasně popsány, jsou uvěřitelné, každý je jiný a stále očekávám, co dalšího se o nich dozvím a jak se dále zachovají. Megan si se všemi neuvěřitelně psychicky prohrála. Kniha byla napínavá a záhadná, konec je plný zvratů.
Naprosto jsem se při čtení nenudila. Jedna z nejlepších knih poslední doby. Moc děkuji!!!

23.06.2023 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásná velmi dojemná a čtivá kniha.
Pár let jsem ji měla v knihovně a neodvažovala jsem se ji otevřít. Je to veliká škoda... dnes jsem ráda, že jsem se do ní nakonec pustila. Tuto knihu bych zařadila spíše mezi drama než romantiku. Bylo to velice smutné. Od začátku mi bylo jasné, jak to dopadne, ale stále jsem doufala... Polovinu knihy jsem probrečela a příběh mi na dost dlouho utkví v paměti. Šílenou Louisu jsem častokrát obdivovala a divila se jejím trapasům.
Skutečně se těším a zároveň bojím dalších dílů. Moc děkuji!!!

29.02.2020 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Opět velice čtivá kniha, ale jinak se od minulého dílu hodně liší.
Čekala jsem od ní, že bude daleko dojemnější, ale mnoho emocí ve mě bohužel nezanechala. Musím pochválit charaktery a příběhy všech starých i nových postav. Autorka prostě dokáže vytvořit celý nový svět. Jsem ráda, že v této knize nakonec bylo i dostatek akce. Myslím si, že Louisa je stále stejně bláznivá jako v prvním díle. Moc se mi líbil děj, odehrávající se v sanitce :-) Sam nejdříve zachrání život Lou a ano poté zachrání jeho...krásné :-D
Jsem zvědavá, jak se příběh bude vyvíjet nadále. Děkuji!!!

06.03.2020 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Toto je naprosto úžasná kniha.
Moc se mi líbila už v pubertě a nyní jsem se k ní vrátila a stále stojí za to. Je plná napětí a akce, lásky i zoufalství, přátelství i krutosti. Postavy si mě získaly a příběh byl strhující. Katniss je zajímavá postava, která se určitě bude ještě nadále vyvíjet. Peeta mi na konci bylo moc líto, ale doufám, že se jejich vztah napraví.
Těším se na další díl. Moc děkuji!!!

21.06.2022 5 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

Vůbec nevím co napsat...
Knihu jsem přečetla jedním dechem. Celá série je naprosto šílená, ale rozhodně mě bavila. Autorka je naprosto neuvěřitelná, dokáže napsat a zveřejnit témata, která jsou pro mnoho lidí tabu. Postavy rozhodně stojí za poznání a tajemství za odkrytí. Už se těším na další díly. Moc děkuji!!!

PS: Pročítala jsem si komentáře ostatních čtenářů, a jedno slovní spojení mi utkvělo v paměti a dokonale popisuje celou sérii 'úžasná fantasmagorie'.

24.03.2022 4 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Naprosto fantastická kniha.
Děj i postavy zbožňuju a toužím se dozvědět, jak to bude dál. Líbí se mi mnoho záhad a tajemství. V knize je úplně jiný svět než ten náš.
Medison je odvážná dívka, která mě stále překvapuje. O Králech zatím nevím, co si myslet.
Hned se vrhám na druhý díl. Moc děkuji!!!

22.03.2022 5 z 5

Sním o tobě Sním o tobě Lisa Kleypas

Krásná kniha, přečtená jedním dechem. Pobavila a vtáhla do děje.
Derek byl úžasný už v minulé knize, a zde jsem se o něm a jeho odporné minulosti dozvěděla ještě daleko víc. Ze začátku jsem nevěděla, co si mám o Sáře myslet, ale překvapila mě, a také jsem si ji oblíbila. Udivuje mě, že je možné dát dohromady tak rozdílné bytosti - autorka dokáže spojit prostě cokoliv. Zajímalo by mě, kde nakonec zkončil personál z klubu... Potěšilo mě, že v příběhu hráli důležitou roli postavy z předešlé knihy.
Líbila se mi ještě více než minulý díl. Moc děkuji!!!

29.05.2020 5 z 5

Bouřlivé objetí Bouřlivé objetí Johanna Lindsey

Naprosto skvělá romantická kniha, která velice rychle utekla. Moc bych si přála, aby tak rychle neskončila.
Kniha je plná humorných rozhovorů a situací. James je prostě úžasný a Georginu s její jedinečnou povahou jsem si moc oblíbila. Ze začátku se opakovaly scény z minulého dílu, a tak jsem se obávala, aby mě kniha nepřestala bavit. Ale děj se potom rozeběhl a začal být prostě skvělý. Větší část knihy se odehrávala na moři, což se mi moc líbí. Setkání v Americe a rychlá svatba a odjezd - skutečně jsem se řehtala. Jamesovi tento osud velice přeji.
Vypadá to, že s Andersony bude ještě pořádná legrace... Moc děkuji!!!

16.07.2019 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Poslechnuto jako AUDIOKNIHA na YouTube.
Na tuto audioknihu jsem narazila náhodou. Jana Stryková ji naprosto úžasně namluvila. Osobně bych si tuto knihu nevybrala ke čtení, ale audiokniha mě naprosto vtáhla do sebe a nedalo se přestat poslouchat. Děj byl velice napínavý. Kniha má v sobě hororové prvky a je trochu psycho. Děkuji!!!

11.07.2023 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

V minulém díle jsem se tolikrát nasmála, ale teď se mi chce brečet.
Knihu jsem přečetla jedním dechem a toužila jsem zjistit, jak to nakonec celé skončí. Nelituji času stráveného při čtení, ale je mi smutno toho, jak se děj vyvíjel a kolik hrdinů muselo zemřít. Děj byl nevyzpytatelný, což mě těší.
Rozhodně se ráda podívám na filmové zpracování. Děkuji!!!

22.06.2022 3 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Prostě bomba!
Ani chvíli jsem se nenudila a hltala každou stránku. Royalové jsou úžasní a Ella jim dokáže dát pěkně zabrat. Na scénu ve klubu, kdy Val s Ellou tančí v kleci snad nikdy nezapomenu...
Nemůžu se dočkat druhého dílu. Moc děkuji!!!

14.04.2022 5 z 5

Jen ve tvém náručí Jen ve tvém náručí Lisa Kleypas

Skvělá čtivá kniha, která mou mysl plně vtáhla do děje.
Toto je moje první kniha o Kreolech v Americe. Chvíli mi trvalo, než jsem si přivykla na jejich podivné zvyky a mluvu - neumím si ani představit, že bych byla vydána na milost či nemilost muže. Lysette je odvážná mladá dívka, které jsem velice fandila. Líbí se mi, že se v knize její povaha postupně rozvíjí, ke konci mi ale přišlo, že si je sebou až příliš jistá a snaží se svého muže velice ovládat, což se nikomu nemůže líbit. Max je prostě dokonalý, obdivuji ho, že si i přes všechny okolnosti zachoval svou čest a i ve svém věku našel v sobě hravost. Jsem moc ráda, že zde byl popsán jejich rodinný život. Důležitou roli tu hrály dvojčata, které každý musí zbožňovat.
Od knihy jsem nemohla odtrhnout zrak. Příběh byl skvěle napsaný a napínavý. Moc děkuji!!!

31.05.2020

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Opět se jedná o velmi čtivou knihu.
Moc mě zajímalo, jak příběh bude dále pokračovat, ale stále mi chybí jeho zakončení... Autorka to začíná protahovat. Bohužel si myslím, že v tomto díle chyběl pořádný děj :-(
Louisa je stále stejná a v životě toho zažívá doopravdy hodně, ale zbylé postavy se dost změnily, Trina mě překvapila. Sama jsem zde téměř nepoznávala a byla jsem na něj šíleně naštvaná. Líbí se mi, že si Lou plní své sny, přijde mi úplně šílené ocitnout se v neznámém státě bez přátel a umět se tam tak rychle zorientovat.
Gopnikovi prostě nedokážu pochopit. Ale Margot byla skvělá :-D Děkuji!!!

31.03.2020 3 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Doopravdy skvělá kniha, skutečně nezklamala.
Objevuje se zde známý příběh o Popelce, mé nejoblíbenější pohádky. Od čtení jsem se nemohla odtrhnout a vydržela jsem číst až pozdě do noci, jen abych se dozvěděla, jak se děj bude vyvíjet. Benedicta jsem si oblíbila a dokázala jsem pochopit jeho touhu nebýt pouze "ten druhý Bridgerton". O Sophii jsem občas měla skutečně strach a bylo mi ji líto. Opět musím pochválit prolog, který nás seznámil s hlavní postavou, a konec knihy, který bych mohla číst stále dokola (především část ve vězení).
PS: Doufám, že zjistíme, kdo je skutečná lady Whistledownová. Mám svůj typ :-D doufám, že se potvrdí :-D
Knihu mohu jedině doporučit. Moc děkuji!!!

02.01.2020 5 z 5

Miluj pouze jednou Miluj pouze jednou Johanna Lindsey

Je to skvělá a krásně napsaná kniha.
Jedna z knih, kterou jsem vydržela číst až pozdě do noci. Při čtení jsem se velice bavila - rozhovory mezi postavami byly prostě úžasné. V celém příbuzenstvu jsem se docela rychle zorientovala a moc jsem si je oblíbila. Těším se na jejich příběhy... Reginu jsem celou dobu velice obdivovala a Nicholase bych od začátku nejraději přizabila. Jsem nadšená z toho, jak se příběh vyvíjel, jen mohl být trochu delší... Jediné, co bych knize mohla vytknout je její obálka, která mě málem odradila. Ale ani to mě nepřinutí nedat plný počet hvězdiček :-D
Myslím, že se ke knize ještě v budoucnu ráda vrátím. Moc děkuji!!!

14.07.2019 5 z 5

Pirátova milenka Pirátova milenka Shannon Drake (p)

Naprosto úžasná kniha, od které jsem nemohla odtrhnout oči.
Kniha je čtivá, dobrodružná, napínavá a krásně romantická. Mnohokrát jsem se zasmála a skutečně jsem se bála o hlavní hrdiny. Příběh neměl jedinou chybu. Která dívka by si nepřála, aby se do ní zamiloval krásný, odvážný a bohatý pirát :-D
Od této autorky jsem už několik knih přečetla, a tato je zatím skutečně nejhezčí a rozhodně jiná než ty předchozí. Jediné, co musím podotknout je, že nemá vůbec nic podobného s předchozí knihou v sérii.
Tuto knihu si určitě ještě někdy přečtu. Moc děkuji!!!

10.07.2019 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Skvělá kniha, přečetla jsem ji jedním dechem. Příběh se mi moc líbil a velice rychle utekl. Především na začátku jsem se častokrát smála, nejvíce asi, když byly popisovány Willovy hříchy. Děj je taky velice napínavý a objevuje se zde pravé přátelství. Líbí se mi svět, který je v této knize vytvořen. Postavy mi jsou velice sympatické, Willa a ostatní mám moc ráda. Tato kniha je napsána pro mladší čtenáře, ale zaujme i staršího. Já jsem ji přečetla už několikrát a, i když jsem nyní starší, ráda se k ní vracím. Velice ji doporučuji. Těším se na další díly. Moc děkuji!!!

05.02.2019 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Toto je moje první kniha od této autorky. Nejedná se o lehké čtení. Ale rozhodně stojí za to.
Příběh je o obyčejné čtyřčlenné rodině, která si prochází těžkým obdobím. Jednotlivé situace tu vidíme z pohledu všech členů rodiny, některé jsou mi až nezvykle blízké, autorka je skvěle vykreslila, až zněly naprosto skutečně.
Čtenář je donucen se nad příběhem zamyslet. Je zde ukázáno, že každý člověk vnímá svůj problém jako ten nejhorší a nejdůležitější. Zaujalo mě, jak si děti neuvědomují své činy (šikana, anorexie,...).
Ze začátku jsem měla problém se začíst, což se po chvíli úplně změnilo. V knize nezvykle chybí uvozovky. Mrzí mě, že konec nastal moc rychle, mnoho věcí a problémů zůstalo nevyřešených.
Kniha mě naprosto příjemně překvapila. Je úplně jiná, než na které jsem zvyklá. Moc děkuji!!!

15.08.2023 4 z 5

Městečko Virgin River Městečko Virgin River Robyn Carr

Celkem pěkná kniha, díky které jsem strávila dva příjemné dny.
Příběh mě rozhodně nezklamal. Hlavní postavy mě moc zaujaly a celkem i okouzlily, vedlejších postav bylo hodně a trochu se v nich ztrácím. Jediné, co mě při čtení občas rozptylovalo, je časté střídání ich a er formy a jednotlivých vypravěčů.
Až z komentářů se dozvídám, že existuje i zfilmovaná verze, ráda se na ní podívám. Moc děkuji!!!

11.05.2022 4 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Julie Garwood

Moc pěkná kniha.
Líbí se mi propojení detektivky a románu pro ženy. Při čtení jsem se ani chvilku nenudila. Kniha byla napínavá a až do konce jsem nevěděla, kdo je náš zločinec.
Jsem moc zvědavá na další díly. Moc děkuji!!!

20.03.2022 5 z 5