Moňa69 Moňa69 komentáře u knih

Magor dětem Magor dětem Ivan Martin Jirous

Toto je absolutní nebe pro podivné děti! Obrázky lepší jak postavy z Burtonových filmů, vtipné, hravé!

22.03.2014 4 z 5

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Tak ale to byl moc velký hnus i na mě. Fuj.

SPOILER
Začínám být přesvědčená o tom, že co se stalo s Ewanem se už Jack nedozví.

04.03.2014 5 z 5

Nemetonburk aneb Tajemství ve skále Nemetonburk aneb Tajemství ve skále Renata Štulcová

Jooo, mít tak dvojče a žít na hradě, kde se ve sklepeních nacházejí labyrinty s bránou do minulosti... v našem paneláku jsou maximálně sklepy velikosti ptačí klece a místo mladého makaróna tam člověk zakopne leda o starého bezdomovce. Tím víc jsem si dění na Nemetonburku užívala a dvojčatům držela pěsti, ať celé záhadě přijdou na kloub.

Moment, trilogie? To jste mi nemohli říct, když mi bylo dvanáct?

17.02.2014 4 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Musím říct, že navzdory nepříjemné povaze Vraní dívky je kniha napsána s citem a tudíž ozačení "jen pro silné povahy" je dost nadsazené. Jo, je to hnus, ale pro mě má tento psychothriller komorní atmosféru podobně jako Americký zločin. Nejvíc zaujal stav Sofie. Jsem ráda, že je Vraní dívka součástí trilogie, s chutí si přečtu další dva díly.

27.05.2014 4 z 5

Vypadá to, že Jonasson nás bude zásobit neobyčejnými příběhy obyčejných lidí - nebo obyčejnými příběhy neobyčejných lidí?

Stařík je stařík, byl tu prostě první a nasmála jsem se u něj o něco víc než u Analfabetky, ale nepřikládám to na vrub Jonassově nedostatečné múze, nýbrž tomu, že Nombeko je postavou mnohem vážnější než Alan, krom toho geny matky, která čichá ředidlo se nedají srovnat s geny otce, který chtěl založit Svobodné Rusko:)

Opět slušná porce různonárodní politiky, situací, které prostě nevymyslíš, a jednoduchého inteligentního humoru -ačkoli, je tento výraz na místě, když minimálně jedna z postav nese označení Idiot a dalších pět se tak chová?:)

A zdá se mi to, nebo Jonasson skutečně nevěří oficiální verzi 11. září?

Každopádně pět hvězdiček, pobaví, smutnou duši potěší:)

27.05.2014 4 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Chirurg mi svou formou trochu připomíná Jefferyho Deavera. Fajn čtení, ale i tady platí, že bez zakomponovaného milostného příběhu by to bylo mnohem zajímavější.
Rizzoliová je strašně nesympatická zapšklá mužatka.

06.04.2014 4 z 5

Plná bedna šampaňského Plná bedna šampaňského Ota Pavel

Ota Pavel mi dokázal, že jsem absolutní neznalec české sportovní scény a že bych tím pádem měla přestat sázet. Povídka o Emilu Zátopkovi je má nejoblíbenější:)

03.04.2014 4 z 5

Ostrov sviní Ostrov sviní Mo Hayder

Óóóó ano, to je SLAST! Mnohem lepší než Ptáčník, trochu míň k blití a trochu víc ultrapsychotropní, teprve tady se vlastně hodí výraz "prasárna". Konec mě teda dostal nejvíc, čekala jsem úplně jiný
závěr.

03.03.2014 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

A pak že dnešní mládež je zkažená!:D

02.03.2014 2 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Konec této knihy mě vždycky rozbrečí jako Zelená míle! Chudák Lenny, smutný skon takového trochu Forresta Gumpa.

26.02.2014 4 z 5

Zrada Zrada Robert Lawrence Stine

Jé, tak série Zrada/Tajemství/Požár patří ze všech Stop hrůzy k mým nejoblíbenějším, zřejmě jsem si rodinu Fierů (Fearů) nezamilovala jen já, ale i sám autor, soudě podle toho, že o Fearech pak vyšly ještě nejmíň další čtyři knihy a pojmenoval po nich celou ulici.

26.02.2014 5 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

No, britové jsou prostě trochu jiní:) Já Bridget ráda, i když je to nenapravitelná trubka a trochu alpa:)

13.02.2014 4 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Jako laik co se týče znalosti všech těch gestapáckých papalášů jsem rozhodně nečekala, že mě kniha tak pohltí. Přeposloucháno jedním dechem, fakt skvěle napsáno, ani jedno hluché místo. A ten konec? Nemám slov.

13.02.2014 5 z 5

Nejmilejší kniha:) Je mi fuk, jak moc je topřehnané a nereálné, mě příběh polechtal bránici a projasnil každý den četby. Ta absurdita některých situací je právě to krásné, pro mě to znamená paprsek naděje, že v dnešním hnusném světě se najde člověk, který ve své knize vrhá zloducha do náruče dobráka:)

13.02.2014 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Ještě o něco lepší, než předchozí díl z oddělení Q. Carl i ostatní postavy nabývají zřetelnějších obrysů a seznamujeme se s nimi lépe. Carl je velmi sympatický lenoch, jeho schopnost ustlat si mezi plátky hovězího mi je blízká a Asad je prostě k popukání se svou neohrabaností, co se týče obratů v dánském jazyce a s pořekadly, kde se prostě musí vyskytovat něco o zadku nebo hovnech, a pak je tady šlehnutá Rose...a Morten, a Jesper, Vigga... Zkrátka, jsem ráda, že Adler-Olsen plánuje dílů celkem deset:)

12.02.2014 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Pro tento díl Milénia mám asi největší slabost, líbí se mi, že je děj zaměřen na Lisbeth a na Všechno To Zlé. A komu by se nelíbilo mít za fotříka mafiána... trochu se mi zvedal žaludek z některých scén, ale už jsem velká holka a bez takových chuťovek a masakrovek by to jasně nebylo ono. Larsson je prostě bůh a tahle kniha se mnou bude pohřbena!

21.10.2013 5 z 5

Závěrečný díl trilogie nezaostává za předchozími částmi. Larsson nezaspal na vavřínech a do třetice všeho dobrého nám dopřává kvalitní počteníčko s vyřešením všeho, nad čím jsme si doteď lámali hlavu. Nejvíce se mi líbila část u soudu, dobře to těm šmejdům nandali!

21.10.2013

Na loučení nebyl čas Na loučení nebyl čas Linwood Barclay

Jedna z těch knih, které vám nedají spát.

25.11.2014 5 z 5

Učedník Učedník Tess Gerritsen

Z Tessiných knih nabývám dojmu, že všichni muži jsou strašná prasata, respektive se mi zdá, že je o tom přesvědčená autorka sama. Ale k čertu s tím, taky názor, kniha skvělá.

11.06.2014 4 z 5

Mahábhárata – největší duchovní epos všech dob Mahábhárata – největší duchovní epos všech dob Krishna Dharma

Něco jako jako Staré pověsti indické, po všech těch Libuších a Přemyslech Oráčích taková trochu exotická počítaná. Fascinující je stáří díla i příběh samotný, něco je zkrátka nadčasové.
Jen ta jména, ta jména... strana 3 a už jsem byla v lese ohledně vzájemných vztahů:)

30.05.2014 4 z 5