Dívka, která kopla do vosího hnízda ekniha

Třetí díl světově úspěšné trilogie Milénium. Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Ale nebude to mít jednoduché. Poté, co ji kulka zasáhla do hlavy, leží pod přísným dohledem na jednotce intenzivní péče. Pokud se uzdraví, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Ale i v nemocnici, přestože je v kritickém stavu, musí být stále ve střehu. Je tu totiž ještě jeden pacient - Alexander Zalaščenko... Mikael Blomkvist se rozhodne, že nenechá Lisbeth v rukou státní spravedlnosti. Lisbeth bude muset s jeho pomocí dokázat svou nevinu a také upozornit na zkorumpované politiky, kteří dopustili, aby se bezbranní lidé stali oběťmi zneužívání a násilí. Salanderová, bývalá oběť, je připravena úder vrátit. Kniha získala v roce 2008 ocenění The Glass Key za nejlepší dílo severské kriminální literatury. Na motivy této knihy, stejně jako předchozích dílů, vznikl celovečerní film v produkci agentury Yellow Bird. Film už zhlédly asi dva milionů diváků ve Švédsku, Norsku, Dánsku, Finsku a Španělsku. Připravuje se premiéra filmu v Kanadě, Estonsku, Řecku, Itálii, Francii, Německu, Švýcarsku, Rakousku a České republice....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113264/big_divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-zcI-113264.jpg 4.65136

Milénium / Millennium 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: (ekniha), Host

Luftslotter som sprängdes, 2007

Kniha Dívka, která kopla do vosího hnízda

GeRaltzRiVie01

Spousta detailů a postav (hlavně nekonečný popis právního systému a Švédské policie), ale tolik to nevadilo. Kniha má spád a vyšetřování krásně graduje na všech frontách (i když mi přišlo, že Mikael měl již od začátku nedostižný náskok před všemi). Před soudním procesem nešlo přestat se čtením.

jopp

Bohužel jsem tento díl dočetla jen asi do čtvrtiny. Popis různých frakci policie mě otravoval, objevilo se také mraky dalších - podle mě zbytečných - postav, celé to na mě působilo přeplácaně, zbytečně rozvlekle, půlku bych vynechala. Škoda.

Majto

Musím sa priznať, že tretia kniha ma dostala najviac z celej trilógie. Perfektný spád, plná akcií a zmien, s pekne vygradovaným záverom... Nedokážem nájsť viac slov ako: Dokonalý zážitok.

MarqueeMoon

Nemám slov. Každý diel trilógie bol pre mňa dokonalý.. takto vystavať príbeh a postavy sa len tak nevidí.. pre mňa nebolo lepšej zápletky hádam v žiadnej knihe akú som kedy prečítal. Asi skôr hlúpa paralela, ale s nadsázkou poviem, že Stieg Larsson je pre mňa Kurt Cobain svetového krimi (literatúry vôbec) - obrovský talent, skvelé, chytľavé, no inteligentné, netuctové (svojské) diela, "iba" tri knihy (vs. tri štúdiové albumy Nirvany), no aké dôležité a vplyvné.. napokon to najhoršie, obaja zomreli mladí (aj keď Larsson to dotiahol aspoň na 50).
Obrovský rešpekt, knihu som zhltol za tri dni a opäť ma priklincovala ako predošlé dva diely. Až som smutný, že to skončilo, no mimoriadne spokojný ako to skončilo.

Luccinda

Já tuhle sérii prostě miluju! Milénium jsem poprvé četla čerstvě po maturitě a děsně mě to bavilo, ale tehdy jsem přece jen nebyla tak náročný čtenář jako dnes, takže jsem se trošičku bála, že když si dám rereading, abych pak mohla navázat posledními dvěma díly, které jsem ještě neměla přečtené, nebude se mi líbit tak, jako při prvním čtení. Ale jsem naprosto nadšená a rozhodně je to ta nejlepší krimi série, jakou jsem kdy četla.

A jsem moc ráda, že jsem se do rereadingu pustila ve formě audioknih. Martin Stránský je výborný interpret a má můj obdiv mimo jiné i za to, jak skvěle si poradil se všemi švédskými jmény a názvy. Knížky jsou dějově obsáhlejší, než jsme u běžných detektivek zvyklí, a příběh je obvykle velmi komplikovaný, takže se nečtou úplně nejlépe. Nicméně v té audio podobě mi to fakt utíkalo.

Třetí díl příběhově přímo navazoval na ten druhý, dá se říct, že jednička (Muži, kteří nenávidí ženy) se dá v pohodě číst jako standalone, ale dvojka a trojka (Dívka, která si hrála s ohněm a Dívka, která kopla do vosího hnízda) jsou spíše jako jedna kniha rozdělená na dvě části. Tato kniha tak uzavírá dějovou linku započatou v předchozím díle, samotný případ je teda mega komplikovaný, ale jakmile ho začnete rozplétat, tak to stojí za to.

Čmeláček

Výborný severský thriller, ale co jako to vosí hnízdo? :))) Škoda, že je konec a Larsson už nic nenapíše. RIP, chlape!

Pítrs85

Třetí a závěrečný díl trilogie Milénium je už spíše politicko-soudní drama než krimi, ale funguje to stejně (stejně famózně) jako předešlé dva díly. Lisbeth je tady spíše divák, všechno podstatné se spíš děje kolem ní (ale samozřejmě za nitky tahá hlavně tahle dívka s tetováním draka (distributore, ten nepřesnej název prvního dílu ti stejně neodpustím :-), víc než kdy předtím mě bavila linie s Mikaelem Blomkvistem, naopak Erika Bergerová mi tady byla neskutečně nesympatická. Ale jinak to ženy v Larrsonových románech válcujou, naopak mužské charaktery jsou tu zobrazeny buď jako neschopní blbci, nebo jako kurevníci, popř. jako pěkní hajzlové. Ale já to Stiegovi nemám za zlé, však má (měl) pravdu... :-) Milénium řadím ve svém book listu někam hodně vysoko (ne-li rovnou na piedestal), věčná škoda, že zůstalo jen u třech částí...

Zuzanak4

Temné, jako všechny tyhle knihy, ale co se mi moc líbilo, byl ten rytmus textu, jak to odsejpalo. I když začátek moc ne, ale zase je dobrý, že se člověk dozví něco u švédskym právním státě a tak!