Dívka, která kopla do vosího hnízda ekniha

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Třetí díl světově úspěšné trilogie Milénium. Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Ale nebude to mít jednoduché. Poté, co ji kulka zasáhla do hlavy, leží pod přísným dohledem na jednotce intenzivní péče. Pokud se uzdraví, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Ale i v nemocnici, přestože je v kritickém stavu, musí být stále ve střehu. Je tu totiž ještě jeden pacient - Alexander Zalaščenko... Mikael Blomkvist se rozhodne, že nenechá Lisbeth v rukou státní spravedlnosti. Lisbeth bude muset s jeho pomocí dokázat svou nevinu a také upozornit na zkorumpované politiky, kteří dopustili, aby se bezbranní lidé stali oběťmi zneužívání a násilí. Salanderová, bývalá oběť, je připravena úder vrátit. Kniha získala v roce 2008 ocenění The Glass Key za nejlepší dílo severské kriminální literatury. Na motivy této knihy, stejně jako předchozích dílů, vznikl celovečerní film v produkci agentury Yellow Bird. Film už zhlédly asi dva milionů diváků ve Švédsku, Norsku, Dánsku, Finsku a Španělsku. Připravuje se premiéra filmu v Kanadě, Estonsku, Řecku, Itálii, Francii, Německu, Švýcarsku, Rakousku a České republice....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113264/divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-zcI-113264.jpg 4.64711

Milénium 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno (ekniha), Host

Luftslotter som sprängdes, 2007

Kniha Dívka, která kopla do vosího hnízda

kristie

(+ SPOILER) Děj asi úplně nevyzradím, ale hodnotit, aniž bych alespoň náznakem nezavadila o příběh je opravdu těžké, takže kdo nečetl, raději přeskočte na jiné hodnocení.

Poslední z trilogie. A opět skvělá. Někomu by mohlo vadit, že je tu míň akce a spousta "keců", ale já si to užívala. Pravda o Zalovi, tajné služby, politika, nájemní vrazi a vysvětlení všech souvislostí s Lisbeth. Konec, který probíhal u soudu mě naprosto dostal, jak se vše rozpadlo jako domeček z karet a to díky spolupráci těch, co Lisbeth věřili a chtěli jí pomoc (samozřejmě v čele se "zasr…. Kaelem Blomkvistem"). Trochu mě tam rušil příběh Eriky, na druhou stranu chápu, že i ona si zasloužila svoje zakončení a bylo potřeba aby se s Lisbeth nějak srovnali.

No nic. Zamáčknu slzu a jdu dál. S Miléniem se loučím teď u třetího dílu a dál číst nebudu. Ač chápu snahu Lagercrantze oživit příběh a ta představa mě také láká, nechci si kazit tak super zážitek.

icezero

Nakonec přečten i třetí díl série Millenium. Oproti předchozím mi občas přišlo, že se děj docela táhne, i když chápu, že vysvětlení některých částí příběhu si to vynutilo. Jsem docela zvědav, jak to bude ve čtvrtém dílu, který má jiného autora

Hakate

TOP stejně, jako předchozí knihy.

K tomuto 3. dílnému příběhu se ráda vracím. Lisbeth je v podání Larssona dokonalá a bohužel další díly bylo opravdu kopnutím do vosího hnízda.
Příběh nás konečně zavádí do minulosti Lisbeth, která musí čelit nástrahám minulých i přítomných.

DanaKa81
04.12.2020

Lisbeth si vyřídila své poslední resty z minulosti svým jedinečným stylem. Krásný a napínavý závěr trilogie i přes ten počet stran. Moc doporučuji!

Péťa1950
31.10.2020

Po letech jsem se ke knize vrátila. Nyní mi přišly některé části příliš rozvleklé, zpomalující hlavní linii děje, osud Lisbeth Salanderové. Náhled do práce tajných služeb, demokracie ve Švédsku, lidská práva. Nejzajímavější byl soudní proces a zveřejnění likvidace skupiny, která osud Lisbeth způsobila. Opět hraje velkou roli hackerská skupina a schopnosti Lisbeth a jejích přátel a samozřejmě Mikael Blomkvist. Zůstává otazník sestra Lisbeth. (Vyřešeno už jiným autorem v dalších dílech).

Evaho73
25.10.2020

Nostalgia je mojou najväčšou emóciou po dočítaní tejto úžasnej kriminálnej trilógie. Jednak si už nebudem môcť prečítať ďalšie pokračovanie ani iné diela od tohto skvelého autora a jednak mi trochu vadilo, že ešte niektoré tajomstvá okolo Lisbeth navždy pre mňa ostanú nezodpovedané... Ďalšie pokračovania od iného autora som sa rozhodla nečítať, lebo si nechcem kaziť jedinečnosť úžasného čitateľského zážitku, ktorý mi celá trilógia priniesla.
Zvrátené vzťahy, mocenské boje a intrigy, porušovanie ľudských práv a slobody, sila médií ovplyvňujúcich spoločenskú mienku, alebo šokujúce odhalenia boli hlavné témy naprieč celou sériou a ich spracovanie v podaní Stiega Larssona bolo pre mňa obdivuhodné.

klaraj093
22.10.2020

Miluju tu sérii! Je skvělá.. Ta politika zkraje mi vadila, ale přenesla jsem se přes to a nemůžu přestat číst..

ivanaci
21.10.2020

Poslouchala jsem jako audioknihu. Za mě nejslabší díl, asi pro moc politiky, které je v současné době i u nás okolo plno. číst tuto kniha, tak bych asi trochu přeskakovala nezáživné pasáže. Proč byl tak rozpracován příběh Eriky v nové redakci? To mi není jasné.