MollyCornelia MollyCornelia komentáře u knih

Dívka v modrém plášti Dívka v modrém plášti Monica Hesse

3,5*/5*
Zajímavě pojatá kniha, kde se prolíná detektivní příběh s tématikou druhé světové.
Prolínání dějových linek mi vyhovovalo a táhlo mě dál. Zajímalo mě, jak vše dopadne. Autorka předkládá čtivou formou, a mám pocit, že jsem se toho dost naučila o okupaci.
Hvězdičky ubírám, protože jsem se nedokázala ztotožnit se žádnou z postav, ani mi úplně nesedl styl psaní.
Doporučuji lidem, které zajímají historické romány.

27.04.2024 4 z 5

Přivedeš mě do hrobu Přivedeš mě do hrobu Karen M. McManus

4*/5*
Povedená kniha, na rozdíl od Jeden z nás lže, což mě moc neoslovilo. Koncept postav mi připomíná Rodinu především, měla jsem ze začátku problém se v nich zorientovat a spojit si jejich zázemí a minulost.
Takový konec jsem nečekala, ale ani mě nepřekvapil.
Celkově jsem spokojená, příběhu dodaly šmrnc kapitoly z YouTube kanálu, u kterých jsem se i nasmála. Doporučuji dospívajícím od 15 let a dospělým, kteří za sebou nemají moc detektivek.

24.04.2024 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

4,5*/5*
Velmi povedená kniha, která obsahuje všechno, co bych od sci-fi / fantasy / retellingu chtěla: krásné romantické linky, zapeklitý příběh, kde se stále něco děje, super záporačka a čtivé kapitoly z úhlů pohledu množství postav. Prvky z pohádky Locika jsou do příběhu mistrně zakomponovány a autorce za ně tleskám.
Celkově jsem spokojená, Cress mi jako hrdinka sedla nejvíce, a její dialogy s Thornem mě hodně bavily :). Naopak Scarlet tolik nemusím, a ta zde nedostala moc prostoru, což mi vyhovuje.
Bohužel jsem knihu četla přes 2 týdny (na mě dlouho), protože kolem poloviny jsem se nudila a musela jsem se nutit do čtení.
Doporučuji fanouškům Marissy Meyerové, milovníkům ya fantasy nebo ya sci-fi a všem náctiletým, kteří hledají nějaké dobrodružně-romantické počtenĵ.

14.04.2024 5 z 5

An(n)a. An(n)a. Sára Báchorová

3*/5*
Tento příběh je drsný a temný. Nemocná mysl versus personifikovaná choroba: kdo vyhraje?
Upřímně na mě děj i postavy zapůsobili, kniha je čtivá a má co předat. Bohužel mi nesedl autorčin styl psaní a na mě to bylo moc šílené a zmatené.
Pokud vyhledáváte podobné tituly, doporučuji např. Moje upřímná posedlost jménem anorexie. Ta se mi líbila více.

09.04.2024 3 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

4*/5*
Květy zla se mi jako sbírka různorodých básní líbila. Zaujal mě autorův styl a ispirovala jsem se od něj.
Spousta myšlenek odkazovala na to, jak vypadá svět očima Básníka, což ukazuje na autorův specifický pohled na život. Poezie ve mě zanechala mnoho obrazů, výjevů a pocitů, o kterých budu ještě přemýšlet :)
Doporučuji milovníkům klasické poezie.

06.04.2024 4 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

5*/5*
Páni, Ranhojičku jsem si vážně užila i jako rereading! Autorka má bezesporu talent vtáhnout čtenáře do děje a nepustit až do konce. Zvraty jsem plus mínus odhadla, ale stejně jsem měla vyražený dech u spousty situací.
Hrdinka mi přirostla k srdci, stejně jako lékařské prostředí, které mám v knihách ráda. Po téhle jízdě se moc těším na další díly :)
Doporučuji milovníků ya fantasy, fanouškům SJM a lidem, kteří vyhledávají pochmurné knihy.

03.04.2024 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

5*/5*
Moje třetí kniha od autorky. Neskutečně čtivá, silná a zasáhne přímo do srdce.
V knize je množství těžkých témat, které jsou ale podány nenásilně a dávají příběhu náboj.
Miluji poezii, a ta Colleenina mě oslovila.
Upřímně se mi 9.Listopad líbil o malinko více, ale stále je to TOP kniha a zaslouží si pozornost.
Doporučuji všem. Hlavně lidem, kteří se vyrovnávají se ztrátou blízkého.

29.03.2024 5 z 5

Tvůj příběh Tvůj příběh Ruta Sepetys

5*/5*
Velmi hezky zpracovaná příručka pro spisovatele. Oproti jiným, např. Knize divů, ukazuje odlišný pohled na psaní.
Tvůj příběh mi dal množství podnětů k psaní i k zamyšlení. A vzbudil zájem přečíst si jiné knihy autorky :).
Ruta Sepetys do knihy vložila spoustu svých zážitků, a moc ráda bych si přečetla její biografii, protože vede zajímavý život.
Doporučuji začínajícím i pokročilým spisovatelům.

17.03.2024 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

3*/5*
Čtivá, jednoduchá romantika ze střední.
Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, protože mi zlepšila náladu a bavily mě popkulturní narážky. Díky bezpatkovému písmu rychle ubíhala. Úžasná byla kapitola 30 :). Pustím se do dalších dílů.
Ubírám hvězdičky za několik věcí. Autorka se tam snažila dostat vážný prvek v podobě otce hrdinky, ale přišel mi na sílu. Také mě štvaly postavy ke konci knihy, kdy šlo vše vyřešit jednodušeji.
Zvažte, zda se do knihy pustit, ale milovníkům romanťáren Navždycky neuškodí :)

17.03.2024 3 z 5

Calendar Girl 2: Duben, květen, červen Calendar Girl 2: Duben, květen, červen Audrey Carlan

Nedočteno, odložila jsem na začátku třetí části (červen). Oproti prvnímu dílu mne méně bavil koncept každého měsíce jinde, přestože květen se mi celkem líbil (a kniha splnila účel: zapomenout na realitu). Možná mi nesedne styl psaní nebo postavy. Do zbytku série se asi nepustím. Hodnotila bych jako průměrnou knihu.

16.03.2024

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

4,5*/5*
Oproti prvnímu dílu mě tento o hodně víc bavil. Ke konci knihy mě bavilo sledovat záměry Babylonu i Adamitů-Imago, jak se snažili navzájem přechytračit. Skoro všechny postavy Genesis jsem si oblíbila, nakonec jsem pochopila i chování Longweje.
Svět planety je velmi zajímavý a civilizace Imago rozvinutá a zvláštní (kapitola o Šálenovi :)).
Našla jsem v knize drobné nesrovnalosti s prvním dílem (Imago nepoužívají gesta?) a místy mě dejte trošku nebavil, ale celkově hodnotím jako fantastickou knihu.
Doporučuji teenagerům cca od 13 let a všem milovníkům akčních sci-fi.

10.03.2024 5 z 5

Zvonkohra Zvonkohra Eliška Václavíková

4,5*/5*
Zvonkohra mi sedla a zlepšila mi náladu. Dala mi hodně inspirace k psaní a probudila ve mě touhu po šťastných koncích. Bavila mě různorodost postav, věkové rozdíly mezi nimi. Moje nejoblíbenější povídky jsou Sádrový tuleň a Dvacet šestka (Julián je prostě charakter :D).
Upřímně obdivuji autorku, jak se jí podařilo příběhy proplést do komplexního vyprávění, a jak byly v jednotlivých povídkách narážky na další události.
Některé situace byly trochu přitažené za vlasy.
Čteno na doporučení od Fortuny7.
Doporučuji hlavně teenagerům.

02.03.2024 5 z 5

Zimní evangelium Zimní evangelium Brendan Kiely

2*/5*
Nechci říct, že Zimní evangelium je špatná kniha, ale mě osobně vůbec nesedla. Nechápala jsem většinu dialogů (postavy málo používaly výstižná slovesa, naopak dost zájmen). Žádná z postav mi nebyla sympatická. Přijde mi, že z tématu se dalo vykřesat o dost víc.
Na druhou stranu, kniha je celkem čtivá a hezky plyne. Má v sobě důležité poselství.
Sami rozhodněte, zda se do díla pustíte, nebudu doporučovat ani nedoporučovat.

29.02.2024 2 z 5

Nedočteno, moc načatých knih najednou.
Vcelku zajímavá kniha nabitá informacemi, pomohla mi při souhrnném testu z češtiny. Životy některých osobností jsem už předtím znala dopodrobna, ale např. o K. Sabinovi jsem neslyšela.
Doporučuji fanouškům klasických děl a historikům.

29.02.2024

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

(SPOILER) 5*/5*
Colleen mě rozbila na kousíčky a pak zas sestavila do nového člověka. Kniha si házela s mými emocemi, cítila jsem radost, smutek, žal i lásku. Téma smrti mě hluboce zasáhlo, protože bohužel přesně vím, jak se postavy cítí, a tím spíš jsem s nimi soucítila.
Poslední třetina pro mě byla hodně silné kafe, rozpletly se některé vedlejší zápletky a ukázalo se, že příběh doopravdy začíná u rodičů.
Vztah Bena a Jordyn mi vůbec nesedl do příběhu, ale jinak nemám výtky.
Pro mě kandidát na jednu z nej knih roku.
Doporučuji teenagerům i dospělým, pro milovníky Colleen nutnost!

25.02.2024 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

4*/5*
Velmi čtivá sci-fi, která mě od začátku chytla a nepustila. Soutěž a vše kolem mě bavilo, nastaly dokonce dva zvraty. Hrdina Emmett mi zpočátku nesedl, ale na konci se zachoval vyloženě hrdinsky.
Mrzí mě jen jedno, že minulost všech postav se víc nerozebrala. Těším se na další díly.
Doporučuji teenagerům cca od 15 let.

24.02.2024 4 z 5

Moje upřímná posedlost jménem anorexie Moje upřímná posedlost jménem anorexie Petra Lukešová

3,5*/5*
Velice silný příběh o anorexii a závislosti na pozornosti mužů.
Autorku upřímně obdivuji. Zažít si takhle nechutné a zlé věci a nezbláznit se z toho, to chce pořádnou dávku kuráže a síly.
Na stranu druhou, zpracování dost pokulhávalo. Ubírám hvězdy za zmatečnost (některé kapitoly od sebe dělí celé měsíce času, trvalo mi se vždy zorientovat, kdy a kde se nacházíme). Jazyk je celkem jednoduchý, autorka nemá největší slovní zásobu.
Celkově se mi kniha líbila, i přes pokulhávající zpracování, a slouží jako dobrá osvěta ohledně témat psychických problémů. Doporučuji.

20.02.2024 4 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

4*/5*
Za mě sice nejslabší díl série, ale stále je to stará dobrá Maasová a její knihy mě jedna po druhé uchvacují.
Miluju ten styl psaní - květnatý a s obrovskou slovní zásobou - a taky komplexní vystavění příběhu a světa. Ve Věži úsvitu se proplétá velké množství příběhů z předchozích knih.
O povídce z Krvavého ostří Vražedkyně a léčitelka jsem si doteď myslela, že byla celkem zbytečná, ale naopak, na ní je vystavěna celá dějová linka s léčiteli.
Upřímně, kniha by potřebovala daleko více proškrtat než jiné díly Skleněného trůnu. Kolem poloviny jsem se asi 150 stran strašně nudila, a kromě Yrene a Sartaqua mi žádná postava nebyla vyloženě sympatická. Proto ubírám hvězdu.
Pro milovníky fantasy a Sarah J. Maasové nutnost, náctiletým cca od 15 let a dospělý také doporučuji.

17.02.2024 4 z 5

Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jenni Fletcher

4,5*/5*
Krásná romantická historická fikce. Jsem bývalá fanynka Jane Austenové, a tohle mi její knihy hodně připomínalo, jen v modernějším pojetí a s přijatelnější jazykem.
První třetina nebyla nic moc, ale pak mě příběh chytil a dočetla jsem knihu velmi rychle.
Napříč knihou se odehrává bezpočet vtipných, romantických i na tehdejší dobu skandálních scén. Hrdinka je veselá a důvtipná, hrdina mne okouzlil svou galantností a povahou. Konec je úžasně sladký a zahřál mi srdíčko.
Vřele doporučuji teenagerkám cca od 14 let a milovnicím Austenové.

10.02.2024 5 z 5

Slon v pokoji Slon v pokoji Earl A. Grollman

Ke knize jsem se dostala 4 týdny po smrti přítele. Pomohla mi pochopit některé své pocity a utřidit si myšlenky. Například že romantická láska může existovat i přes hranice světa živých a mrtvých.
Ve smutku nejsme sami, na to nezapomínejme.

10.02.2024