Mnaui Mnaui komentáře u knih

Ženy v poklusu Ženy v poklusu Julie Printzac

Kniha se četla velmi dobře. Místy vtipná, bez patosu a zbytečných subjektivních popisů. Styl psaní je poměrně strohý a spoléhá na čtenářovu inteligenci. Schopnost domyslet si, odvodit si. Obsah zajímavý a místy vtipně spletitý

17.05.2020 4 z 5

Zimní naděje Zimní naděje Lisa Kleypas

Evie dokázala překvapit ...

16.05.2020 5 z 5

Sveď mě za úsvitu Sveď mě za úsvitu Lisa Kleypas

Jedním slovem úžasné. Perfektně doplňuje první díl. Slovní přestřelky jsou vtipné a trefné

16.05.2020 5 z 5

Kam se poděl můj sýr? Kam se poděl můj sýr? Spencer Johnson

Čeká vás změna? Jste nespokojení? Nevíte, kam dal? Toto velmi vtipné, krátké a hlavně naprosto trefné vyprávění vám otevře oči a ukáže směr

01.05.2020 5 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Sice relativně nové pozadí, ale zápletka stále stejná. Naštěstí autorka zůstává místy velmi vtipná

25.04.2020 3 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Naprosto jedinečná žádost o ruka a následná scéna. Autorka tentokrat zabrousila do komedie a tím kniha získala patřičný náboj. Četlo se velmi dobře

18.04.2020 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

U některých scén jsem se velmi nasmála a u jiných zase přemýšlela, jestli nahou není někdo padlý na hlavu. Ptz myšlení 19. Století šlo mimo mé chápání

16.04.2020 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Velmi vtipné a čtivé

16.04.2020 5 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Kniha navazuje na předchozí díly. Proto je super, že se spisovatelka vrací k minulým hrdinům. Je fajn číst, že spolu dvojice zůstaly i po škole a posouvají se životem dal.
Obsah Hry mě úplně neoslovil. Zajímavé byly flasbacky z Hunterovy minulosti podávané jako vyprávění klienta na terapii. Dobře a napínavé byla také pojata dramatická závěrečná scéna s TJ. Ale celkově byla kniha zbytečně dlouhá. Některé pasáže mi přišly nadbytečné.

13.04.2020 3 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Super oddychovka

06.04.2020 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Styl psaní Kateřiny Tučkové je jedním slovem úžasný. Jasně, barveně a bez patosu. Historie prolnutá s fikcí. A poměrně závažné téma, o kterém by se mělo mluvit, ale nemluví

06.04.2020 5 z 5

Království víl Království víl Zorina Baldescu

Kniha je teď u nás na denním čtení. Sice není dlouhá, ale když už ji ten den předčítám potřetí, hlasivky dostávají zabrat.
Každopádně nádherná pohádka pro děti
Doufám, že bude i druhý díl, abychom se dozvěděli, jak to dopadne s princem. Jinak si to budu muset vymyslet ..????

08.02.2020 2 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Opakované domácí násilí. Nejprve jako bezmocný prohlížející potom jako samotná oběť.
Velmi citlivě zpracované témata s dobrým koncem. Bohužel ne všechny oběti v sobě najdou sílu odejít a raději donekonečna agresora omlouvají a nechají se uchlacholit. Autorka trefně vystihla, proč tomu tak je

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Ve všech poučkách o vztazích najdete základní poučku - komunikuje, popisujte co vás trápí, neduste své pocity v sobě.
Ve své knize autorka popisuje manželství, které se těmito radami rozhodně nedrželo. Ve snaze neublížit tomu druhému, spolu přestali sdílet své zážitky a starosti. Lze takto rozbitý vztah slepit?
Velmi oceňuji prolínání současnosti a minulosti. A postupné odkrývání dalších a dalších tajemství a záhad

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Colleen Hooverová opět přichází se zcela originálním nápadem a zapletkou. Její knihy mě nepřestanou fascinovat. Obdivuji s jakou lehkostí dokáže pro čtenáře poutavě podat nejrůznější společenská témata. Tentokrát se zaměřila i na téma smrti. Sice jen jako pozadí, ale vše prostupující - každé jednání, každou myšlenku a každé rozhodnutí. Texty doplněny q ozvláštněny básničkami.
Spoiler
... ty kostýmy jim ušila moje maminka. Moje maminka, která má karcinom plic ve čtvrtém stadiu. Moje maminka, která už nikdy neuvidí svého chlapečka slavit jiný Halloween. Moje maminka, která teď zřejmě zažívá všechno naposledy - poslední Vánoce, Silvestr, Velikonoce, a snad, doufejme ještě taky poslední Den matek...
Tento proslov mě naprosto dostal a rychle jsem hledala kapesník

08.02.2020 5 z 5

Paní Stendhalová Paní Stendhalová Rafel Nadal (p)

Obdobně jako první román (Prokletý rod Palmisanů) měla kniha pomalejší rozjezd. Úvodní prolog v současnosti a pak skok do minulosti. Pro neznalé Katalánských dějin velmi zajímavé čtení. Autor dokázal i hrůzostrašné činy popsat s lehkostí a nezahýbat do detailů. úžasné je závěrečné vyvrcholení, které potvrzuje několikrát pronesenou poučku - pravda není taková jak se na první pohled zdá. Nesmí se dělat ukvapené závěry, ale nejdřív se zamyslet ...

24.01.2020 5 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Jako první jsem viděla film a pak až četla knihu. Tento postup nedoporučuji ...
Osud Amandy a Dawsona je dost krutý. Během četby jsem si často opakovala, jak je to nespravedlivé. Proč se nevzepřeli a nechali se ovládat.

15.01.2020 5 z 5

Ve tvých snech Ve tvých snech Kristan Higgins

Série Modrá volavka mě opravdu nepřestane nudit. Sice je jasné, kdo k sobě patří. Ale autorka vždy přijde s novou myšlenkou, jak k sobě ústřední dvojici dostat. Emmalline je obyčejná ženská, což jen zvyšuje její prestiž. Jack a jeho poblouznení první manželkou naopak vyvolává pocit, že si to zasloužil. Ale už si vytrpěl dost s teď si zaslouží něco mnohem, mnohem lepšího . A nesmím zapomenout vše podkresleno vtipnými průpovidkami Emmallininych rodičů

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Je dobré připomenout si, že svobodné a hlavně rovnoprávné postavení ženy nebylo vždy samozřejmostí. Zajímavé je, jak se u soudu o svěření dítěte do péče obrátily role. Na začátku 20. Století získával dítě výhradně otec o století později matka

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Marie prokázala velké organizační a vůdčí schopnosti,přesto se snaží podvolit patriarchátu.