Paní Stendhalová

Postarší muž narazí ve starém antikvariátu na fotografii statku, na němž jako dítě vyrůstal v pěstounské péči „Paní Stendhalové“. Nález jej donutí vzpomínat na dobu, kdy si frankistický režim vyřizoval účty se všemi, kdo se proti němu postavili – ať už opravdu, nebo jen v představách mocných. Postupně se ukazuje, že v historii paní Stendhalové i chlapcovy rodiny se skrývají temná tajemství. Začíná kolotoč násilí motivovaný záští, touhou po majetku, vášní i pomstychtivostí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382922/big_pani-stendhalova-PN8-382922.jpg 3.233
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

La senyora Stendhal, 2017

Kniha Paní Stendhalová

eva3992
19.07.2020

Když postarší muž objeví v antikvariátu fotografii statku, kde jako dítě vyrůstal, začne vzpomínat, co všechno tam prožil a postupně odhaluje tajemství a svůj život. Ale je všechno skutečně tak, jak si myslel? Odpověď nyní zná už jen paní Stendhalová.

Opět jedna průměrná kniha, která mě prostě nechala chladnou. Příběh očima malého chlapce, který prožívá své dětství v náhradní rodině a později na internátu. Jeho vyprávění je milé a nenáročné. Až do chvíle, kdy se dostaneme k odbojům a partyzánům. Tam už bylo na mě spoustu jmen, spoustu odkazů z minulosti, spoustu věcí, které jsem v podstatě ani nepochopila, takže poslední třetina knihy mě vůbec nebavila a chtěla jsem ji odložit. Na posledních pár stránkách se ještě dozvíme pár nečekaných informací, ale to už knihu nezachránilo.

Knížka se dobře četla, ale nic mně nepřinesla, nic ve mně nezanechala. Hodnotím průměrem, ale věřím, že své čtenáře si najde.

Mnaui
24.01.2020

Obdobně jako první román (Prokletý rod Palmisanů) měla kniha pomalejší rozjezd. Úvodní prolog v současnosti a pak skok do minulosti. Pro neznalé Katalánských dějin velmi zajímavé čtení. Autor dokázal i hrůzostrašné činy popsat s lehkostí a nezahýbat do detailů. úžasné je závěrečné vyvrcholení, které potvrzuje několikrát pronesenou poučku - pravda není taková jak se na první pohled zdá. Nesmí se dělat ukvapené závěry, ale nejdřív se zamyslet ...

Nočnípták
23.10.2019

Na knihu mne nalákala obálka.Mám ráda takové "obyčejné" příběhy, ale tento mě nezaujal. Začátek byl zajímavý, dokud Lluc žil u paní Stendhalové. Když pak odešel do hor už mne to nebavilo. Jediné k čemu mne kniha motivovala je, že jsem si vyhledala více informací o Katalánsku a frankistickém režimu.
Obálka je opravdu moc pěkná.

JessieEx
26.03.2019

2,5*
Druhá světová válka končí, ale v katalánské Gironě ještě doznívá občanská válka, která rozdělila společnost na mnoho let dopředu. Llucova matka je zastřelena a on se ocitá v péči matčiny přítelkyně paní Stendhalové. Kdyby se okolo neděla taková zvěrstva, mohl by tady jedenáctiletý kluk vyrůstat vesele vedle syna své nové "matky". Život je ale krutý ke všem bez rozdílu... Docela silný příběh, mě ale bohužel vůbec neoslovil. Nedokáži popsat čím, ale nesedl mi, nečetl se mi dobře i když potenciál tam byl. Částečně samozřejmě viním i vlastní nedostatek znalostí historických souvislostí. Příště asi udělám lépe, když sáhnu po Stendhalovi klasickém ;)

novina
09.03.2019

Ze začátku jsem se do příběhu vůbec nemohla začíst a častokrát jsem knihu odložila. Nakonec jsem ji dočetla. Konec byl napínavý a nečekaný, ale ten zdlouhavý začátek jí ubral na kráse.

spider.rio
16.12.2018

Krátké nenáročné čtení.

Kniha má krásný obal.

putpuda
11.10.2018

No já se tedy nějak nemohla dobrat konce. Příběh samotný je pěkný, ale je to tak divně napsané, že jsem chvílemi nevěděla, která bije :D... Ale dalo se to, byla to moje první kniha od autora, tak třeba zkusím i jinou a bude lepší.

josska
30.09.2018

Knížka měla naštěstí málo stran,tak se to dalo přečíst,no čekala jsem trochu víc...