miuk miuk komentáře u knih

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

Tak tomu říkám bujná fantazie. Je to pro někoho ujeté, ale mě se to dost líbilo.

05.06.2018 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Poslední kniha od tohoto autora, kterou jsem četla a smekám svůj pomyslný klobouk! Většinou jde s počtem napsaných knih kvalita díla dolů, ale tohle je opak. Perfektní kniha, opět dlouho bez vědomosti (mojí), kdo je pachatel. Ke konci jsem si říkala, že vím, kdo je pachatel, ale autor to nakonec tak "zamíchal", že jsem byla zase mimo - a spokojená. Brilantní hra se čtenářem, napětí až do konce. Super!

30.11.2018 5 z 5

Tajný život krav Tajný život krav Rosamund Young

Zajímavá kniha o mých oblíbených zvířatech.

11.06.2019 4 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Emočně velmi silná kniha.

10.05.2019 4 z 5

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

Zvláštní kniha o tom, jak promarnit život prací pro jiného a přitom mít pocit, že jsem vybudoval kariéru a jsem "na úrovni". A dál? Dál nic, jen pokračování a další marnost, až do smrti.

05.04.2019 3 z 5

Zajímavá kniha, ale jednou stačilo. Velmi čtivé, děj zajímavý, ale místy mě to moc nebavilo, připadalo mi to zdlouhavé. Ale pravda je, že některé slovní obraty z knihy miluju!

14.03.2018 4 z 5

V Brooklynu roste strom V Brooklynu roste strom Betty Smith (p)

Miluju tuhle knihu. Je to zvláštní čtení, navíc jsem ji četla v době, kdy jsem byla bez práce, ale přesto mě tahle kniha neskutečně povzbudila, nalila mi optimismus do žil. Doporučuji přečíst všem, kteří už nevěří, že "konzervativní" hodnoty v životě jsou platné...

12.09.2013 4 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Perfektní kniha, autorka opět nezklamala. Nejen obsah, ale i forma je dokonalá.

11.03.2019 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Přečteno za den, nepředvídatelné, zajímavý pohled na duševně nemocnou ženu, někdy mě až mrazilo z těch jejích stavů...

20.12.2018 4 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Velmi kvalitní čtení o obyčejně neobyčejných životech spolužáků z univerzity. Neuvěřitelně lidská, pohlazení pro duši.

22.11.2018 4 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Pro mě nic nového, spíše jen soupis toho, co už znám. Ale pro začátečníka, někoho, kdo se neorientuje, je to dobré shrnutí. Ale! Velmi oceňuju grafickou stránku knihy! To se moc povedlo.

12.09.2018 2 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

............WTF?

12.11.2017 1 z 5

Z jako Zelda Z jako Zelda Therese Anne Fowler

Po dlouhé době kniha, která mě strhla, chytla za srdce, rozbrečela...Autorka mi poskytla dokonalý dojem, jako bych četla deník Zeldy, nikoliv román...Perfektní, nemám slov, vtažení do děje dokonalé...Miluji tento román, miluji Zeldu!

19.04.2014 5 z 5

Hodinky od Ašera Hodinky od Ašera Zuzana Dostálová

Kniha je "jakoby" o ničem, ale přitom je to super. Perfektní vykreslení postav, běžného života dnešních třicátníků, tak, jak život běží a leží.

28.03.2019 4 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

Nesympatická hlavní hrdinka, hra na umění a dokonalou high society...Trapné, sláma všude, kde se člověk podívá...

19.02.2019 1 z 5

Výkupné pro krále Výkupné pro krále Graham Masterton

Tenhle autor prostě umí!

04.02.2019 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Dost jiná kniha. Kombinace brutality a mytologie, do toho "obyčejný" život vyšetřovatelky, dost čtivý mix. Doporučuju všem, kteří se nebojí bát. (...no chápete, ne...)

17.12.2018 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

První kniha Mráz byla o fous lepší, ale ani tahle není špatná. Perfektní zápletka, dlouho jsem opravdu nevěděla, kdo je pachatel, popisy lidí, vše propracované, neodhanutelné až do konce. Super.

13.11.2018 5 z 5

Tiché dny v Clichy Tiché dny v Clichy Henry Miller

Nikdo si na nic nehraje, vše je tak, jak má být, přirozené, patří to k životu, netřeba našlapovat a pohošovat se. Super kniha.

28.05.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Čekala jsem bombu, něco, u čeho se budu bát a neusnu. No, nekonalo se nic takového. Napětí tam bylo, ale nic, co by mi nedalo spát. Zajímavé je to, že se to odehrává někde blízko, kde se můžu vydat, není to daleký sever.

22.12.2017 3 z 5