Tiché dny v Clichy

Tiché dny v Clichy

Próza Tiché dny v Clichy , kterou Henry Miller sepsal v květnu a červnu 1940, je spíš komorního charakteru a autor v ní popisuje řadu svých sexuálních dobrodružství, které zažil během svého pobytu v Paříži.
2. vydání.

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27030/tiche-dny-v-clichy-27030.jpg 3.961

Quiet Days in Clichy (1956)

Vydáno:, Alois Hynek

VladiKlaisner

Svoboda, bohémský život, srovnávání Paříže a New Yorku a kopa kurev. Dva kamarádi se protloukají životem se stále prázdnou kapsou a přesto šťastní a svobodní. Třešnička na dortu, kterou nelze opomenout, když milujete beat generation. Vracím se k ní po více než 25ti letech.

miuk

Nikdo si na nic nehraje, vše je tak, jak má být, přirozené, patří to k životu, netřeba našlapovat a pohošovat se. Super kniha.

-Pečivo-
30.01.2017

Dobrá jednohubka. Ještě před tim, než začal Rocco Siffredi bořit pražským holkám zadky, si to Henry Miller s kámošem brouzdal Paříží.

Romanka89
14.01.2016

Výborná kniha o bohémském životě jednoho spisovatele. Člověk při jejím čtení má chuť se na všechno vyprdnout a užívat si taky tak, co na tom že občas dojdou peníze a nebudete mít co do huby, ale prostě jen tak žít!

ziriant
31.07.2015

Pokud je tohle realita, jsem ráda, že žiju spíše ve snu. A přece je tu něco, co bych z této knihy chtěla ve svém životě také mít. Tu prostou odvahu dělat jednoduše to, co chci, ne "někdy v budoucnu", ale hned, "teď a tady", všem před očima. Z literárního hlediska si potrpím na originální pointy, které pohnou čtenářem; nebo alespoň nějaké pointy... zde jsem nenašla žádné. Ale kniha se čte sama, to se jí upřít nedá.