misssicccka misssicccka komentáře u knih

Hadi a náušnice Hadi a náušnice Hitomi Kanehara

Docela překvapení, rozšířila jsem si obzory v oblasti piercingu, kde jsem byla naprostý diletant :).
Vzhledem k nízkému věku, oceňuji vyzrálost autorky :).

Příšery templetonské Příšery templetonské Lauren Groff

Kniha mi byla doporučena s tím, že z ní byli lidé "úplně hotoví". Možná proto jsem se na ni opravdu těšila a šetřila jsem si ji a pak jsem byla trošku zklamaná.
Příběh je to určitě zajímavý. Autorka určitě umí číst. Jen prostě já jsem ztrácela občas nit.
Určitě se ale těším na další dílo této autorky. Její styl má šmrnc a prolínání více rovin bylo dokonalé :).

Člověk není nikdy úplně šťastný Člověk není nikdy úplně šťastný Anna Gavalda

Strašně jsem se na tuhle knížku (po přečtení všech předešlých) těšila. Na autorčinu lehkost a ta právě dlouho nepřišla. Nebo respektive přišla, ale jinak podaná. Zpočátku se mi zdálo, že to není její dílo, ale pak mi to došlo...je to vývoj...je to něco jiného. Byla by nuda psát pořád stejně...koho by to bavilo...žádné překvapení.
Takže překvapení se konalo. A jak jinak, knížka mě vtáhla a nechtěla pustit ven. Na jeden nádech i s doslovem.
A bystrý čtenář v závěru knihy najde moment propojení s románem "Prostě spolu" :). Drobounké lehké naťuknutí ;).

Sladkost života Sladkost života Paulus Hochgatterer

Kapitolu nula jsem četla dvakrát, nějak jsem nemohla přijít na chuť stylu psaní, to pokračovalo v kapitole 1, 2, 3....a najednou jsem v tom byla až po uši a přečetla za pár hodin :)
zajímavý závěr

Prostě spolu Prostě spolu Anna Gavalda

Mám pocit, že každý, kdo tuhle knihu přečte (jak jinak než jedním dechem - autorčiny knihy by se mohly nazývat "jednodechovky"), se najde trošku v každé z postav.
Zaznamenala jsem, jak se autorka mezi prvním dílem "Kdyba tak na mě někdo někde čekal" a "A taková to byla láska..." a "Prostě spolu" udělala pokrok....
Doporučuju všem. Geniálně propracované dialogy a psychologie postav a perfektně vybrané profese, od kterých se psychologie odvíjí...

30.11.-0001 5 z 5

Kdyby tak na mě někdo někde čekal Kdyby tak na mě někdo někde čekal Anna Gavalda

Po přečtení Báječného úniku a A taková to byla láska je tohle slabý odvar. Je vidět, že autorka se vyvíjí správným směrem. I tak výborná záležitost, kterou zhltnete, u povídek se usmějete, rozesmějete i zamyslíte a možná vám bude i úzko.
Gavalda je prostě mistr postřehu.
Stojí za přečtení. To rozhodopádně.

30.11.-0001 4 z 5

Souhlasím, že The best to není, ale i tak je to nádhera plná genialit. Čím to je, že někdo má naprosto odvést myšlenky někam do neznáma, chytit čtenáře a nepustit ho, dokud se nedostane na poslední stránku. Nejspíše tím, že autor dělá to, co dělat má a jde mu to výborně. Pak už se jen těšíme, kdy nakladatelství oznámí vydání dalšího kousku :).
Mám ráda Murakamiho odpíchnutí se od plně jednoduchého prvku - zde život jedináčka.

Ať na mě prší život Ať na mě prší život Nuria Amat

Nějak jsem to nepochopila :(, tak ještě jednou a lépe, ale asi za nějakou dobu :)

30.11.-0001 2 z 5

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Možná jsem se neměla na tuhle knihu tak moc těšit. Chvílemi mi přišlo, že to strašně vázne, ale v závěru byly některé momenty tak výbroně popsány, že musím říct, že tahle kniha mi nahnala úzkost a dokonce vyvolala pocit bezmoci, strachu a hlavně odporu.
Při popisu strachu psa Ťapky ležícího v kufru auta se zalepeným čumákem izolepou, se mi opravdu udělalo fyzicky špatně. Ten pocit hnusu se opakoval v další pasáži při popisu psího těla pověšeného v koupelně. To jsou ale jen dva odporné momenty. Konec má opravdu i spád. Ale opravdu mi trvalo se začíst nebo spíše vydržet. Teď nelituji.

30.11.-0001 3 z 5

A taková to byla láska... A taková to byla láska... Anna Gavalda

Máte-li rádi jednouše plynoucí a výstižné dialogy, tak otevřete a čtěte....Silný příběh jednoho tchána, doporučuji, ale rozhodně nedoporučuji těm (myslím ženy), které měly tu čest být milenkou ženatého muže, rozhodně ne krátkou dobu po rozchodu. Milé dámy, jistě nestojíte o to slyšet obhajobu, proč neodešel od ženy a dětí, že? :) na druhou stranu, pokud podlehnete a stejně to budete číst (doufám, že s časovým odstupem), pak vězte - budiž vašemu bolavému srdci útěchou, že ten neřád trpěl možná déle než vy :) (okolí Vám jistě řeklo - neboj, ono mu to štěstí nepřinese :)).

Poutník Poutník Paulo Coelho

Jedna z mála knih, která během čtení vyvolává otázky a nutí čtenáře hledat odpovědi na ně. Putování autora mě obracelo k myšlení a přemýšlení o mém životě a mém světě, ve kterém žiji. Donutilo mě přemýšlet nad tím, co říká. Jednoduše řečeno: Smysluplná kniha.

Sezona v pekle Sezona v pekle Peter Murphy

Úplný top to není, takže 4 hvězdičky, každopádně jsem to shltla za jedno nedělní odpoledne a musím říct, že si tuto knížku dokážu představit ve filmové podobě. Vidím ten film před sebou...hlavně poslední dvě stránky.
Místy smutné až tragické, chílemi neuvěřitelný humor. Autor jen ťukne a vy se usmějete, možná rozesmějete :).
Postavy jsou výborně vykreslené z psychologické stránky.
Líbilo :)

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

Rozhodně to není hloupá kniha - podle mě. Mnou přečtena na jeden zátah. Podle mě originálně zvolený způsob vyprávění a časového sledu. Propracované dialogy, které se čtou jedna báseň, rozvíjejí krásně představy o postavách příběhu. Skrytě vážné téma pod slupkou jednoduchého textu. A to mám ráda...nemusíme používat sáhodlouhé věty a mnohosmysly, abychom předali to podstatné, ne?
U mě za 5 :)

30.11.-0001 5 z 5

Michaela - Události v klášteře svatého Anděla Michaela - Události v klášteře svatého Anděla Miloš Urban

Čekala jsem od toho více perverznosti :), ne nejsem čtenář chtiví perverze, ale když mě někdo připraví na to, že je to perverzní, jsem důvěřivá a očekávám perverzní.
Nezlobte se, ale toto je jen krapet perverzní ;).
Za přečtení to skutečně stojí, už pro kontroverznost, ale rozhodně to nebude patřit ke skvostům české literatury :). Přesto dává 3*. Zhltla jsem to na jeden dech pěkně při sobotním odpoledni za dvě hoďky jako nic. To o něčem svědčí.

30.11.-0001 3 z 5

Báječný únik Báječný únik Anna Gavalda

vynikajícně geniální :), na tak malém prostoru tolik emocí a smysluplnosti - není třeba 500 stránek na sdělení podstaného :)

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Po právu Kniha mého srdce ;)

30.11.-0001 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Přečetla jsem ji určitě minimálně dvakrát - z některých záběrů mi bylo hodně špatně...Podle mě je to hlavně nejlepší autorův počin.

30.11.-0001 4 z 5

ze trilogie se mi líbila právě dvojka nejvíce...dlouho jsem nebyla tak začtená a pohlcená dějem jako právě u vosího hnízda

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

this is my cup of tea :)

České pohádky České pohádky Jan Drda

nejkrásnější české pohádky, to mi nikdo nevezme :)