Člověk není nikdy úplně šťastný

Nejnovější román populární francouzské spisovatelky Rozdrolené lásky, rodiny rozpadající se kvůli nudě a opotřebovanosti a hledající způsob, jak začít znovu, po kouskách poztrácené štěstí, nová setkání, bytosti, které se míjejí, navzájem ovlivňují, milují se, vyčítají si, odpouštějí To je život v Gavaldině podání: velká hra, skládanka, kterou lze skládat a zase rozkládat, vyměňovat díly za jiné a znovu se vracet k těm původním. Sedmačtyřicetiletý pařížský architekt Charles Balanda stojí v čele úspěšného studia, vydělává slušné peníze, žije s krásnou ženou a její dospívající dcerou a zdánlivě mu nic nechybí ke štěstí. Jednoho dne se dozví, že zemřela Anouk, žena, která ho v mládí nejvíce ovlivnila, matka jeho nejlepšího kamaráda. Těch pár slov v něm najednou vyvolá vlnu vzpomínek. Mimoděk si uvědomí, co všechno mu za život uteklo mezi prsty, co zanedbal, vynechal, nedotáhl, zaplaví ho smutek, deprese, cítí se starý, unavený, vyčerpaný, bez chuti žít. Něco ho táhne do minulosti, ale nestačí mu vracet se do ní v myšlenkách, musí se vyrovnat s nedořešenými věcmi svého mládí do důsledku. Rozjede se na jih Francie, do zapadlého kouta, kde žije jeho bývalý kamarád a Anoučin syn. Objeví tam nejen úplně jiný svět, který dosud neznal, ale znovu si uvědomí život a jeho sílu. Gavalda si pohrává se stylem, zkratkovitost střídá s rozvláčností, nešetří odkazy na literaturu a historii, nevyhýbá se ironii ani patosu. Další z jejích bestselerů, který uchvátí a připomene, že lidská existence se skládá z mnoha kapitol a štěstí z drobných kousíčků....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27741/clovek-neni-nikdy-uplne-stastny-Phn-27741.jpg 4.283
Vydáno · Mladá fronta

La Consolante · 2008

Kniha Člověk není nikdy úplně šťastný

malen
29.05.2018

Tak mě tedy zas až tak nenadchlo. Styl filmového střihu, uváděno na přebalu, že dodává větší dynamiku, mi spíš připadá jako by se autorka předváděla . Hra se slovy by byla dobrá, kdyby se pak člověk neztrácel v ději.

MV111
21.01.2018

Knížka pro všechny narozené kolem roku 1970, tak jako autorka sama. Pak jsou snadno srozumitelné pocity, pochyby, váhání, ztráty, touhy lidí, kteří už mají něco málo odžito. Zvláštní mix syrovosti i patosu, lásky a smutku, místy velmi břitký humor. Zdánlivý happy end na konci nechává prostor pro pokračování...

IvetB
28.05.2017

Skvělá kniha. Ještě chvíli ve mně bude doznívat..

veru89
12.08.2014

super :)

harpyje
24.07.2014

Mé druhé setkání s touto spisovatelkou. Jsem nadšena její sečtělostí a skvělým spisovatelským umem. Dokáže měnit styly psaní a naprosto geniálně propojí čtenáře s jakoukoliv postavou, či místem, které v knize popisuje. Dominuje u ní tiché pozorování událostí, či dění kolem nás s touhou zprostředkovat tento prožitek svým čtenářům a přinést tak inspiraci či probuzení z každodennosti a zároveň poukazuje na to, kde právě spočívá pravá podstata žití.

Jossie
04.02.2014

Jednou knihou mě Anna Gavalda nadchla, touto mě dokonale otrávila. Pryč je její čtivost, jako kdyby to napsal někdo jiný. Už nebude mojí vyhledávanou autorkou.

klarka61
01.12.2013

Prostě Anna Gavalda je super.

DajaF
07.04.2013

Kdyby šlo dát víc hvězdiček, bez váhání je téhle knížce udělím!!!!Knížka se mi strašně líbila, brečela jsem skoro celou dobu

francouzská literatura

Anna Gavalda