misssicccka misssicccka komentáře u knih

Dýchej za mě Dýchej za mě Eva Kollerová–Střihavková

Nic vic, nez to, ze se neco dozvim o pro me nezname malirce, jsem neocekavala. A dostala jse neuveritelnou davku informaci o zivote za velke valky, nejen o zivote maliru, ale o zivote ucitelu, o bide, o koloniích, o lehkosti byti pred valkou, o beznadeji za valky a o bezmezne sesterske lasce.
Doporucuji.

29.04.2024 4 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Jodi, Jodi, sakra Jodi, co se stalo?
A tak to mohlo byt krasne a hluboke, kdyby to nebylo tak zmatene, zdlouhave a tak blbe to neskoncilo.
Jsem u Tebe zvykla na neco sokujiciho, prekvapiveho ci napinaveho.
Ale nechci byt skarohlid, bylo tam dost zajimavych informaci.
Napinave bylo tentokrat jen to, jestli to doctu ;)

07.03.2024 2 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Presne, je to dovolenkove cteni. Nic narocneho necekejte. Jen zivot jednoho typka, co rika compl, hecnu si a tak.
Bezny pripad egoistickeho alkoholika. Nic vic.

10.02.2024 3 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Audioknize v podani pana Brouska bych dala bez vahani 5*.
Ale kdyz si ho odmyslim a predstavim si, jak si to ctu sama, tak mi to klesa kamsi za trí.
Ale Leosovi bych to u rizku s okurkacem rekla radsi osobne. No blbe se to kritizuje ;)

07.02.2024 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Tak jo. Ctivo tak na zensky nemocnicni pokoj. Nic svetoborneho. Vypravecsky to neni ale takovy prusvih.
Jachym me bavil vice nez Veronika.

10.01.2024 3 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Fuj...tolik nestesti a smutku a tolik zenske zbabelosti

07.05.2023 5 z 5

Velké trápení Velké trápení Helena Šmahelová

Cetla jsem ted po 35 letech (asi) znova a ted mi, az doslo, jak je ta knizka stara. Tim nerikam, ze je spatna, je porad dobra, jen me dcery uz ji asi "neuctou". Skoda.

18.04.2023 5 z 5

Jdu s hlavou vztyčenou Jdu s hlavou vztyčenou Daniel Anýž

Pokora a ucta a obdiv.
Vic neni treba rikat.
Hruzna cast nasich dejin.

13.04.2023 5 z 5

Lady Susan Lady Susan Jane Austen

Vypocitave matky zily i v 18. stoleti ;)
Dopisová forma je skvela a jen ukazuje, jak byla Jane Austen genialní.
Ja jeji dila miluju. Miluju i jeji humor.

07.04.2023 5 z 5

Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Karel Čapek

Obrovske zklamaní.
Jednak jsem zila v tom, ze je to knizka pro deti. Dobre, moje chyba.
Je tam jeho osobity styl, ale nektere nazory na chov psu mne tedy nadzvedavaly a trosku zmenily nazor na tohoto muze. Je to mozna tim, ze je to sto let a tehdy dle me v soucasnosti jiz pouhe predsudky byly asi brany jeste jako moudra tehdejsi inteligence. No nevim ;)
Z cele knihy je nejlepsí doslov Olgy.

02.04.2023 2 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

Napad dobry. Akorat nekdy chvili zmatek, kdo to vypravi. Hlavne zpocatku. Kapitola o Silvestru v Parizi velke utrpeni.
Je to takove krizene - Trestikova se Soukupovou (?)
Pozitivni je, ze je to ctive a je to kratke. Cteni na jeden delsi vecer.
Davam tri hvezdicky za dobry prvni pokus a budu si prat, at to autorce pise lepe.

17.03.2023 3 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Nadherna knizka. Bolava, kruta a zaroven nezna a pohlazeni na dusi. Ano, zvlastni kombinace.
Navic na jeden vecer.

31.12.2021 5 z 5

Je to krasa a hruza zaroven. U teto knihy nelze hodnotit jinak nez plnym poctem. Od vysvetleni samotneho nazvu knihy pres liceni detství, pobytu v ghetu, taborech az po liceni vztahu s vlastnimi detmi, je to neuveritelna citova naloz. I presto, ze autorka do citlivych mist vlastne jen tuka, mate jasno. Nekdy neni potreba licit vse prilis naturalisticky.
Pravdou ovsem je, ze pokud prectete prvni
Osvetimskou knihovnici, pak budete asi zatizeni jejim preciznim dejem a zde vas to bude rusit (jak to, ze si toto nepamatuje, dyt to preci bylo takto ;))
Jako bonus se dozvite, jak to skutecne bylo s Fredym Hirschem.
Vzdavam hold Vam, Edito Polachova (Dito Krausova), jste neuveritelne silna bytost.

01.10.2021 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

za mne obrovske zklamani, prvni a velke, jeste po precteni prvni kapitoly jsem ocekavala silny pribeh o silnych konacich z Francie, jenze ouha, sklouzlo to k az misty "pitome a lacine" porad dokola opakujici se love story nekoho jineho, miluju, nemiluju, chci se vratit, nechci se vratit, toto neni hodno tak velke vypravecky, jakou pro mne Jojo dosud byla, bohuzel.
a je pravda, ze az precteni podekovaní mi nabidlo rozumne vysvetleni, proc tohle tema a trosku mne uklidnilo.
a neprekladanou francouzstinu asi nema cenu komentovat, to je o svedomi autora a prekladatele.

14.07.2019 2 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Za mně zatím nejslabší Jodi, co jsem četla. Nevím, proč, asi proto, že po Čas odejít jsem čekala nějaké překvapivé rozuzlení. Jenže...ono překvapivé bylo, ale spíše šokující.
Na knížkách Jodi Picoultové mne baví hlavně to, že jsou pro mne vždy obohacující, co se týče faktů o něčem...vlci, sloni, Amiši...tady církev, která žije tak, jak si nedokážeme představit a navíc v Americe.
Kdyby nebylo pár závěrečných stránek, dostala by ode mne kniha určitě čtyři hvězdičky (minimálně), ale ten konec.....:(, je to osobní hodnocení, opravdu subjektivní, ale vře to ve mne, nechci tu spoilovat, takže nemůžu napsat, proč to mám tak, jak to mám, snad jen podotknu, jako matka je pro mne "zatím" nepochopitelné, kde "končí a začíná" mateřská láska matky hlavní hrdinky, i když vlastně není matka hlavní hrdinky sama hlavní hrdinkou? Nevím, jen upřesním: nesympatizuji s ní. Jak říkám, nebýt závěru, byla by to pro mne dobrá-výjimečná kniha s dobrým koncem od výjimečné autorky.

08.04.2019 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Skvele, skvele, skvele. Autorka je vyborna vypravecka, obdivuji, jak umi "preletat" z osoby na osobu, z osudu jedne postavy k osudu jine a tim pribehy doplnovat a obohacovat. Jen mi obcas vadi, jak to plyne v takovych jednoduchych vetach, jakoby to bylo slohove cviceni a to si myslim, ze jsem v Hane urcite nepocitovala. Trosku mne to rusilo, a proto jen ctyri hvezdy. Jinak si preji vic takovych knih. Na pozadi lehkeho ctiva opet velmi narocne pribehy silnych i slabych postav.

27.03.2019 4 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Prestoze pro mne byla prvni tretina takova nemastna nekorenena nuda, najednou jsem se pristihla, ze si prisoluji a ukusuji sousto za soustem rychleji a rychleji, vlastne hltam. Doufam, ze budu mit cas se k ni vratit. Velmi silny a zajimavy pribeh, skvela banda hrdinu, skvele vykresleni pistolnici z Pecka.

11.06.2017 5 z 5

Deoduši Deoduši Jan Werich

Jsou knihy a díla, kterým pět hvězdiček nestačí. I deset by bylo málo. Můžeme vyjádřit citátem W+V, G.B. Shaw se dožil 100 let? Krátký nebo dlouhý život? Dlouhý. Krátký, protože on toho měl tolik co říct, že by tu mohl být dalších 250 let, po světě je roztroušeno tolik třicetiletých, kteří už tu nemuseli 450 let bejt.
Je až s podivem, kolik moudra a prozíravosti se vejde třeba jen do dvoustránkové bajky (Povaha, Lev a notes). Je až k nevíře, jak krásný a potřebný může být doslov ke knize. I za něj díky.
A je hodně bolavé, jak málo hodnocení tady tato sbírka pohádek/bajek má. Ano, může to být způsobeno tím, že čtenáři k nim již čuchli v jiných počinech Wericových, ale stejně. Já jsem moc ráda, že ji vlastním, můžu potěžkat, otevírat, zavírat, listovat, kochat se. Budu číst dceři a jsem zvědavá, kdy ji mozeček udělá cvak a přijde "aha efekt" (aha, on to myslel ještě takto).

28.01.2017 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Komu jinemu uz davat pet hvezdicek nez autorovi, ktery me jeste nikdy nezklamal a pokazde se bavim od zacatku do konce? Bavi me vsichni ctyri z oddeleni Q, ja se na ne vzdy tesim jak na kamarady ;)

09.01.2017 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Moje pata Jojovina :), uz to vypada, ze jeji knihy jsou pro mne sazka na jisty odpocinek a jistotu, ze nic neudelam, dokud knihu nedoctu. Jednu hvezdu strhavam za to, ze to odnesl Norman, to me teda fakt vytocilo :) autori maji casto sklon pouzit zvirata k tomu, aby si lide neco uvedomili, primlouvam se za to, abychom ciste psi duse nechali na pokoji :)

20.06.2016 4 z 5