Miška74 Miška74 komentáře u knih

V kleci V kleci Ellison Cooper

Kniha se mi moc líbila. Příběh má velmi zajímavý námět a krásně uprašuje. Rozhodně jsem se u knížky nenudila, je napínavá a čtivá. Přečetla jsem ji během dvou dnů, zkrátka jsem se nemohla odtrhnout. Trošičku mě zklamal konec, který mi přišel moc rychlý a nedotažený, jako by to už autorka chtěla mít konečně za sebou. Nicméně už se těším, jak se hned vrhnu na další díl série.

23.02.2021 4 z 5

Tuhle knihu jsem si půjčila v knihovně vlastně omylem, ale nakonec to byla rozhodně nejzajímavější kniha z půjčených.
Kniha mě naprosto pohltila a ještě dlouho ji budu v sobě zpracovávat. To co všechno musela zkusit Sheila ve svém životě, by ničilo i dospělého člověka, což teprve dítě.
Můj respekt a obdiv si vysloužila Torey, která jako učitelka "problémových" dětí, dokázala s těmito dětmi zázraky a našla si i cestu k Sheile, kterou si slovy malého prince "ochočila".

29.08.2023 5 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Další ze série Strašidelných domů, které mi ale vůbec nepřipadají strašidelné. Tento díl (vlastně dva v jednom) je spíše romantický, ale líbilo se mi, že se neodehrává v současnosti. Příběh se mi líbil a četl se velmi dobře.

05.02.2023 4 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Kniha je napsaná podle skutečných událostí, což mě zaujalo při jejím výběru. Je napsaná velmi dobře a čte se jedním dechem. Já osobně jsem neměla se čtením knihy žádný problém, spousta thrilleru je mnohem desivejsich. Ano, tahle je napsaná podle skutečnosti a je hodně autentická. Příběh mě vyloženě neděsil, co me však desilo je nevsimavost okolí.

03.11.2022 4 z 5

Šepot v mlze Šepot v mlze Darcy Coates

Tahle série mě vtahla hned prvním dílem, který byl super. Druhý byl snad ještě lepší, ale tenhle třetí byl fakt nejlepší. Autorka se zdokonaluje a doufám, že ji to vydrží do dalšího dílu. Už se nemůžu dočkat.
Hlavní postava Clare se v tomto díle hodně vyvinula a dospěla.

19.09.2022 5 z 5

Muž z labyrintu Muž z labyrintu Donato Carrisi

Jedním slovem mazec! Celou dobu jsem byla napnuta a vlastně pořád ještě jsem, chci další díl. Příběh plný překvapení, zvratů a ten konec......? Autor se už po prvním dílu zařadil mezi mé oblíbené, ale timto nasadil laťku hodně vysoko.

06.07.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Upřímně nemám ráda biografie ani knihy s válečnou tematikou, ale tady je obojí. Ke knize jsem se dala zlákat jen díky společnému čtení se závisláky a víte co? Vůbec nelituji! Kniha se mi četla skvěle a ačkoliv tam bylo hodně smutných a hrůzných věcí z války a holokaustu, tak i v tom bylo spoustu pozitivních věcí. Eddi Jaku je neuvěřitelně silný člověk, který i přes útrapy, kterými si prošel, kolem sebe dokáže šířit optimismus a pozitivní náladu. Klobouk dolů, že i v těch nejhorších chvílích zůstal pořád člověkem! Kniha mi dala hodně, hlavně si člověk opravdu uvědomuje, že by si měl vážit i obyčejných věcí, které má a hlavně svojí rodiny, přátel a domova.

30.01.2022 5 z 5

Samotka Samotka Alexander Gordon Smith

Já tomu sci-fi snad ještě přijdu na chuť. Po přečtení prvního dílu, který se mi moc líbil, ačkoliv sci-fi není můj šálek kávy, jsem byla zvědavá na tento druhý díl.
Začalo to přesně tam, kde skončila jednička a tak fakt doporučuji číst ve správném pořadí. Některé otázky, které jsem měla po prvním díle, byly zodpovězeny, ale další vyvstaly po přečtení druhého.
Ačkoliv opravdu nejsem fanouškem tohoto žánru, tak jsem touto sérií nadšená. Kniha je opravdu napínavá, ale taky dost šílená. Četla se úplně skvěle a vše krásně odsypalo a to tak, že knihu nešlo odložit. A ten konec....? Už aby byl přeložen další díl. Tohle je totiž týrání čtenářů...

28.09.2021 5 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Ačkoliv nejsem cílová skupina, musím říct, že kniha se mi velice líbila. Je to moc pěkná a taky pěkně strašidelná pohádka. Není to vůbec náročná knížka a i přes to, že je určena mládeží, dal si autor opravdu záležet na detailech příběhu.

02.07.2021 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Na knížku jsem se těšila, ale nečetla se mi tak lehce, jako jiné detektivky. Začátek byl pro mne trochu nudný a hrdinka mě dost štvala. Nakonec se děj přece jen celkem slušně vyvinul a i hrdinka už nebyla tak nesympatická. Knížka má celkem dobrý a zajímavý příběh a pokud přežijete začátek, tak pak už se bude číst dobře. Zkusím i druhý díl série a uvidíme, zda autorka dozraje.

07.05.2021 3 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Miniera mám moc ráda a jsem ráda, že jsem se v této knize nezklamala. Čtivý příběh, který měl spád a byl velmi napínavý. Tentokrát mi trvalo, než jsem si správně tipla pachatele a o to to bylo pro mne zajímavější. Už se těším na další knížku.

30.03.2024 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Opět velmi slušné čtení se zajímavým příběhem o tom, co je schopen člověk udělat, aby nebylo prozrazeno jeho tajemství. Autorka nepíše špatně, ale pořád mi tam chybí to napětí.

25.03.2024 3 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Kniha se mi líbila, i když začátek byl trochu pomalý.
Příběh, z pro mě naprosto neznámého prostředí, mě upoutal. Děj byl na začátku trochu pomalý a bez chuti, ale to se brzy změnilo a kniha se četla výborně.
Jsem zvědavá, jaký příběh si pro nás připraví příště.

12.03.2024 4 z 5

Vyhazovač Vyhazovač David Gordon

Kniha nebyla úplně špatná, ale taky to nebylo něco, z čeho bych si sedla na zadek. Po jejím přečtení mám asi víc otázek než jsem měla na začátku knihy. Děj byl celkem zajímavý, četlo se to celkem snadno, ale pořád mi tam toho hodně chybělo.

03.08.2022 3 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Mě osobně tato série strašidelná moc nepřijde, ale tahle byla asi strašidelná nejméně (vlastně vůbec). Spousta věcí se už v knihách opakuje, ale na druhou stranu, schopnost Amy měnit realitu, byla zajímavá. Knížka se čte dobře a je to taková oddychova četba. Pokud čekáte horor, budete zklamaní, ale za přečtení určitě stojí.

26.07.2022 4 z 5

Hoď se do pogody Hoď se do pogody Sandra Pogodová

Knížku jsem si vybrala jako oddychovou vsuvku mezi thrillery. Sandru Pogodovou mám moc ráda a tak se mi knížka moc líbila. Je ale pravdou, že mi díky psané formě chyběla ta Snadrina prezentace a smích. Knížka se četla moc dobře a pobavila.

06.04.2022 4 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Já to říkám pořád, že scifi není můj šálek kávy. Knížku jsem sice přečetla celkem rychle, ale... Příběh není špatný, ale nějak jsem se v těch realitach ztrácela. Myslím, že tam toho bylo až moc a občas mi to vůbec nedávalo smysl. Možná to bylo tím, že tenhle žánr úplně nechápu a tak ve svém hodnocení nejsem úplně objektivní. Možná je ta knížka naprosto dokonalá a já ji jen správně nechápu. Téma příběhu mě zaujalo, ale přišlo mi, že toho tam bylo opravdu až moc a já jsem se někde při cestování knihou ztratila a nenašla ten správný portál. Ale i tak - číst se dá.

19.01.2022 3 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Moje první knížka od tohoto autora. Jelikož jsem milovník thrilleru, byla jsem na knihu hodně zvědavá a musím říct, že autor se zařadí mezi mé oblíbené.
Kniha byla velmi napínavá, plná zajímavých zvratů a hodně překvapivým závěrem. Četla se výborně a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Už se těším na druhý díl ze série.

28.09.2021 5 z 5

Tuhle knihu jsem měla ve škole povinnou a moc mě nebavila, kvůli staročeštině. Teď jsem si ji užila rozhodně víc a jazyk mi vůbec nevadil. Nebýt čtenářské výzvy nevím, zda bych se k této knize vrátila, ale jsem za to ráda.

09.08.2021 4 z 5

Vražda v Průhonickém parku Vražda v Průhonickém parku Martin X

Tahle kniha mě hodně zklamala. Vzhledem k tomu, že jde o českého autora a základem jsou skutečné případy, jsem od knihy čekala mnohem víc. Navíc do čtení jsem se hodně nutila, protože mě děj nepohltil a já bojovala s tím, zda knihu vůbec dočíst nebo raději odložit. Nakonec dočteno, ale dalo to zabrat.

29.08.2023 2 z 5