MíšaS. MíšaS. komentáře u knih

Hastrman Hastrman Miloš Urban

První půlka naprosto skvělá, druhá nic moc. Ale ve své podstatě dávalo vše smysl a každý čin měl svůj důvod, takže zlobit se na autora nemůžu.
Film jsem neviděla, ale určitě si ho najdu.

18.02.2024 4 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Mně se to moc líbilo. Dobře vymyšlená detektivka, která je čtivě napsaná a plná zajímavé historie i té alternativní.

09.02.2024 5 z 5

Stephen King: Kompletní průvodce životem a dílem Stephen King: Kompletní průvodce životem a dílem Bev Vincent

Skvělá kniha, ve které jsem i já, stará milovnice Mistra, našla informace, které jsem nevěděla.

Dva mínusy kniha má - materiál, neskutečně mi vadí ty otisky prstů, co po čtení v knize zůstanou a překlad.

04.02.2024 4 z 5

Ohnivý muž Ohnivý muž Joe Hill (p)

Z knihy jsem spíše zklamaná.
Asi největší problém jsem měla s uvěřitelností daného onemocnění. Já nevím, proč mi to tak vadilo, ale pořád jsem si říkala, že to je blbost, že taková nemoc by nemohla "vzniknout" a sama sobě si nadávala, že je to jedno, o tu samotnou nemoc přece nejde.
A samozřejmě jsem si vzpomněla na některé knihy otce JH, které jsou taky bichle, ale člověk je přečte, a ani neví jak.
A ten konec jsem bohužel čekala, takže taky nic...
Knihu jsem četla na sílu a moc mě to nebavilo. Kdyby se mi nehodila do ČV 24, tak nevím nevím, zda bych jí dočetla.

04.02.2024 2 z 5

Drobné protislužby Drobné protislužby Erin A. Craig

Autorka opět nezklamala. Skvělá atmosféra, parádně vykreslené charaktery, trocha romantiky, trocha "hororu" a nesmím zapomenout na krásnou obálku, která mě v knihkupectví upoutala na první pohled. Až pak jsem si uvědomila, že jsem od ní četla Dům soli a smutku a bylo rozhodnuto, kniha jela se mnou domů.
Já jsem spokojená, dostala jsem, co jsem chtěla a byla jsem čtenářsky uspokojena ;)

25.01.2024 5 z 5

Laurie Laurie Stephen King

Krásná povídka pro milovníky psů :)

24.01.2024 5 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Příběh mě vtáhl hned od začátku, musela jsem knihu prostě přečíst celou, což, vzhledem k délce, není takový problém.
Co se týče ilustrací, nejsem z nich nijak unesená, ale k příběhu sedí.
A jako plus navíc se mi kniha hodí do ČV 2024.

24.01.2024 4 z 5

Nebavilo mě to. Nevím, co víc k tomu napsat. Nejsem zklamaná, protože jsem nevěděla, co mám očekávat, ale čtení mě nebavilo a jsem ráda, že ho mám za sebou. Ještě že se kniha hodí do ČV 24.

17.01.2024 3 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Uživatelka Annicka naprosto přesně vystihla to, co jsem o knize chtěla napsat i já. Nebylo to špatné, ale čekala jsem něco lepšího.
Možná jsem byla namlsaná s Daisy, protože ta mě doopravdy chytila, ale tady se to nepovedlo.

12.01.2024 3 z 5

Kateřina Zaháňská Kateřina Zaháňská Helena Sobková

Opět skvělé čtení.
Jen toho vyděračského Metternicha bych, já osobně, poslala k šípku ;)

08.01.2024 5 z 5

Zmrzlinová královna Zmrzlinová královna Susan Jane Gilman

Bohužel mě kniha vůbec nebavila. První půlka se ještě dá, ale potom to je větší a větší nuda.

30.12.2023 2 z 5

Pinocchiova dobrodružství Pinocchiova dobrodružství Carlo Lorenzi Collodi

Přiznám se, že se mi kniha nelíbila. Ponuré příběhy mi nevadí, ale vadila mi spíše zdlouhavost příběhu, nepoučitelnost a chvílemi hloupost Pinocchia.

29.12.2023 2 z 5

Zlobivé pohádky Zlobivé pohádky Zuzana Pospíšilová

Nic moc, ani dětem se kniha nelíbila. Některé pohádky se daly, ale některé mi přišly jako neskutečné blbosti nez špetky nápadu.

29.12.2023 2 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Přečíst se to dá, ale že bych si z knihy sedla na zadek, to ne. Zápletka zajímavá, francouzská linie velmi předvídatelná, a celkově toho tam bylo až zbytečně moc.

29.12.2023 3 z 5

Krásná zajatkyně Krásná zajatkyně Kathleen E. Woodiwiss

Věděla jsem, co od knihy můžu čekat, a tak mě nepřekvapila svojí kýčovitostí, ale ani tak nemohu dát vyšší počet *, protože i takový typ literatury se dá napsat dobře a zajímavě.

27.12.2023 2 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Co se mě týče, tak ten konec to zazdil úplně... Chtěla jsem dát tři hvězdy, není to žádný zajímavý příběh, podobných jsem četla a viděla již spoustu, ale za ten konec jednu ubírám, zbytečné melodrama. Kniha mě prakticky nebavila již od začátku...

26.12.2023 2 z 5

Krvavé stíny Krvavé stíny Jérôme Loubry

Ze všech tří knih je za mě tahle nejlepší. Trochu zklamání jsem zažila na konci, ale rozuzlení to vylepšilo. Ale ani tak to není nic z čeho bych se prosadila na zadek.

20.12.2023 3 z 5

Dorothea vévodkyně Kuronská Dorothea vévodkyně Kuronská Helena Sobková

Kniha je čtivá, jen někdy ty politické pasáže mi dělali problém.
A teď honem na babiččinu paní kněžnu .

14.12.2023 4 z 5

Krysáci Krysáci Jiří Žáček

Chtěla jsem vědět, co že to přinese ten Ježíšek
Vtipné příběhy, a hezké čtení. Já jsem spokojená.

14.12.2023 4 z 5

Obr z mlhy Obr z mlhy Jérôme Loubry