Mišák240 Mišák240 komentáře u knih

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Oddechový, ale i napínavý příběh. Čtu ráda autorčiny knihy, mají v sobě napětí, spád, žádné zbytečné popisování kolem dokola. Knihu mohu doporučit.

05.10.2022 4 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Dosud jsem se nesetkala s termínem Pomněnkové matky a o to víc mě kniha lákala. Je to zajímavé, ale bohužel smutné čtení o to víc, že se tak děje i skutečně v životě. Konec mě tedy šokoval, takový jsem nečekala...

09.08.2022 4 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Příběh se mi líbil, v knize se střídá vyprávění matky a dospívající dcery, jejich častá nedorozumění a odlišný pohled na řešení problémů. Zamotané situace, které se dají zamotat ještě více.

07.06.2021 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Kniha se mi líbila, i když jsem čekala o trochu více napětí. A teď jsem ještě zjistila, že kniha má pokračování, mám se nač těšit.

15.08.2023 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Má první kniha od autora a myslím, že nebyla špatná, pro mě zajímavá v oblasti hypnózy. Zkusím i další díl.

13.06.2023 3 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Byla to taková oddechová jednohubka. Nenáročné čtení, které neurazí, ale ani nenadchne.

04.04.2023 3 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Velmi krutý příběh malého chlapce, který se snaží přežít 2. světovou válku. Neuvěřitelné, co všechno dokáže vydržet, i to, jak se k němu lidé šíleně chovají. Nejsem si jistá, zda mám odvahu si pustit filmovou verzi.

01.10.2022 3 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Drsný příběh, ale u thrilleru se s tím počítá, nečekaný konec, snad jsem ho pochopila správně...

22.07.2022 4 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Příběh byl čtivý, ani mně nepřišlo, že dle recenzí by byla kniha až tak moc "psycho". Jen ten konec s manželem mi přišel hodně rychle vyřešený...

04.04.2022 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Velice smutný příběh o životě a kamarádství dvou malých chlapců. Kniha se četla docela dobře, ale filmové zpracování za mě bylo lepší.

14.10.2021 3 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Moje první přečtená kniha od autorky je moc hezky napsaná, i když líčí smutné příběhy tří žen, Emilky, Jany a Johany, které to neměly v životě lehké. Rozhodně jsem zvědavá na další knihy od autorky. Určitě doporučuji přečíst.

21.10.2020 5 z 5

Jedna dobrá věc… a život znovu začíná Jedna dobrá věc… a život znovu začíná Alexandra Potter

Moc hezké, milé, pohodové čtení. Kniha ze života, líbila se mi hned od začátku, všechny postavy mi byly sympatické. Určitě se k ní zase někdy vrátím.

27.03.2023 5 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Silný a místy až děsivý příběh z konce 1. sv. války. Musím přiznat, že jsem se do knihy začetla natolik, že jsem Pie držela palce a bylo mi líto, co všechno v životě musela prožít.

07.03.2023 4 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Zpočátku mi trvalo se do knihy začíst, ale nakonec se mi moc líbila. V knize je snad vše, co se od ní očekává, láska, spousta myšlenek, plno zvratů, pro mě zajímavé i vtipné rozhovory postav, obrazy Noaha, amulety Jude... Zkrátka pěkné čtení.

18.05.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Příběh Fallon a Bena se mi moc líbil, zajímavý v tom, že dvojice se schází pouze 9. listopadu. Bylo to pro mě milé čtení, taková oddechovka.

25.04.2022 4 z 5

Když ptáčka lapají Když ptáčka lapají Magda Váňová

Je to moje první přečtená kniha od autorky a musím napsat, že se mi líbila. Příběh ze života, čtivý, občas oddechový, občas plný zvratů a líbilo se mi i celkové propletení vztahů hrdinů.

20.05.2021 4 z 5

Nebezpečná podoba Nebezpečná podoba Sandra Brown

Moje první přečtená kniha od autorky a musím říct, že kniha je velice čtivá, napínavá, nešlo se od ní vůbec odtrhnout.

06.04.2021 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Příjemná oddechová kniha, která ničím nepřekvapí a ani nezklame. Zkusím ze zvědavosti ještě další díl.

06.10.2020 3 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Hezky napsaná kniha, pro mě spíše slaďák, ale s dojemným a smutným příběhem.

28.08.2020 4 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Je to má první přečtená kniha od autorky a moc se mi líbila. Je to takové milé čtení o těžké době. Občas bych některé zdlouhavější kapitoly zkrátila, ale jinak knihu mohu jen doporučit.

14.08.2020 4 z 5