Miro67 Online Miro67 komentáře u knih

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Psycholog se nám nabourá do hlavy, ajťák do počítače. A oba jsou schopni nadělat pěknou paseku. Soukromí člověka je už asi hodně vzácné zboží.
Napínavý thriller, neotřelý nápad a sympatický vyšetřovatel. Sečteno podtrženo, jedna kniha nakonec nabízí tři zločiny. Určitě budu v sérii pokračovat.

15.01.2023

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Dnes, kdy chci psát svůj komentář, došlo na Karvinsku k důlnímu neštěstí s jednou obětí. Přes všechna zabezpečení a s moderní technologií. Jak nebezpečná to tedy musela být práce před více než sto lety. Přesto do dolů fáraly stovky horníků, aby zajistili obživu svým rodinám. A právě proto začínali každou směnu modlitbou.
Příběh je kronikou jedné oblasti, založený mimo jiné i na vyprávění starousedlíků. Přináší také nový pohled z hlediska národnostního z kraje, kde polština spolu s češtinou zněla ve všech chalupách. Ale díky válce a později politickým manévrům poválečných vlád byly vytyčeny hranice, které rozdělily nejen město Těšín, ale i mnoho rodin. Určitě knihu doporučuji.

12.01.2023 4 z 5

Za každou lží Za každou lží Christina McDonald

Napínavé, čtivé, neotřelá zápletka. Jedna postava mi už od počátku nesedla (nechci prozrazovat) a proto nelituji, jak dopadla. Jen té ztráty paměti bylo trochu moc.

05.01.2023 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Dan. který nemá nic, natahuje ruku a když dostane, chce ještě víc. Catherine je materialistická snobka do morku kostí. Jenna nemá ráda vůbec nikoho. A těmto třem sourozencům brutálně zavraždí rodiče, stanou se podezřelými pro policii, zároveň podezírají jeden druhého. Jedno ale mají společné, jsou rádi, že je otec mrtev a zajímá je jen jeho poslední vůle. Jsou typickými potomky svého otce.

26.11.2022 5 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Název napoví, kde hledat pachatele. Jenže s postupujícím vyšetřováním je těch blízkých čím dál více a každý má svůj důvod Daisy ublížit. Já patřím k těm, kdo záhadu nerozlouskl a proto mne konec opravdu překvapil a vlastně i potěšil.

19.11.2022 4 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Asi jsme už většinou otrlí a nějaké to násilí v knihách nás hned nerozhází. U této knihy to však neplatí, protože píše o skutečném domácím násilí. Naštěstí hned na začátku knihy víme, že všechny tři sestry kruté zacházení přežily, i když asi už nikdy nebudou na svět pohlížet jako na krásné místo k žití. Matku odsoudíme okamžitě, stejně tak i slabošského otce. Co ale okolí? Nezaslouží si stejné opovržení a kritiku? Nejen za to, že svou nevšímavostí prodlužoval utrpení děvčat a dovolil, aby došlo i k vraždám pomalým mučením. Ale i za to, že neustálým ustupováním Shellyniným manýrům vychovali z obludy monstrzrůdu.

13.11.2022 4 z 5

Pokojská Pokojská Nita Prose

Jako recepční bych takových pokojských brala i pět, ubyly by stížnosti od hostů.
Ale i jinak jsem si Molly zamilovala. Ve své jednoduchosti je přímočará, v lidech vidí jen to dobré a to ji činí šťastnou. Jen kdyby kolem ní nebyli prevíti, kteří v dobré duši vidí svou oběť.
Vyřešení "případu" bylo trochu pohádkové, ale kdo z nás by si nepřál, aby to tak bylo i ve skutečném životě.

03.11.2022 5 z 5

V jeho stínu V jeho stínu Audrey Blake

Za kolika objevy a vynálezy s podpisem muže je možno hledat ženu. Jak deprimující je být inteligentní ženou a nemoci své dovednosti a znalosti ukázat světu a často ani využít. To byl úděl žen vlastně ještě docela nedávno.
V tomto případě měla Nora štěstí na svého mentora. A v podstatě i doktor Croft zachránil před cholerou dívku, jež se pod jeho vedením stala jeho skvělou asistentkou. A dozvědět se něco nového o počátcích narkózy éterem byl bonus k tomuto krásnému příběhu.

24.10.2022 4 z 5

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

Pozor, při čtení si asi ukroutíte hlavu s otázkou: "To jako fakt?"
Člověk, kterému je do vínku dáno obrovské charisma a použije ho jako zbraň pro ovládání druhých, je chodící atomovka. Jeho touha po moci nezná mezí, do svých sítí lapí i lidi vzdělané. Má schopnost najít slabinku a z ní vyhloubí kráter, do které jeho oběť padne. Zničí ji i její rodinu jen pro své potěšení.
Konec knihy vyrazí dech, ale vlastně asi není překvapením. Takové příběhy nemají happy end.

28.09.2022 5 z 5

Pochybnost Pochybnost C. E. Tobisman

Něco tomu chybělo (možná i něco víc). Námět dobrý, zpracování pokulhává. Caroline je věčně v časovém presu, vždy chybí pár minut, ale ona to zvládne. Na případu pracují i renomovaní právníci, ti však dělají školské chyby. Caroline to však zvládne.
A druhá věc, v případě Super Sojy jde o produkt, který prakticky zabíjí. Ale důkazní studie jsou "k ničemu", pokud nebudou soudu dodány do určité vteřiny? Opravdu tak funguje právo v USA?

24.09.2022 3 z 5

Pád do hlubin Pád do hlubin Amber Cowie

Rivalita mezi sestrami, tentokrát ale toho nejtežšího kalibru. Anna je ta špatná sestra a Cara ta, co všechno napravuje. Ale už anotace napovídá, že prvotní dojem klame. Ani netušíte, jak moc.
Je náhoda, že takový člověk se dvěma tvářemi pracuje v politice?

21.09.2022 4 z 5

Prokletá minulost Prokletá minulost Pamela Hartshorne

Prokletím byla přítomnost Cat v Mariině životě. Privilegovaná, rozmazlená a sobecká. A poté, co o své postavení přišla, i krutá.

15.09.2022 3 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Napínavé, jako všechny předchozí díly. Jen mi vrtá hlavou, jak tak najednou Kim ve vteřině pochopila, kdo je vrah. Že bych já přehlédla nějakou maličkost, nebo tentokrát autorka na konci ve spěchu na něco pozapomněla? Proto jen čtyři hvězdičky.

10.09.2022 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Jsem dítě ze západu Čech a nikdy jsem se nepotkala s dětmi řeckého původu. Proto mne překvapilo, že je tu taková velká komunita.
Autorka skvěle vylíčila růst a vývoj jednotlivých postav, takovým reportážním způsobem, bez hodnocení. To nechala na nás čtenářích. Dlouhé časové období ukázalo, jak se tito vyhnanci sžívali se svým novým domovem, radost z určitého, pro ně dosud nevídaného blahobytu, jež se mísila se steskem po domově. Jak oni jako cizinci vnímali a reagovali na politické změny, které obracely životy vzhůru nohama i našincům. Zajímavé byly i vsuvky vedlejších postav, které objasnily některé záhady.

Sama jsem prožila tři dekády v cizině, vím tedy jaké to je být daleko od domova, co trápí českou komunitu (pochopitelně spolu se slovenskou, v dálce jsme zůstali jednou rodinou). Pochopitelně po mnoha letech k tomu patří i pocit vykořenění - "A my už tam taky nepatříme. Nejhorší na tom je, že nepatříme nikam."

27.08.2022 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Mluví tady vůbec někdo pravdu????

03.08.2022 4 z 5

Žena v proměnách roku Žena v proměnách roku Alena Naďová

Doporučuji knihu číst postupně každý měsíc. Pomůže Vám při všem tom denním shonu se trochu pozastavit, rozhlédnout se a objevit býlí, jež jste léta míjeli bez povšimnutí. Uvědomit si, že staré pranostiky a moudra nebyla jen slova do větru, nýbrž spojují člověka s okolní přírodou ve všech ročních obdobích. Kniha Vám nechce změnit život, jen přimět k zamyšlení se nad svým životním stylem, možná ho i trochu nasměrovat na cestu, která přispěje k lepšímu zdraví i psychické pohodě.

03.08.2022 5 z 5

Milý Bene Milý Bene Halina Pawlowská

Jednohubka na dovču,kterou slupnete s úsměvem na tváři.

15.07.2022 4 z 5

Všechny touhy vedou do Říma Všechny touhy vedou do Říma Luca Di Fulvio

Barvitě vylíčený příběh obyvatel Říma koncem 19. století a boj o svobodu města. Osudy se zamotávají, v postavách zlých je i semínko dobrého. U románů Di Fulviho se vždy drsná realita snoubí s úžasnou romantikou. A happy end je zajištěn. Pohádky přece nejsou jen výsadou dětí a tento autor dokáže vždy ušít na míru nějakou i nám dospělým.

28.06.2022 5 z 5

Anglický špion Anglický špion Daniel Silva

Velmi poutavě zpracovaný příběh. Fikce na základě skutečného pozadí. A možná ani moc fikce v příběhu nebylo. Tohle všechno se může dít kolem nás, zatímco chodíme ráno do práce, mlsáme zmrzku v cukrárně či jdeme na procházku se psem. Teroristé mohou být kdekoliv, zaútočit kdykoliv. Boj s nimi je nebezpečný, nákladný a bohužel asi nekonečný.

20.06.2022 4 z 5

Vánoční zpověď Vánoční zpověď Martin Goffa

Sám proti supům.
Lichváři, kteří "... z chudáků v problémech udělali chudáky na dlažbě" by měli počítat s tím, že se na ně obrací lidé na konci svých sil, kteří už často nemají co ztratit. A pokud jim bouchnou saze, je na neštěstí zaděláno.

11.06.2022 4 z 5