mirka71 mirka71 komentáře u knih

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Na knížku jsem se těšila, ale byla pro mě vcelku zklamáním, spousta hluchých míst, první dvě třetiny vlekoucí se a nezáživné, a ani konec to moc nevylepšil. Thriller si představuji jinak. Pochybuji, že budu mít zájem číst ji znovu.

31.01.2017 3 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Ke knize jsem se dostala víceméně náhodou, a byla jsem velmi mile překvapena. Jednak autorem - zatím jsem neznala, a pak i zápletkou knihy. Určitě stojí za přečtení.

15.12.2016 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Nenadchne, neurazí, knížka kterou přečtete a za dva měsíce si vůbec nevzpomenete, o čem to vlastně bylo...

09.01.2021 3 z 5

Všechny krásné lži Všechny krásné lži Peter Swanson

Stejně jako autorova kniha ,,Na zabití" velmi dobré. Není to klasická detektivka, děj se rozvíjí ve dvou, vlastně ve třech rovinách, ale autor má srozumitelný styl, nepletlo se mi to. Už v půlce knihy jsem předvídala závěr, ale stejně jako minule jsem se parádně sekla. Příběh má spád, líbilo se mi to. Další z knih,ke které se jednou určitě vrátím.

28.02.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Dobré lehké čtení, současní lidé, současné problémy, žádné hluboké myšlenky, prostě běžný život. Ale pravdou je, že Okamžiky štěstí a Prvok,Šampon,Tečka a Karel se mi asi líbily o trochu více. Každopádně je to příběh, který se velmi dobře čte, když máte chuť si odpočinout.

28.02.2019 5 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Za mě zklamání, prezentováno jako bestseller, ale horko těžko průměr. Postavy vesměs nesympatické: Alice submisivní kňoura, David psychicky narušený násilník, jeho matka Vivian manipulátorka a prvotřídní mrcha mávající penězi jako vějířem, a v neposlední řadě i dvojice policistů, kteří řeší všechno možné, jen ne svůj případ....
Nějak jsem se v tom ztrácela a konec ani nepochopila. A myslím, že je mi to jedno, k téhle knížce se vracet nehodlám.

30.11.2018 2 z 5

Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb Vzpomínky soudní lékařky Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb Vzpomínky soudní lékařky Judy Melinek

Něco neuvěřitelného. Medicínsky neskutečně zajímavé, dozvěděla jsem se spoustu věcí, které jsem vůbec netušila. Psáno spíše formou dokumentu, sice zasazeno do příběhu života patoložky, ale ten je zmiňován spíš okrajově....
Bezesporu nejzajímavější je popis práce patologů z 11.9.2001 a dnech potom, myslím, že tuhle hrůzu si nikdo z nás neumí představit. Vemte svoji nejčernější představu a 100x ji vynásobte - takové to muselo být doopravdy...
Rozhodně knížka, ke které se vrátím, opravdu stojí za to.

22.11.2018 5 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Na další ,,Läckbergovou" jsem se moc těšila. těžko říct, jestli jsem zklamaná... Příběh sám o sobě dobrý, i se vsuvkou z minulosti (s dost dobře předvídatelným koncem), i se střelbou na diskotéce, šikanou, a tak podobně, jen linka imigrantů mi poněkud přebývala...Vím že imigrační krize je teď téma, které má na pořadu dne celá střední a západní Evropa, ale sem mi to trochu nesedlo.
Autorka udělala jednu chybu: díky svým výborným předchozím knihám má nasazenou laťku příliš vysoko, a tak čtenář od ní očekává stále víc a víc, a ono to vždycky úplně nevyjde. Ale i tak se jedná o napínavé dobré čtení, hlavně díky ,,odskokům" do soukromí Eriky s Patrikem, Anny, Martina a ostatních. Budu čekat na další.

08.06.2018 5 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Mě se to docela líbilo. Dobře, hlavní hrdinka je ne moc chytrá kníkna, ráchající se v depresi, ale celkově dobrý nápad, knížka má spád. Trochu variace na Dívku ve vlaku, ale určitě se mi to líbilo víc, než autorčina předchozí knížka Všude kolem černý les.

14.05.2018 4 z 5

Prolitá krev Prolitá krev Åsa Larsson

Autorce jsem nějak nepřišla na chuť, Po Sluneční bouři další knížka, která mě nijak zvlášť nezaujala. Občas jsem nechápala postoje a chování hlavní hrdinky..... prostě nějak o ničem....a vložené povídání o vlčici jsem nepochopila už vůbec, nenašla jsem žádnou souvislost.

14.02.2018 3 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Pěkná česká detektivka, další knížka autorky, kterou si ráda přečtu znovu. Hezký styl psaní, nenudí, zajímavá zápletka. Rozhodně stojí za přečtení.

16.01.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Stejně jako u Dívky ve vlaku začátek vleklý, dlouho jsem měla ,,hokej" v postavách, tak do půlky knížky. Druhá polovina nabere spád, konec překvapí. Myslím, že stojí za přečtení, i když do své TOP 10 bych ji asi nezařadila.

11.01.2018 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Musím říci, že za mě tedy velké zklamání, jen co vyšla, koupila jsem si ji ve verzi audio, a prvních sedmdesát kapitol ze sta funguje jako dokonalé uspávadlo. Takže
ani když na konci nabere příběh rychlý spád a pak se tomu dá opravdu říkat psychothriller, takové knihy jako třeba Zmizelou od G. Flynnnové prostě nedotáhne. Škoda.

02.01.2018 3 z 5

Na zabití Na zabití Peter Swanson

Velmi dobré, styl severských autorů, zajímavá zápletka, plné zvratů, jen příliš rychlý , avšak zajímavý konec.
K hlavním postavám knihy by se dalo říct: jeden větší ,,ksindl" ,než druhý.
Autor pro mě neznámý, moc jsem se toho o něm nedozvěděla, ale nevadí. Až napíše něco dalšího, rozhodně si to nenechám ujít.

25.05.2017 5 z 5

Doživotí Doživotí Luboš Xaver Veselý

Skutečně atypicky pojatá kniha, možnost podívat se na vrahy a doživotní vězně trochu jinak, než jak jsou prezentováni v médiích. Byly chvíle, kdy jsem byla velmi překvapená sama sebou, že jsem občas s některým z nich ne snad sympatizovala, ale přinejmenším soucítila. Věřím i tomu, že někteří mohou mít pocit ublíženosti a nespravedlnosti. Přečteno jedním dechem a panu L. X. Veselému patří můj velký dík za jeho skvělý nápad udělat rozhovory s doživotně odsouzenými lidmi.Rozhodně stojí za přečtení a zamyšlení.

25.05.2017 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Můj druhý Patrik Hartl, věkem hlavních postav mě bližší, zábavné, i chvilky k pláči, nevím, jestli třeba ta jejich soutěž by byla v běžném životě proveditelná, neznám nikoho, kdo by si troufl, ale nevadí. Příběh nemá hluchá místa, čtivé, příjemné odpočinkové čtení.

31.01.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Poměrně příjemné, odpočinkové čtení, nečekala jsem žádnou hloubku, na odreagování dobré...

08.12.2016 4 z 5

A zalévej kytky - Příběh uprchlíka A zalévej kytky - Příběh uprchlíka Jiří Boudník

Upřímně řečeno, čekala jsem něco trochu jiného. Tohle bylo spíš jako popis ,,bezva vejletu". Vyprávění člověka, který utíká za hranice bych si představovala trochu jinak. Navíc bych byla uvítala i pohled matky, ten by byl určitě trochu jiný, než pohled sedmnáctiletého syna....Odposlechnuto jako audiokniha, proto jsem vydržela poslouchat. Zdolávat knížku ve čtené podobě, asi bych ji odložila.

06.02.2021 4 z 5

Kóma Kóma Robin Cook

Výborné téma, něco malinko přestřelené, třeba ústav, kam se ,,uklidí" lidé v komatu, takhle je to fakt neproveditelné...
Ale zápletka dobrá, jen hlavní hrdinka je svou drzostí a namyšleností zralá na pár facek. Já jsem medička, kdo je víc???

16.07.2019 4 z 5

Jedlová samota Jedlová samota Andrea Maria Schenkel

Docela zajímavá knížka, pojatá jako výslechy svědků, nechybí ani klepání psacího stroje, jediné, co mě rozčilovalo a v poslechu audioknihy rušilo byly sáhodlouhé modlitební pasáže...….
Pochmurné šedivé prostředí německé vesnice někdy po válce, na člověka padá tíseň.
Ve formě audio příjemně strávené dva večery....

30.11.2018 5 z 5