MiraiYume MiraiYume komentáře u knih

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Po naprosto skvělé prvotině této autorky jsem měla velká očekávání. O to větší bylo mé zklamání. Příběh začínal fantasticky, hned mě pohltil, bohužel s dalšími stránkami šla úroveň znatelně dolů. Největší (a bohužel jediné plus) vidím v námětu. Ten byl úžasný! Neotřelý, překvapivý, slibný... o to horší bylo jeho uchopení. Konec byl vyloženě tragický a odbitý. Přišlo mi to jako spíchnuté horkou jehlou.
Chování rodičů dětí v celé knize je šílené. Neměla autorka v době psaní problémy se svou rodinou? Protože ani jedni rodiče se nechovali tak, jak by se prostě očekávalo, některé situace byly nevysvětlené a ani jeden z rodičů zkrátka nebyl věrohodný. Parta šílených bláznů žijících v jedné vesnici, kteří mají děti nevím proč, protože jejich chování vůbec neodpovídá chování milujících matek a otců.
Úplný závěr příběhu a jeho vyústění pak byla vyloženě tragédie. Odfláknuté, uspěchané. Otevřený konec by nevadil, ale to, co mu předcházelo, bylo prostě špatné. A přitom to mělo takový potenciál! Mohla to být fantastická kniha, takhle je z ní slabší průměr. A to je strašlivá škoda, protože autorka měla po Zmizení Sáry Lindertové opravdu dobře našlápnuto.

29.06.2021 3 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Nalákala mě anotace. Ta je na celé knize asi nejlépe zpracovaná, jinak je to čirý nesmysl skrytý za velmi povedenou obálkou.
Celý příběh je vystaven naprosto nelogicky. Kapitán lovců čarodějnic je naivní nedozrálý a nevybouřený blbeček, který by měl být veden a ne vést. Jeho charakter je otřesný. O Lou nemluvě. Nesympatická, nelogicky jednající "hrdinka". Ten příběh má tolik děr a nesmyslů, že jsem ho četla asi na pětkrát a i tak mi dělalo potíže ho přelouskat. A ta svatba? Co to jako mělo být? To byla záminka, jako by ji vymýšlel žák první třídy. Takže ti lovci normálně upalují i malé holky, pokud jsou čarodějnice, ale když se snaží lapit podezřelou a vyvinou při tom jisté přiměřené násilí, tak můžou být obviněni ze sexuálního násilí? To je taková hloupost, až mi z toho slzely oči.

22.04.2021 2 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Nedokázala bych jedním slovem popsat Půlměsíční město, protože to ani nejde. Přiznám se, že ze začátku jsem se nemohla začíst - příliš mnoho informací zdánlivě chrleno bez nějakého plánu a to ustavičné "do Helu"! Musím říct, že v jednu chvíli jsme si říkala, že jestli ještě na další stránce bude "do Helu", tak si vydloubnu oči! Nakonec se na to dalo zvyknout. Aby taky ne, po 800 stránkách.
Ale k příběhu - prvních sto, sto padesát stran bylo utrpení, nebavilo mě to, měla jsem chuť knížku odložit a bývala bych to udělala, kdyby se nejednalo o Maasovou. A něco vám povím - DÍKY BOHU, že jsem to neudělala, protože jakmile příběh začal mít grády, nedalo se od něj odtrhnout.
Myslela jsem, že Rhyse nikdo nepřekoná, ale do Helu, Hunt k tomu má sakra blízko! Když přeskočím detektivní práci, která by nešla zkrátit, protože by ztratila na kouzle a naprosto bravurním zakončení, pak závěrečné scény byly pecka. Fakt skvěle napsané, popsané, vygradované... Takhle to má být.

Jsem zvědavá na další díly, protože Půlměsíční město by mohlo klidně figurovat samostatně, ale z Epilogu je jasné, že nás ta největší jízda teprve čeká. Takže, pokud se někdo nemůže prokousat prvními kapitolami, radím vydržet! Opravdu to totiž stojí za to.

Jo a mimochodem, nepřipadá vám, že Maasová trpní nějakou formou grafomanie? Já její knihy absolutně zbožňuju, ale toho místa, co zaberou v knihovničce... a dostat je do kabelky je taky zajímavý počin.

24.11.2020 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Z mého zcela subjektivního pohledu jeden z nejlepších dílů celé série. Nesmírná brutalita byla vykreslena na prvních stránkách, ale její dozvuk mě provázel po celý zbytek příběhu. Zápletka byla skvělá, všechno do sebe výborně zapadalo. Neskutečně otravná a arogantní agentka byla vykreslena tak, že jsem sama měla chuť skočit mezi řádky a zakroutit jí krkem. Jediné, co musím trošku vytnout, je možná trošku uspěchaný konec, ačkoliv když tak nad tím zpětně přemýšlím, to hlavní, co mělo být napsáno, napsáno a vysvětleno bylo a tak možná dobře, že kniha skončila tak, jak skončila. Žádné dlouhé protahování.
Poslední stránky jsou už pak úplně něco jiného a jsem ráda, že mám pokračování hned po ruce, protože čekat na další díl třeba několik měsíců by bylo za trest. Chris Carter ví, jak si pohrát s napětím.

29.10.2020 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Po všech těch šílených mordech trošku jiný díl. Brutální byl jiným způsobem. Nejdřív jsem musela z hlavy vytěsnit to, že byl podle skutečných událostí. Jak tohle může provést jeden člověk druhému? V réálu? To knize dodávalo jiný rozměr. Napětí od začátku do konce, vyústění úžasné. Ale úplně dobře mi z toho teda nebylo.

20.10.2020 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Tak jsem se v předešlém komentáři spletla. Toto předčilo jakoukoliv moji fantazii a opravdu mi bylo místy u knihy nevolno. Musím ale vytknout pár nelogičností, které mě trošku ve čtení brzdily a musela jsem se vracet zpátky. Například to s tím mechanikem? Nějak mi to nezapadá do popisu vraha, možná jsem nečetla dost pozorně... V každém případě má Carter lepší knihy. Ačkoliv tato co do nechutnosti patří na vrchol žebříčku.

20.10.2020 3 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Toto byl šílený díl! Šíleně zvrácený. Ale něco mi říká, že autor ještě není na vrcholu svých podivně pokřivených fantazií. Co o to, tahle série se čte sama. Ale probůh, jaká mysl dokáže stvořit tak příšerné zločiny. Brrr... Jedna výtka, co už tu několikrát padla. V knihách se autor často v některých věcech opakuje, až to unavuje. V čem je však novátorský, to jsou sadistické způsoby vražd, v každém díle jiná. Zvrácenější než ta předchozí.

20.10.2020 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

První kniha od Cartra, která se mi dostala do ruky, byla mnohem mladšího data, a je to tedy znát. Autor se postupně v psaní vyvíjí a zlepšuje, takže pokud se někomu tento díl nebude extrémně zamlouvat, dialogy mu občas přijdou divné, až vyloženě vynucené, pak nezoufejte, ono se to časem zlepší. Ovšem stále obdivuji skvělou představivost autora, zvlášť co se nechutných a drastických scén týče. Jediné, co mi trochu vadilo, že už asi v polovině knihy bylo celkem jasné, kdo bude vrah a jaký přibližný motiv by mohl mít. Ovšem stále se jedná o celkem parádní, napínavou jízdu.

11.07.2020 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Tahle kniha se mi do ruky dostala úplnou náhodou, když jsem se snažila zjistit, co všichni na tom Carterovi mají. No, už to vím. Přinejmenším má autor děsně zvrácenou fantazii. Četlo se to dobře, velmi rychle, napínavé od začátku do konce. Po některých scénách mi bylo lehce nevolno, a to je dobře. Ukazuje to, jak Carter mistrně dokáže popsat ty nejzrůdnější pasáže. Po strašně dlouhé době jsem zřejmě přišla na chuť detektivkám.

11.07.2020 4 z 5

Kouřový démon Kouřový démon Patricia Briggs

S odstupem musím říct, že autorka píše podle jedné a té stejné šablony. Už pár dílů se děje v podstatě totéž, jen s jinými padouchy a na konci jí vždy přibude nová jizva (nebo zlomenina. Nebo kombinace obojího). Ale víte co? Ono to funguje. Ono to vážně, vážně funguje. Příběhy Mercy mě moc baví. Ačkoliv, občas mi už leze na nervy to věčné omílání, jak je Adam zatraceně sexy a ona zas tak moc ne. Jak ona vždy skončí dobitá a Adam je rytíř v lesknoucí se zbroji. Na druhou stranu, každá bychom občas potřebovala takového Adama. A která říká, že ne, tak lže ;-) Kniha má jako obvykle napětí, švih, špetku humoru, něco romantiky a prázdných vzdechů... Má vše, co se od série s Mercedes Thompsonovou (pardon, Hauptmanovou) dá očekávat. A Mercy nikdy nezklame. Skvělé čtení na vlahé letní večery. Skvělé čtení na kdykoliv :-)

29.06.2020 5 z 5

Probuzení Probuzení Amanda Stevens

Předně musím říct (napsat), že celá série byla naprosto fantastická a jsem si jistá, že jsem ji nečetla naposledy. Je to jedna z vůbec nejpovedenějších sérií knih, kterou jsem četla. Každá jednotlivá kniha byla něčím výjimečná a zvláštní. Každá ve mně zanechala jiné pocity. Jedno však mají společné - Amélie a Devlin. Bez nich by to prostě nešlo. Ač mám k tomuto konkrétnímu dílu menší výhrady, nejvíc mě mrzí jediné - že byl poslední. Spousta věcí byla zodpovězena, spousta byla ne úplně dořešena. Autorka má úžasný styl psaní. Nápaditý, čtivý, dokáže vtáhnout do děje. Probuzení se četlo výborně. Od začátku jsem sice tušila, jakým směrem se zápletka bude ubírat, ale i tak byl konec opravdu hodně dobrý. Možná by chtěl maličko, ale opravdu maličko víc dotáhnout, ale i tak jsem spokojená.
Takže - podtrženo, sečteno - sérii Hřbitovní královna doporučuji všem milovníkům detektivek, napětí, hororů a koneckonců i romantiky. Stojí za to si ji přečíst.

04.04.2020 4 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Velmi podařená kniha, skvěle napsaná, plná napětí a úžasných zvratů. Nesledujeme v ní jen jednu detektivní linku, ale hned dvě. Umně propletená minulost s přítomností nutí číst dál a dál. Moc se mi líbila zápletka Edevanových a moje teorie, co se stalo s Theem se po čas čtení měnily stejně, jako teorie Sadie. Úžasně popsané situace a prostředí tomu všemu jen dodaly třešinku na konec. Jen škoda, že tam nebylo víc rozvedení vztahu s Charlotte. V každém případě stojí za přečtení! Romantická linka ustoupila detektivní a jsem za to ráda, protože tím se kniha stala víc než jen další z řady červené knihovny.

23.11.2019 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Velmi pěkná a poutavá kniha s hořko sladkým koncem. Prolínání dvou časových os bylo skvělé a náhled do společnosti v době druhé světové války úžasně popsaný. Až mě z toho mrazilo v zádech. Na jedné straně tragédie, na druhé romantika mezitím spousty let odloučení a stesku. Musím se přiznat, že příběh Stelly mě bavil o dost víc než příběh Jess. To už byl totiž skoro až takový malý příběh o popelce s dvěma životními ztroskotanci v hlavní roli, co nakonec skončí novým začátkem. Zatímco Stella a Dan prožili mnohem uvěřitelnější a hlubší příběh a ten konec... Vlastně to byl moc krásný konec.

10.11.2019 4 z 5

Bouří prokletá Bouří prokletá Patricia Briggs

Tenhle díl byl na mě už maličko, ale fakt maličko moc. Zombie kozy? Teda moment - zombie zakrslé kozy? To fakt? Už se sem tam maličko objevilo přehánění. A opět se chvilkami projevila autorčina monstrózní a občas zvrácená představivost. Zvrat v ději s Elizavetou mě poněkud zklamal, musím přiznat, její postavu jsem si celkem oblíbila a to nečekané otočení a vykreslení její skutečně povahy mi nakonec moc nesedělo. Bylo to celkově takové zvláštní. Popravdě v sérii jsou lepší díly než tento.

17.09.2019 4 z 5

Dvojí spravedlnost Dvojí spravedlnost Patricia Briggs

Tohle byla trefa (skoro) do černého. Detektivka? Bezva! Fantasy detektivka? Zatraceně super! Tento díl mě bavil mnohem víc než předešlý. Sice mi vlkodlaci začínají připadat jako banda schizofreniků, ale no budiž... Děj byl tentokrát napínavý jak kšandy a bylo obtížné se od knihy odtrhnout. Celé to mělo takovou příchuť opravdovosti. Některé scény byly dost nechutné. Detailní popisy sériového vraha fakt nemožně brutální. Autorka zřejmě začíná mít zvrácenou představivost. No, hodně mě zajímá, kam až to povede. Dost dobře se taky může stát, že to přežene a celou sérii tím pohřbí. Tato kniha ale taková nebyla. Tahle byla vyvážená. A opravdu, ale fakt opravdu se mi líbí propojení děje s ostatními knihami i ze série Mercy. To je velmi dobře promyšlené a upřímně to oceňuji. Autorka je borec!

17.09.2019 5 z 5

Loviště Loviště Patricia Briggs

Tyhle knihy mě moc baví. Tenhle žánr mě moc baví. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že série s Mercy je mnohem lepší, vyváženější. Musím dát za pravdu některým komentářům níž, že se velkou část knihy řeší stále to stejné dokola, pak je tu jakási zápletka (mimochodem povedená) a velmi příjemné vyústění. Jako celek je kniha dobrá, nadprůměr v žánru, řekla bych.

17.09.2019 4 z 5

Štvanice Štvanice Patricia Briggs

Tuto autorku mám neuvěřitelně ráda. Umí to se slovy a dokáže čtenáře doslova vcucnout do příběhu. Ani Štvanice nezklamala. Opět velmi dobré čtení s promyšleným světem, skvělou zápletkou. Moc ráda jsem Asila poznala blíž, jeho minulost. Už když se v sérii s M.Thomsonovou objevil, zaujal mě. Jediné mínus bych viděla v té okamžité "nehynoucí, vášnivé a osudové" lásce. Mohlo to být trošku rozvinutější, takhle to bylo hrc prc. Prostě láska na první pohled a hotovo. Na druhou stranu, kdo ví, jak funguje vlkodlačí mysl, že jo.

05.09.2019 4 z 5

Dlouhé ticho Dlouhé ticho Patricia Briggs

Ze začátku to vypadalo na další díl nadupaný akcí, pak se to ale zvrtlo v politikaření s akcí jen tak mimochodem. Některé pasáže mě bohužel nudily a nutila jsem se k jejich nepřeskakování. Celkově se mi nápad zasadit děj do Prahy velmi, velmi líbil. Bylo to něco jiného, osvěžujícího a je to naše Praha, že jo! :-) Úžasné bylo i vypíchnutí povahy Čechů, včetně krádeže peněz. V Praze nic neobvyklého. Některé dialogy byly perfektní, naprosto dokonalé! Stejně tak i některé situace. Autorka má úžasný styl a smysl pro humor. Mimochodem, chci víc postavy Bena, je nejlepšejší!!!! I když on by spíš řekl: Ku(cenzura)sky dobrej!

21.08.2019 4 z 5

Ohnivý dotyk Ohnivý dotyk Patricia Briggs

Výborné čtení, hned ze začátku jsem se pobavila nad vtipnými dialogy a nahlas se zasmála, což se mi často nestává (při čtení samozřejmě). Samotný děj byl hodně fantaskní, ale v konečném důsledku mi to vůbec nevadilo. Byl tak napěchovaný dějem, že jsem hltala stránku za stránkou a čtení si opravdu užila. Zbožňuji postavu Baby Jagy, doufám, že se objeví i v dalších dílech, představovala parádní zpestření. Nakonec musím vypíchnout i narážky na jiné knihy/filmy. To má autorka opravdu dobře zmáknuté a dodává svým příběhům takový ten punc "normálnosti a obyčejnosti" v jinak neobyčejném a nenormálním světě.

11.08.2019 5 z 5

Spálená mrazem Spálená mrazem Patricia Briggs

Velmi dobré. Díl plný akce a napětí, přesně takový, jaké byly první knihy, které mě k této sérii připoutaly. Výborně napsané. Opravdu jsem si čtení užila. V jedné chvíli jsem si říkala, že autorka při psaní zjevně hltala seriál Mentalista. Úryvek básně od Williama Blaka se nacházel na přesně tom správném místě v textu, kde mi dokázal vyrazit dech. Věřím na náhody a věřím, že v literatuře neexistují, takže inspirace tady byla zjevná a výborně uchopená. A věta "Chystala jsem se bojovat s upíry, a nejmenovala jsem se Buffy - byla jsem v háji." mě fakt rozsekala. Prostě skvělé! Ano, místy kvalitou celá série kolísá, ale to je u tak obsáhlé série knih obvyklé. Tento díl ji z mého pohledu opět vrátil do hry.

10.08.2019 5 z 5