MiLiška MiLiška komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tak jo... 5 zasloužených hvězdiček... A to jsem se k četbě odhodlávala celých dlouhých 19 let... (A nebýt Čtenářské výzvy, odolávala bych dál...) První tři díly mám zakoupené už od roku 2002, jenže pak jsem jako pedagogický dozor zhlédla téměř všechny filmy a bylo mi jasné, že do čtení se nedám. Zaprvé mě série úplně neuchvátila, místy až šílenství kolem HP mi bylo protivné, zadruhé proto, že bych při čtení měla před očima filmové hrdiny. No a vidíte, jsem uchvácena, určitě si přečtu (a dokoupím) zbývající díly a ještě jednou se podívám i na filmy!

31.05.2021 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Také za mě pět hvězdiček... Jak na mě zapůsobilo filmové zpracování tohoto dílu, to si už nevybavuji, každopádně se chystám zhlédnout. Jen mít čas... Těším se na srovnání. Kniha je napínavá a díky Ronovi vtipná.

13.07.2021 5 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Snad se na mě milovníci Willa nebudou zlobit, ale děj mi přišel zdlouhavý, místy dokonce i nudný... Ještěže se ani tento díl neobešel bez divokých Skandijců, miluji je! A konec? Ale jo, dojemný...

17.06.2021 3 z 5

Mluvící balík Mluvící balík Gerald Durrell

Jako malá jsem tuto knihu milovala, proto 5 hvězdiček, i když teď nějak nenadchla...

16.05.2021 5 z 5

Kluci, holky a Stodůlky 1 Kluci, holky a Stodůlky 1 Eva Bernardinová

Ani nevím, kolikrát jsem tuto knihu četla... V dětství mě úplně nadchla, stejně jako většinu z Vás. Jako dospělá jsem ji četla dvakrát, poprvé před zhruba 10 lety ke státnicím, teď v rámci nové čtenářské výzvy. Škoda že dnešní děti neosloví.

13.02.2021 4 z 5

Tajný deník Adriana Molea Tajný deník Adriana Molea Sue Townsend

Vtipná oddechovka... Ani nevím, pokolikáté jsem tuto knihu už četla. Teď ji mám konečně ve své knihovně, skvělý kup v Levných knihách.

07.09.2021 5 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Ani nevím, čím mě tato kniha vlastně zaujala... Obálkou ani ilustracemi ne, možná titulem. Každopádně nelituji, že jsem si ji koupila a přečetla. Líbila se mi. Možná i proto, že jsem kdysi byla Katka.

06.08.2020 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Annu ze Zeleného domu jsem si koupila před třemi lety, kdy se mi narodila moje Anna. Zkusila jsem ji číst, ale po několika stranách jsem ji zase odložila. V rámci Čtenářské výzvy 2021 jsem po ní opět sáhla a tentokrát jsem se začetla, možná i proto, že také moje Anna je tak upovídaná! Mou nejoblíbenější postavou byla však mrzutá Marilla.

05.10.2021 4 z 5

Mortina Mortina Barbara Cantini

Ani já jsem neumírala smíchy, jak slibuje obálka, ale naprosto a navždy jsem se zamilovala do nádherných ilustrací!!! Kniha je krásná, i když je děj jednoduchý (nebo spíš stručný). Překlad jmen by si určitě zasloužil další hvězdičku! Je jasné, které další knihy budu kupovat...

08.01.2021 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Ani nevím, kolikrát jsem tuto knihu držela v ruce a zase ji odložila s tím, že se mi určitě nebude líbit (předpokládala jsem složitý děj, popisy bitev, kterým nebudu rozumět atd.). A zatím to byla po dlouhé době kniha, která mě bavila od první strany, napínavá tak, že jsem mnohokrát neodolala a listovala, jak kapitola dopadne, kniha napsaná tak srozumitelně a přitom neobyčejně, že dalších pět hvězdiček by si zasloužil i překlad. Další 2 díly jsem si už objednala, ale než dorazí, netuším, kterou knihu si mám rozečíst, protože po takovém čtenářském zážitku se mi do žádné nechce...

20.10.2020 5 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Asi tu už vše bylo napsáno... I tomuto dílu by svědčilo méně popichování, pošťuchování (tohle slovo fakt nemusím), méně připomínání toho, co jako čtenář čtoucí celou sérii musím už vědět, méně některých popisů, prostě méně... A nemůžu si pomoct, ale připadá mi, že se z knih postupně vytratila i "fantasy".

07.08.2021 2 z 5

Dům u nemocnice / Až bude padat hvězda Dům u nemocnice / Až bude padat hvězda Valja Stýblová

Nelze než souhlasit: skvělá, citlivě napsaná kniha, dojemný příběh, retro dívčí čtení... Pro nás, co už jsme něco zažily. Dnešní dívky stěží zaujme, což je škoda. Samozřejmě jejich.

18.03.2021 4 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Po celou dobu, co jsem knihu četla, přemýšlím, jak ji ohodnotit... Většinové nadšení nesdílím, asi jsem čekala něco míň předvídatelného a víc vtipného, místy mi vadil i jazyk, kterým pohádkové postavy mluvily. A i přesto jsem na samém konci uronila slzu, takže tu máme další sérii, kterou se budu snažit přečíst, bude-li čas.

25.08.2020 4 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Co napsat, když už vše bylo napsáno? Na knihu jsem narazila náhodou, na Databázi samá chvála, chvilku jsem tedy váhala, jestli si nemám objednat všechny 3 díly, když je to takové "počteníčko", ale pak jsem si řekla, že počkám... A možná je dobře, že si mezi dalšími díly dám pauzu, takových knih je jako šafránu, je třeba jimi šetřit.

02.05.2020 5 z 5

Vzhůru do divočiny Vzhůru do divočiny Erin Hunter

Hned zpočátku mě sice vyděsil dlouhý seznam jmen, ale autorka dala čas i prostor, aby je čtenář postupně vstřebal. Netuším, jestli si někdy přečtu ještě další díly Kočičích válečníků, přesto hodnotím plným počtem hvězdiček.

27.01.2022 5 z 5

Čarodějův odkaz Čarodějův odkaz Ondřej S. Nečas (p)

Za málo peněz (knihu jsem pořídila za 39 Kč v jedné prodejně COOP) hodně muziky. Vtipné, milé, místy napínavé počteníčko.

21.08.2021 5 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Napínavé už od začátku, konec tentokrát na můj vkus trochu rozvláčný, moc "šťastný" a poněkud předvídatelný... A to dělení slov na konci řádků!!! Zbývající díly jsou už na cestě! Těším se na další dobrodružství s Erakem, po Haltovi je to můj nejoblíbenější hrdina. Kdo je ten Váš?

08.01.2021 4 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Po trochu "nudnějším" 2. díle (dala jsem 3 hvězdičky bez komentáře) opět velmi napínavé čtení, od kterého se nešlo odtrhnout... Hned jsem si poslala pro další díl, vypadá to, že tuhle knižní sérii přečtu celou a že bude ozdobou mé už tak rozsáhlé knihovny.

20.12.2020 5 z 5

Ve vlčím doupěti Ve vlčím doupěti Anna Starobiněc

Prvních pár řádků a říkám si, co jsem si to zase koupila... Pak jsem se poprvé zasmála, podruhé a kniha mě začala zajímat. Zápletka se malinko zaplétala, takže o malá překvapení nebyla nouze. Příjemné čtení, hezké ilustrace.

07.09.2020 4 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

PS: Předem se omlouvám, dlouho jsem přemýšlela, jestli to tu mám napsat... Asi dostanu vyhubováno, ale kdysi není zájmeno, je to příslovce...

02.05.2020 5 z 5