MilanCFC MilanCFC komentáře u knih

Podrazák Podrazák Harlan Coben

Já jsem nadšen, spojit prvky detektivky a sportovního prostředí, to je dle mého gusta :-) Jen jsem s hrůzou zjistil, že další přeložený díl je až devátý v sérii, takže nezbývá než přečíst to mezi v angličtině. Toto si nechci nechat ujít jen proto, že se tomu u nás asi nevěřilo. 4 hvězdy proto, že si pro ten zbytek nechám otevřená dvířka pro tu pátou :-)

11.08.2019 4 z 5

Zálesácká kuchyně Zálesácká kuchyně František Alexander Elstner

Velice naučné, a ne jen z hlediska kuchyně! :-)

11.08.2019 5 z 5

Jména mrtvých dívek Jména mrtvých dívek Eric Rickstad

Nevím jak u ostatních, ale mně se líbil autorův styl psaní s jistou, mírnou dávkou humoru. V celé sérii je několik pasáží, které jsou podány opravdu vtipně, což je vzhledem k posazení knihy příjemné odlehčení.
Ohromil mě také autorův epilog, kde vysvětloval svou motivaci pro tuto sérii, a to je taky dobrá síla. Ani se pak nedivím, proč autoři přicházejí s tím, s čím přicházejí. A jestli je pravda, že v tomto stylu bude pokračovat a napíše další knihy, tak pak se velice těším na další :-)

04.08.2019 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Poměrně dost čtivé, ale ty osobní problémy detektivů jsou tak strašně zbytečné. Jen natahování stránek o ničem. A ty již jinde několikrát ohrané scény, takový pohřeb na konci, to byl vyloženě trapas. Schválně, kolikrát bude v dalším díle "Pojď, Mio, pojď." :D

13.07.2019 3 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

U popisu scén na oslavě se střelbou a u Mrtvého moře jsem kuckal smíchy :D Zvláštní že v obou situacích autor vlastně trpěl... :D Pardon. Jinak kniha byla velice čtivá s novým pohledem na Turecko.

23.06.2019 5 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

Nádherné dílo plné všech emocí. A klobouk dolů před překladatelem p. Hilským.

21.06.2019 5 z 5

Strážce brány Strážce brány Stanislav Motl

Klobouk dolů před tím, co všechno už tento člověk prožil a co všechno na svých cestách zažil. Jednotlivé kapitoly byly moc dobře propojeny a velice čtivé. Vřele doporučuji!

11.06.2019 5 z 5

Pískový vrch Pískový vrch Joanna Bator

Strýc Kazimír - takzvaně Polak potrafi :-) Skvělá kniha, která s každou další stranou roste nahoru.

28.05.2019 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Nudné a předvídatelné. Bohužel dost předvídatelné.

12.02.2019 2 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

A já si ke konci říkal, že jméno Lucien Folter už někde hrálo roli. A sakra velkou! Perfektní předkrm :-) Jinak, dlouho, dlouho mi nebyla postava tak nesympatická jako ta agentka FBI. Vůbec jsem ji nelitoval, za vše si mohla sama.

08.02.2019 5 z 5

Napíšu jediné - přál jsem si, aby kniha nikdy neskončila.

02.01.2019 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Znovu skvělé. Místo vánočních pohádek a pohody jsem se věnoval knize. Jeden se od ní opět nemůže odlepit. Nicméně nesdílím místní vlnu nadšení pro hlavní hrdinku. Mně po nějaké době začala lézt na nervy. Po přečtení celé knihy jsem byl poněkud v rozpacích, neboť zůstalo hodně nevyřešeného viset ve vzduchu. Ale rozpaky se rozplynuly hned další den, kdy jsem načal třetí díl :-)

29.12.2018 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Dlouho mi trvalo, než jsem se k Miléniu dostal, ale nelituju. Alespoň ta díla byla stále přede mnou :-) Začátek mi nikterak nevadil, dobře posloužilo zbytku knihy. A tak se stalo, že jsem knihu z ruky jen těžko dával. A to jen, abych se v noci trochu vyspal. Zkrátka vynikající.

29.12.2018 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Měl jsem radost, že se na scénu vrátil Jurek, protože jeho dějová linie byla nesmírně zajímavá a objevoval se vlastně se více dílech. Nicméně druhého Ramba z toho hubeného staršího pána dělat nemuseli :D I přes to však přečteno jedním dechem.

27.11.2018 4 z 5

Já jsem se tedy náramně bavil, místy jsem kuckal smíchy. Však ke Švejkovi (a také Forrestovi) to nemá daleko a to je veledílo. Alan poskytuje perfektní návod na to, jak se chovat a jednat v krajních a nesnadných situacích :-) Filmu se ovšem obávám.

01.10.2018 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Dlouho, až moc dlouho jsem si knihu nechával nepřečtenou. A dobře jsem dělal. Neustále jsem si tak oddaloval to potěšení. A teď závidím všem, kteří si knihu stále nepřečetli a kteří se na ni chystají. Určitě to tu padlo několikrát, ale je strašidelné, že kniha vyšla vlastně krátce po válce...

29.08.2018 5 z 5

Ostny a oprátky Ostny a oprátky Jiří Padevět

Geniálně napsáno s klíčovým rozuzlením na konci příběhu. Pár jmen jsem si musel vyhledat, jako Baborovského a Kadlece z téhož příběhu (čímž to pro mě dostalo nový a mrazivý nádech) a tedy jsem se znovu něco nového dozvěděl. Rozhodně doporučuji!

24.08.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Jakmile se na knize objeví stříbro s nápisem Bestseller, přistupuji ke knize s opatrností (pokud ji vůbec do ruky vezmu). První polovina díla více než slušná, nicméně postupně to nějakým způsobem mírně uvadalo. Poměrně více častých motivů z detektivek také nepřispěje k originalitě. Kniha zkrátka neurazí, ale ani nenadchne.

09.08.2018 3 z 5

Co jsem zaslechl, když jsem mluvil sám se sebou Co jsem zaslechl, když jsem mluvil sám se sebou Alan Alda

Tato kniha je o trošku slabší než hercova první a není v ní tolik humoru, nicméně i tak se v ní našlo několik pasáží, u kterých jsem kuckal smíchy, a je to stále moc milé čtení. Pasáže z výletu po Evropě jsou úžasné a vtipné, zatímco nad pasážemi s jednotlivými proslovy a řečmi se jeden zastaví a přemýšlí. Rozhodně doporučuji, ne jen fanouškům seriálu.

20.07.2018 5 z 5

Nikdy si nedávejte vycpat svého psa Nikdy si nedávejte vycpat svého psa Alan Alda

Aldovy paměti jsem dlouho sháněl a jsem moc rád, že je již ve své knihovně mám. Nehnou se odtud, protože je to výborné čtení a docela horská dráha emocí - od brilantního humoru přes opravdový strach o vlastní život po smutný osud jeho matky. Alan Alda není jen Hawkeye a MASH. Teď s chutí do jeho dalšího díla, ať se dozvím, co tedy zaslechl :-)

09.07.2018 5 z 5