Zálesácká kuchyně

Zálesácká kuchyně https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47713/bmid_zalesacka-kuchyne-wP4-47713.png 5 20 8

Malá příručka o vaření v přírodě určená především větším a menším dětem. Průvodce plný táborových dovedností pro začínající trampy, zálesáky a všechny, které láká volný pobyt a pohyb v přírodě. Úvodem se dozvíme, jak připravit oheň, jaké vhodné dřevo na něj použít, jak správně zacházet se sekyrkou i nožem a jak rozdělat svůj první táborák. Další kapitoly nás pak seznámí s přípravou vhodného typu ohniště, co vše je třeba mít v zálesácké kuchyni i jak zacházet s kulinářským náčiním v praxi. Naučíme se i to, jak si vyrobit přírodní chladničku, jakými způsoby potraviny uchovávat a které plody lesa v kuchyni použít. Závěrem dostaneme celou řadu jednoduchých receptů, kterými můžeme svůj pobyt v přírodě a samostatnost příjemně zpečetit.... celý text

jan0223
19.12.2021 5 z 5

Já mám ještě tu starou malou zelenou knížečku, ze které se stal salát jen se na ni člověk podíval. Přečetl jsem si ji jen tak a i tak mě jako kluka bavila a baví do dneška. Líbí se mi zpracování a je to skvělý pomocník do kapsy. Postupně z ní zasvěcuji moje děti a učím je nejen vaření, ale i k lásce přírodě a správným a férovým zásadám.

janelka2
09.05.2021 5 z 5

Super kniha pro trempy. Pěkné ilustrované obrázky.

MilanCFC
11.08.2019 5 z 5

Velice naučné, a ne jen z hlediska kuchyně! :-)

Alezi76
20.04.2018 5 z 5

Super knížka s monha povedenými recepty a užitečnými návody, které člověk dnes v pohodě využije v přírodě.

vlkodlaq
22.01.2016 5 z 5

Vynikající kniha. I dnes má význam pro všechny bushcraftery a preppery. Dřív jsem býval zálesák, dnes jsem holt bushcrafter :-). Jsem hrdým majitelem (ručně sešitého, jinak už by se rozpadla) druhého zeleného vydání z r. 91

veronika5179
16.09.2014 5 z 5

Fajn kniha, která na chatě zachránila nejeden problém. A nejen v kuchyni ;)

Ikkju
30.11.2012 5 z 5

Moje čundrácká bible! Vlatním v salátovém vydání v zelených deskách, na zadní straně knihy uhlíkem sepsaný seznam věcí které nesmím zapomenout vzít sebou na čundr. S její pomocí se mi podařilo uvařit i buřtguláš bez buřtu a brambor či jsem se naučil zahušťovat improvizovanou omáčku rozdrcenou rýží... Ale není to jenom kniha o vaření, ale i o lásce k přírodě, a věcech, které se (nejen) ven hodí vědět...

Marabu
20.11.2012

Zajímavé informace a podněty, možná dávno zapomenutých triků při vaření v přírodě :-)