Dobrodružnou stezkou I

Koupit

Podtitul "Kniha pro chlapce, kteří chtějí naplnit své mladé a odvážné sny". V knížce, vycházející ve dvou dílech, dozvědí se mladí čtenáři, toužící po prožití velikého dobrodružství, nejen mnoho zajímavého ze života přírodních národů, potulných lovců a cestovatelů, ale najdou zde i řadu námětů, rad a pokynů, jak strávit hezké chvíle ve volné přírodě. Naučí se založit oheň a ohniště, postavit si stan i provizorní lůžko, zacházet s nožem, sekyrou a pilou, vyznat se v krajině bez kompasu a mapy a ještě mnoho dalších zajímavých věcí. Edice OKO, svazek 18 / I...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69734/dobrodruznou-stezkou-69734.jpg 4.210
Pro děti a mládež, Šikovné děti - tvoření, hry, styl
Vydáno, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Kniha Dobrodružnou stezkou I

vlkodlaq

Je to nejen tábornická příručka pro všechny trampy, čundráky, vandráky a zálesáky, ale i kniha o tom, jak vést správný život. Život čestný, bez lži a podvodu a vůbec tvořit svět, v jakém bych chtěl žít. Že je lež, podvod a klam druhá přirozenost moderního člověka a ještě hůř, i ten, který se snaží žít dobrý život, to považuje za normální, je smutné. Velmi smutné. Tak alespoň při četbě Elstnerovek se dostávám do světa, ve kterém bych chtěl žít. Je to krásné, ale o to bolestnější je někdy návrat do reality, kde o lidský odpad zakopáváme denně.

Brko77
20.08.2019

to vlad6485: Vydání z roku 1965 v edici OKO ilustroval Jiří Tesař, vydání z roku 1959 a 1970 doprovázejí ilustrace samotného autora.

Maxipes
17.08.2019

Toto byla moje první "učebnice" tábornických dovedností. Později, už jako dospělý, jsem načerpané a hlavně v terénu odzkoušené znalosti z této knížky využil, když jsem vedl pionýrský oddí, zaměřený na pozozování a ochranu přírody.

vlad6485
10.03.2018

Miloval jsem jako kluk a zapálený skaut sérii knížek od pana Elstnera “Dobrodružnou stezkou”. Též jsem měl moc rád ilustrátora je ho knížek. Snažil jsem se ho napodobit v kresbách mých skautských deníčků a zápisniků. Nezná někdo jeho jméno? Rád bych o něm věděl vic.

František Alexander Elstner
česká, 1902 - 1974