Zálesácká kuchyně přehled

Zálesácká kuchyně
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47713/bmid_zalesacka-kuchyne-wP4-47713.png 5 24 24

Malá příručka o vaření v přírodě určená především větším a menším dětem. Průvodce plný táborových dovedností pro začínající trampy, zálesáky a všechny, které láká volný pobyt a pohyb v přírodě. Úvodem se dozvíme, jak připravit oheň, jaké vhodné dřevo na něj použít, jak správně zacházet se sekyrkou i nožem a jak rozdělat svůj první táborák. Další kapitoly nás pak seznámí s přípravou vhodného typu ohniště, co vše je třeba mít v zálesácké kuchyni i jak zacházet s kulinářským náčiním v praxi. Naučíme se i to, jak si vyrobit přírodní chladničku, jakými způsoby potraviny uchovávat a které plody lesa v kuchyni použít. Závěrem dostaneme celou řadu jednoduchých receptů, kterými můžeme svůj pobyt v přírodě a samostatnost příjemně zpečetit.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zálesácká kuchyně. Přihlašte se a napište ho.


Nové komentáře (11)

Janizoun
17.11.2024 5 z 5

Zálesácká kuchyně je krásná knížka, ve které se dozvíme spoustu informací jak přírodu nezničit a sami v ní přežít.
Každý správný tramp ví jak rozdělat oheň, protože ví co k tomu všechno potřebuje, ví co dobrého a jak si na ohni uvařit, jak si v přírodě třeba udělat ledničku... a pokud to někdo neví a chtěl by se to naučit, tato malá kapesní knížečka mu dá spoustu užitečných rad, k tomu přidá kulinářské recepty, návody a seznámí ho třeba i s herbářem...
Této knize je už řádka let, ale přesto je přesně stvořená pro každého současného i budoucího čundráka a milovníka přírody.

Knížky mám moc ráda, ale nejsou v mých zálibách na prvním místě. A pokud mám na vybranou jestli si číst, nebo jít do přírody, vyberu si stopro přírodu, protože příroda, vůně lesa a spoustu zážitků, to je pro mě dokonale a skutečně prožitý život.
Toto čtení doporučuji všem podobným nadšencům, budoucím trampům a lidičkám co se rádi něco o trampování dozví.

vvikingg
07.09.2024 5 z 5

Jako starý čundrák tuto knihu vlastním co v roce 1991 vyšla a další Elstnerovu knihu Dobrodružnou stezkou mám od dětských let, jsou to poklady, kterými rád listuji a vzpomínám na mládí a čundry na Kokořinsku a kolem Máchova jezera. Občas na chatě vnoučatům upeču kuře v Setonově hrnci, udělám ryby v alobalu zabalené v kopřivách, brambory v popelu.


Česneksmedem
17.05.2024 5 z 5

Stejně jako vlkodlaq jsem hrdým majitelem druhého vydání z roku 1991. Naštěstí ta moje kniha prozatím drží pohromadě. Taky jsem za ni tehdy dal srdcervoucích 10 Kč.
Je to sice už taková nostalgie, ale mnohé recepty stále používáme. Nedávno třeba Živáňskou pečínku. Moc se mi také líbí názvy některých kapitol – například „Maminka není doma“ nebo „Máte rádi divočinu?“. My, co se neustále touláme po stále řídnoucích lesích, si v knize listujeme a oživujeme znalosti. Prostě paráda!

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Zálesácká kuchyně v seznamech

v Přečtených26x
ve Čtenářské výzvě4x
v Doporučených3x
v Mé knihovně36x
v Chystám se číst5x
v Chci si koupit10x
v dalších seznamech2x