MilackovaN MilackovaN komentáře u knih

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Krásná a zároveň smutná knížka o přátelství dvou chlapců, kteří stojí na opačném konci plotu. Navíc s hodně smutným koncem, ačkoliv za mě to asi skončilo, tak jak jsem očekávala... Nějakým zvráceným způsobem to snad ani jinak skončit nemohlo...

22.05.2021 5 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Druhý díl za mě lepší a zajímavější než díl první, dozvěděla jsem se něco navíc, co ve filmu nebylo a za mě tento díl lepší než filmové zpracování. Kniha se četla velmi dobře a dobře se u ní odreagovávalo. Jdu se pustit do třetího dílu a uvidím, jak na tom bude v porovnání s filmem :-) Btw... už i ve filmu jsem byla v týmu John, a tento díl mi to jen potvrdil.

17.04.2021 5 z 5

Metráček Metráček Stanislav Rudolf

Knihu jsem měla číst v rámci povinné četby na vysoké škole. Přečteno celkem rychle, na knize mě bavilo, že je zasazena do sportovního prostředí. Už to ale asi není kniha, kterou bych dala do ruky dnešním puberťačkám, ačkoliv obezita, je čím dál více aktuální a kvůli porovnávání dnešních holek s holkami, co se vystavují na sociálních sítích, mohou vznikat přesně tyto situace plné pocitů méněcennosti a nespokojenosti se svým tělem.

01.04.2021 3 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Tuhle knihu jsem si nechala jako poslední. Musím ocenit tu otevřenost, se kterou se autorka svým čtenářům svěřuje. Styl, kterým jsou všechny knihy psány mi sednul a neskutečně mě baví! Ačkoliv jsem ročník 97, některé historky byly jak přes kopírák z mého dětství :-) Jsem moc ráda, že si této autorky někdo všiml, a poskytl nám čtenářům zábavné, občas tematicky závažnější čtení. Těším se na další knihu! :-)

31.03.2021 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Velmi čtivě napsaná knížka, kde se prolíná rok 2017 s rokem 1952. Nejvíce mi byl sympatický asi otec Terezy. Koho jsem naopak nemohla vystát byla její matka. V knize bych ocenila více ze života Marie, protože ten konec mě opravdu velice zklamal. Byl takový useknutý, nedořešený, informace o tom jak dopadla Marie, tam byla shrnutá v jedné větě a řekla bych, že by si to zasloužilo větší propracování, protože příběh Marie byl pro mě na této knize to nejzajímavější.

27.03.2021 4 z 5

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

Za mě o něco lepší, než první díl. Četlo se to zase velmi dobře a jako oddechové čtení určitě doporučuji.

20.03.2021 5 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Byli části, které bych nejradši přeskočila, protože mě nebavili, ale čím dál jsem v knize byla, tím víc si mě získala. Hvězda navíc za Paříž, ve které jsem se měla procházet, nebýt té pandemie kolem nás. Jsem ráda, že aspoň takto jsem se tam na chvíli mohla přenést. Těším se na další díly.

18.03.2021 5 z 5

Božský Božský Christina Lauren

Poslední kniha, která zakončuje celou sérii Božský. Musím uznat, že Bastard nasadil vysokou laťku, a podle mého ji překonal jen Will- Hráč. V této knize už chyběla ta vášeň, která byla v prvních třech dílech, ale líbilo se mi, že mimo jiné zde byl rozvíjen i příběh postav z předchozích dílů a příjemné shledání všech na konci příběhu, a také jejich epilogy (především teda Chloe :-))

20.02.2021 4 z 5

Božská potvora Božská potvora Christina Lauren

Opět mi to na samotnou knihu přišlo málo, je škoda, že to vše není součástí jedné knihy... dávalo by mi to větší smysl.. Ale jako dopolední zpestření to ušlo..

12.02.2021 4 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

S touto knihou od Sparkse jsem váhala, nejdříve jsem totiž viděla film, a to nemám moc ráda, protože se ochudím o napětí, které kniha nabízí i o to, jak to vše skončí. Musím však říci, že jsem ráda, že jsem si ji přečetla, protože detailněji popisuje myšlenkové pochody Kevina a to mi v filmu chybělo, nechápala jsem, co ho k tomu vede. Toto mi kniha doplnila. Celkově byla kniha více detailnější a propracovanější. Mrzelo mě však, že jsem měla už postavy zažité z filmy, tím myslím vzhled a trochu se ve mě prala jiný vzhled Katie ve filmu a v knize. Mám ráda, když si postavu musím nějak sama představit a nemám je už vytvořené z filmu. Proto taky otálím s Milý Johne a Poslední písní. Jsou to totiž poslední dvě knihy, které mi od Sparkse chybí.

21.01.2021 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Po dlouhé době zase česká autorka, která mě mile potěšila. Kniha je napsána velmi vtipně a čte se sama od sebe. Ráda se k ní ještě někdy vrátím, je opravdu ze života.

15.01.2021 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Kniha se mi líbila, je vtipná, ze života, ale neubráním se porovnání s Prvokem, Šamponem, Tečkou a Karlem. V této knize mi přeci jen něco chybělo. Příběh tří žen s odlišnými životy. Jedna rozvedená, druhé se vrátil manžel z vězení a třetí s manželem, kterému není schopná dát to, co od ní vyžaduje. Ani jedna to nemá v životě lehké, ale snaží se a tím něco udělat. Ačkoliv ženy nemají potřebu si neustále něco dokazovat, ocenila bych v příběhu nějaký společný úkol, který by jim ukázal, že ještě stále můžou být těmi odvážnými gazelami, jako na střední. I kdyby měly jen ukrást klobouky a pak je zase vrátit :-) To je asi hlavní věc, která mi v knize chyběla. Na druhou stranu se mi líbilo, že jsme se dozvěděli, jak pokračují životy Karla, Tečky a Prvoka. Jinak doufám, že se dočkáme filmového zpracování.

06.01.2024 4 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Knížky od Jojo patří mezi mé nejoblíbenější. Dala jsem proto šanci i povídkám, které jinak nevyhledávám a musím uznat, že mě kniha ani příběhy v ní nijak extra neoslovily. Věřím ale, že své čtenáře si kniha jistě najde.

25.12.2023 3 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Lauren Asher

Pěkná knížka s nevšedním prostředím zábavného parku. Zahru i Rowana jsem si oblíbila a velmi se těším na příběhy zbývajících bratrů.

16.12.2023 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

O dvě hvězdičky lepší než Foukneš do pěny, o tři horší než tajemství. Nemůžu se rozhodnout, zda mi zpřeházené kapitoly vadily nebo mě tento styl psaní vlastně bavil. Přiznám se, že u druhé kapitoly jsem přemýšlela, že si nalistuju na kapitolu 1 a budu číst popořadě, abych v tom neměla guláš, ale překousla jsem to, a pak si na to i zvykla. Vlastně ani nedoporučuji, abyste četli systematicky od 1 do 13, protože se tím ochuzujete o zápletku a konec, který je zde vyzrazen. Jinak celý příběh mi přišel o ničem, nezajímavé postavy a to množství vulgarismů mi nesedlo. Myslím, že knížka ani nemá nějakým způsobem čtenáře zaujmout, nebo je donutit o ději přemýšlet. Spíše autorka vede čtenáře nenápadně k tomu, aby přemýšleli o tom, jaké situace jsou autobiografické a aby se o ní diskutovalo. Mně je to upřímně jedno.

06.08.2023 2 z 5

Tvoje vina Tvoje vina Mercedes Ron

Než jsem se dostala k druhému dílu, tak už jsem zapomněla, o čem byl díl první, ale po prvních stránkách už jsem byla zpět v obraze. Občas mi chování Nicka a Noah přišlo až příliš dětinské, ale stejně mi slza ukápla. Nutně bych potřebovala třetí díl, ale ten má vyjít až v říjnu :-( Do té doby zase zapomenu o čem to bylo a všechno to napětí po dočtení se vytratí. DOPORUČUJI MÍT VŠECHNY TŘI DÍLY, než se pustíte do čtení.

02.08.2023 5 z 5

Kouzelná třída Kouzelná třída Zuzana Pospíšilová

Moje prvňáčky i druháčky kniha naprosto okouzlila. Pokaždé, když jsme ji šli číst, tak se moc těšili na další dobrodružství víly Jasmíny.

03.07.2023 5 z 5

Leť & zapomeň Leť & zapomeň Nena Tramountani

Kdybych věděla, jak dobrá knížka to je, tak bych si ji přečetla už dávno. Takhle jsem ji stále podvědomě odsouvala a dávala přednost jiným. Liv i Noah byli sympatičtí, a líbila se mi ta chemie mezi nimi. Těším se, co přinese pokračování s Matyldou a Tonym.

10.06.2023 5 z 5

Jasmína Jasmína Anna Szafrańska

Liliana je bezkonkurenční, takže jsem ani nepočítala s tím, že by ji příběh Malvíny nebo Jasmíny překonal. Jasmína pro mě byla zatím nejslabší. Nepíše se mi to snadno, protože porovnávat čí osud byl horší snad ani nejde. Všechny příběhy žen byly silné, ale s Lilianou jsem asi dokázala soucítit nejvíce. Možná tam velkou roli hrál Oskar a Mat. U Jasmíny mi něco chybělo. Konec jsem upřímně nečekala a byl pro mě zbytečně dlouhý a zavádějící. Ale jinak jsem ráda, že ze všech tří žen a mužů se stali nakonec milující lidé a to i přes jejich nelehké životní příběhy.

02.05.2023 5 z 5

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

Tak tohle bylo velmi milé počteníčko. Líbilo se mi to prostředí knihomolského světa, ve kterém jsem se prostě a jednoduše viděla. Autorka postavy postaršila, ačkoliv jejich chování tomu mnohdy neodpovídalo. To je asi jediná věc, nad kterou jsem se v průběhu čtení občas podivila. Jsem ve věku Kins, a porovnávala jsem, jak se v jejím věku chovám já, takže možná proto jsem vůči jejímu nevyspělému chování tak kritická :-D

12.03.2023 5 z 5