Mikky01 Mikky01 komentáře u knih

Lov Lov Bernard Minier

To co bylo? Příšerný paskvil. Škoda, vkládal jsem do toho více nadějí. Jediný štěstí, že se to četlo rychle. Kniha potáhne z domu.

28.11.2023 2 z 5

Je to jinak, mami Je to jinak, mami Tamara Tainová

I přesto, že máme 21 století, tak stále naše životy (ať se jedná o homosexuálního nebo heterosexuálního jedince), dokáží ovlivnit předsudky a názory vštěpované křesťanstvím. Pochybuji, že bůh, i kdyby nějaký existoval, hleděl na vrozenou sexualitu lidí. Kniha vystihuje jednu zásadní myšlenku, ať si kněží zametou nejdříve před svým prahem a odkryjí tajemství, která se skrývají pod jejich sutanou

27.06.2021 5 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Kniha by mohla být tak pouze na 150 stran, děj se stále opakoval, pořad to stejné dokolečka. Čekal jsem, že konec knihy bude mít nějaký zvrat, ale zase to bylo jen usmiřování, sex, hádky, rvačky. Bože, raději mě zabij, než znovu číst tenhle díl. Děkuji pěkně, nikdy více. Posledních 40 stránek jsem jen rychle přelétl očima, protože to bylo už i tak velké utrpení. Myslím, že tolik rozchodů a usmiřování by porazilo i vola

26.02.2020 2 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Třetí díl byl solidním zakončením této série. Konečně jsem dostal informace na otázky, které jsem si kladl v prvním a druhém díle. v tomto díle se Diana konečně oprostila od svého univerzitního života a stala se pořádnou čarodějnicí, která dokázala usměrnit kongregaci za pomoci rodiny a přátel. Také mi přišlo zajímavé, jak zde autorka naložila s knihou života (Diana byla pak tak trochu orákulum, že jo? :-D). Rozhodně doporučuji, stojí za přečtení všechny díly. :-)

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Příběh byl uveden do krásného 16. století, kde byl popsán tehdejší život a Londýn roku 1590. V průběhu toho, co jsem četl knihu jsem si musel dohledávat různé informace o této době, protože většina postav je uvedena podle skutečnosti, tak abych věděl co a jak :-D. Každopádně, samotný příběh byl takový, jaký jsem ho očekával - Diana konečně zjistila, jaké má schopnosti, Mathew se dozvěděl bližší informace o varu krve a smířil se smrtí svého otce a stala se z nich v té době opravdová rodina :-). Sice druhý děj byl trošku utahanější, ale to vůbec ničemu nevadí.

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Nejdříve jsem viděl první řadu této série a pak jsem se vrhl na knihu. Musím říct, že v knize bylo vše lépe vysvětleno a popsáno, v seriálu nebylo spoustu podstatných informací, které zde nebudu rozepisovat, abych nespoileroval, ale proboha proč v seriálu nebyl uveden slib, který Diana dala bohyni za vrácení života? Dost podstatná věc! :-D

31.05.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Nečekal jsem, že se mi bude kniha až tak moc líbit, protože žánr Thrillerů moc nečtu, vlastně to byla druhá kniha v tomto žánru, kterou jsem četl. Celý příběh pojednává o "dokonalém páru", který má "dokonalé manželství", avšak, když si pročítáte kapitoly, které se střídají ve dvou časových pásmech, kde se dozvíte informace o budoucím vztahu manželů a zároveň v další kapitole čtete, jak se milující pár (snoubenci) sbližuje a co vše vede k jejich "dokonalému manželství", tak vlastně zjistíte jak to všechno je nedokonalé a jaká zvěrstva se odehrávají za zavřenými dveřmi.. Na knize se mi líbilo, že Vás nenechala ani chvíli klidnými a stále jste museli přemýšlet nad drobnostmi, jako například -

"Jakou barvu měl mít Miliin pokoj, Grace? "
"Téměř nejsem schopná odpovědět. "Červenou"zajíknu se. Miliin pokoj měl být "Červený".
"To jsem si myslela,"Odpoví Ester jemně."

Rozhodně doporučuji, stojí za přečtení.

24.03.2019 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

„A až se naposledy nadechneš, pochopíš, že tvůj život byl pouhou kapkou v nekonečném oceánu! Co je však takový oceán jiného než spousta kapek?". Myslím, že k této knize není potřeba psát více.

22.03.2019 5 z 5

Planeta opic Planeta opic Pierre Boulle

Skvěle napsaná kniha. Příběh pojednává o nadvládě opic na dosud neobjevené planetě v soustavě hvězdy Betelgeuze. Lidé zde jsou pouhá zvířata a světu vládnou opice, které jsou rozřazené do kast, což je velice pravděpodobné, jelikož lidstvo se samo žene do záhuby. Bože, ten konec byl opravdu nečekaný, posledních pár stránek jsem hltal s otevřenou pusou.

22.03.2019 5 z 5

Království za story Království za story Petr Šabach

WTF???

15.03.2019 1 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Kniha se mi líbila více než film, protože v knize bylo dojemné téma smrti popsané mile a vtipně. Hazel a Gusovi bylo předurčeno zemřít, ale i když věděli, že jednoho dne dojdou konce, tak vyhlídky na budoucnost brali z humorem. Občas jsem nevěděl, jestli mám brečet, nebo jestli se mám smát, protože kniha ve vás vyvolá spousty emocí. Od doby přečtení mi kniha stále přetrvává v paměti.

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Čekal jsem od knihy trochu víc, ale to bude asi tím, že jsem nejdříve viděl film (A to asi milionkrát) a potom jsem se pustil do knihy. Hlavní hrdinka Holly a její roztomile směšné chovaní dodalo knize šmrnc, bylo to dojemné, ale film ve mě vyvolal větší emoce, než kniha.

15.03.2019 3 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Tak tenhle díl byl parádní, ale občas zbytečně zdlouhavý. Autorka nám hezky vykreslila to, za jakých podmínek se tehdy cestovalo na lodi a jaké strasti to lidem přinášelo. Samozřejmě, příběh Clair a Jamieho byl zase úžasný, ale Autorka trochu ošidila jejich setkání po 20 letech, myslím si, že to mohla trochu lépe popsat, takhle to působilo trochu fádně, ale nijak to nezkazilo celý dojem z knihy.

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

U této knihy se mi líbilo prostředí ve kterém se děj odehrával, což je "Nový svět" - Amerika, oproti předchozím dílům, které jsou z prostředí Skotska to byla vítaná změna. Na to, že kniha má nad 1000 stránek, tak to ubíhalo rychle, bylo to čtivě a nápadité. Začátek knihy byl sice trochu pomalejší, ale od té doby, co se Brianna dostala do minulosti, byla kniha napínavá a hltal jsem stránku za stránkou.

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Pokračovaní příběhu o Louise nám dokresluje její další životní etapu po smrti Willa. Hlavní hrdinka se snaží oprostit od minulosti, ale příjde nečekaný zvrat a Louisa se bude muset vypořádat z Willovou minulostí, což je pro ní dost nečekané a neví, co si s tím má počít. Kniha se mi hodně líbila a byl i moment, kdy jsem zůstal koukat s otevřenou pusou dokořán.

15.03.2019 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Hlavní hrdinka Louisa je normální holka, se stereotypním a usedlým životem. Zvrat nastane, když přijde o práci v bistru a musí si najít novou. Stane se ošetřovatelkou ochrnutého muže a zde se její život od počátku změní. Kniha popisuje příběh dvou lidí, jejichž životy jsou zcela odlišné, ale i přesto se stanou podobnými. Je to příběh o lásce, bezmoci, o životě. Romantický příběh, který nenechá oko čtenáře suché.

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Stejně jako seriál od HBO byla tato kniha brilantní. Velice propracovaný příběh, který mě nenechal oddechnout a musel jsem číst a číst dál. Je samozřejmě jasné, že kniha se od seriálu lehce odbočuje, ale i tak si oboje dvoje užijete. Postavy promyšleně napsané, i jejich chování. Sice se žádná obrovská zápletka nekoná, i tak možná budete na konci překvapeni. Já jsem tedy ke konci už trochu tušil. Kdo by řekl, jak dokáže zaujmout příběh několika žen. Některé totiž budete milovat, jiné nenávidět.

Divergence Divergence Veronica Roth

Tahle série je až moc vychvalovaná, jde jen o další velké "bum", co nalákalo mladé lidi, co chtějí romantiku a "skvělé" hrdiny v hlavní roli. Čekal jsem od série opravdu moc, myslel jsem, že mě to bude bavit, jelikož tento žánr čtu velmi rád, ale kdyby nebyla série tolik vychvalována, dal bych jí více, než hodnocení, které jsem jí udělil. Ba i tak to nebylo zas tak strašné. Pokud vás film zaujal, tak se Vám bude líbit i kniha, protože si spousty věcí můžete přikrášlit filmovým zpracováním.

15.03.2019 3 z 5

Než přišla bouře Než přišla bouře Susea McGearhart

Mám moc rád knihy podle skutečných události a tato nebyla výjimkou. Příběh pojednává o mladé ženě Tami, která cestuje po světe a poznává nová místa. Jednoho dne se seznámí s mužem jménem Richard, který se rád plaví na moři. Tito dva mladí lidé se zamilují a prožívají vášnivý vztah. Richard s Tami se právě plaví na otevřeném oceánu, když přijde hurikán a Tami skončí v bezvědomí. Po té, co se Tami probudí, tak je Richard pryč a ona se musí postarat sama o sebe a dopravit se do bezpečí. Já bych v jejím případě byl asi na místě mrtvý, protože postrádám orientační smysl a nedokázal bych si poradit s útrapami, které prožívala hlavní hrdinka této knihy . Rozhodně doporučuji.

15.03.2019 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Líbí se mi kombinace historického románu a cestování v čase – jsou to dvě velice zajímavá témata, která se v Cizince skloubila tím nejlepším možným způsobem. Hlavní hrdinka Claire se ze čtyřicátých let dostává do Skotska 18. století a najde tam samu sebe i svou životní lásku. Bylo to opravdu nádherné čtení a celý děj se odehrával v krásném Skotsku. Místy mi akorát kniha přišla trošičku zdlouhavá a možná až moc jako červená knihovna. I tak mě ale čtení bavilo a líbí se mi i seriálová verze.