Čas čarodějnic

Historička a čarodějnice Diana Bishopová celý svůj život odmítala své nadpřirozené nadání. Očarovaný alchymistický rukopis však do jejího života vnese nevítaný příval magie a najednou se o ni zajímají nejen čarodějnice, ale i démoni a upíři. Záhy se po Dianině boku objeví i záhadný Matthew Clairmont, vědec, válečník a upír. Přestože mezi bytostmi panuje staleté nepřátelství, Diana a Matthew se jen s obtížemi brání vzájemné mrazivé přitažlivosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396778/big_cas-carodejnic-Uzs-396778.jpg 4.21074

Čas čarodějnic / Príbeh čarodejnice 1.

Literatura světová, Pro ženy, Fantasy

Vydáno: , Laser-books (Laser)

A Discovery of Witches, 2011

Kniha Čas čarodějnic

ladyxx
13. listopadu

Na tuhle knihu jsem se velice těšila, ale dočetla jsem ji s velkým sebezapřením, a to jenom proto, že mě znervózňují nedočtené knihy. Příběh se táhl jako guma, hlavní postavy Diana a Matthew byly nesympatické a toxické, jejich vzájemné dialogy patetické, a některé věty naprosto směšné - opakovaně prozpěvující krev a řetěz v těle považuji za dost kuriózní i na nadpřirozené téma knihy. Nudný příběh mi umožnil se soustředit na překlepy a záměny jmen (Matthew místo Marcuse apod.), kterých je v knize požehnaně. Trio upíři-démoni-čarodějnice mohlo mít potenciál, ale démoni vlastně nemají žádné nadpřirozené schopnosti a nedokážu si představit jejich adekvátní využití. Cestování časem vnímá autorka hodně jednoduše a nebere v úvahu různé paradoxy a logické otázky. Hodnocení 2* dávám jenom za historické zajímavosti a postavu Ysabeau, o které bych si s radostí přečetla pokračování, ale vzhledem k tomu, že se vyprávění zaměřuje na protivný páreček, do navazujících knih se pouštět nebudu.

Laf
12. listopadu

Není pro mne lehké tuto knihu ohodnotit. Nepřišlo mi to ani jako top kniha, ani jako brak, ale prostě takový průměr. Těšila jsem se na ní, ale byla jsem zklamaná a pořád jsem při čtení čekala, kdy konečně bude nějaké to wau. Navíc spojení čarodějnic, upírů a démonů do jednoho příběhu bývá zajímavé, ale tady to nějak zapadlo do ztracena. První půlka knihy mi přišla nudná. Sice se toho děje hodně, ale není to nic napínavého, a jen spousta popisů. Druhá půlka byla už mnohem lepší, mnohem poutavější a konečně i nějaké objasnění situace.
Celkově bych to hodnotila tak, že kniha není pro každého, ale úplně bych knihu nezatracovala. Každý by si měl o ní vytvořit svůj názor a za zkoušku to rozhodně stojí.

LiliDarknight
07. listopadu

Túto sériu milujem nekritickou láskou. V praxi to znamená, že ju milujem aj napriek všetkým nedostatkom, ktoré by som dokázala vymenovať. Na knihe sa najviac podpisuje hlavne to, že autorka, hoci je očividne zvyknutá písať, nemá skúsenosti s písaním románov. A tak mnoho dejových liniek a zvratov ostáva v rovine rozpačitých pokusov a tomu všetkému kraľuje najmä turbulentný vzťah hlavných hrdinov. Napriek tomu však celej knihe nemožno uprieť jedno - všetky scény tu majú svoje miesto a autorka má pevne v rukách všetky detaily a hlavne vysvetlenia. Pretože sa rozhodla využiť svoje vlastné historické vzdelanie a prepožičala ho Diane, kniha je informatívne veľmi obsiahla. Z logického hľadiska to všetko dáva zmysel a dialógy, hoci občas z pohľadu laika nudné, majú hlavu a pätu. Napriek tomu je často nutné čítať medzi riadkami.

Takže áno, má to svoje nedostatky, no má to veľmi veľa svetlých momentov. Pre mňa je však podstatné to, že ma príbeh pohltil a dokázala som si ho doslova vychutnávať niekoľko dní. (Knihu som čítala takmer týždeň a ak by som mohla, pokojne by som natiahla aj na viac dní. Pre porovnanie - ak nejakú knihu čítam dlhšie ako dva-tri dni, som z toho neskutočne nervózna, čo sa mi pri tejto knihe nestalo.)

Pre mňa ide o ukážkový príklad knihy, na ktorej dokážem ignorovať všetky "pre" a "proti" a skrátka ju len čítam a užívam si to. A to niekedy stačí.

sweeney

Tak nějak nevím, jak knihu ohodnotit. K příběhu jsem se dostala prostřednictvím filmového zpracování, které, ačkoli nejsem velký fanda tohoto žánru, se mi líbilo. Ke knize jsem tedy přistupovala s jistým očekáváním, které se bohužel ale nenaplnilo. Nějak mi tam něco chybělo, dočetla jsem bohužel s velkým sebezapřením..

maryzka

Pravdou je, že mě tento žánr moc nepřitahuje , ale po seriálu, který jsem zahlédla na internetu jsem prostě neodolala a tuto trilogii i pokračování jedné knihy jsem si koupila. A bylo to moc pěkné, romantické, především se člověk zasmál tomu jak láska člověka změní.

roso.mak

Nedočteno. Takova to byla nuda.

Autorka neustále ztrácí čtenářův čas tím, jak popisuje naprosto všední věci dne. Jasně, že se hrdinove musí převlékat, jíst, pít a kadit (posledni řečené naštěstí autorka nepoužila), ale když to neovlivnuje děj knihy, fakt nás tím musí oblažovat?

Asi tam nekde bylo i to, co vlastne mělo byt dějem knihy. Tipovala bych to na nějaké tajemství, boj se zlounama, trochu romantiky a hledání čarodějných schopností, ale já to hledat nebudu.

johana3160

Nebylo to spatne, ale jelikoz jsem ke knize prisla pres serial nebylo to uplne ono. Zacatek malicko kostebatejsi, pak cast ktera me nutila se skoro furt usmivat (no jo bylo to preslazene) a pak se nejak prokousat na konec (nebyla nalada). V serial se celkem drzi knihy, ale v knize je vse mnohem pochopitelnejsi a srozumitelnejsi, proc jak kdo jedna a podobne. Zvazovala jsem 3-4*, myslim ze si zaslouzi 4, jen ja na to nemela zrovna naladu.

vikimi

Pěkná knížka, některé pasáže jsem ale přeskakovala. Mám ráda sladké příběhy, někdy občas moc sladké i na mě. Před čtením jsem viděla seriál, takže jsem hrdiny vnímala jako seriálové postavy a knihu si mox užila. Doporučuji :) a těším se na další díl!

Stín noci
Stín noci