Mikky01 Mikky01 komentáře u knih

Je to prostě neobyčejný příběh neobyčejných dětí = stvořeno přímo pro mě. Super kniha četla se skvěle jako peříčko. Vraždy, monstra, nestvůra schopnosti lítání, být neviditelný, ovládat přírodu, plivat oheň a tak dále a tak dále se můžeme bavit o neznámu a nadpřirozenu. Přečetl jsem jí jedním dechem.

15.03.2019 5 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Diabolik je kniha, na kterou jsem se víc než dost těšil. Celou knihu jsem si užil, už jen přečtení za pár dní je důkazem toho, že se jedná o opravdu čtivé a docela překvapující dílo. Protože některé události, které se staly, bych nečekal ani ve snech. Tím si mě autorka získala ještě více. Líbil se mi její styl popisu prostředí, ve kterém se nacházeli hlavní hrdinové i to, jak se věnovala důmyslným věcičkám, které obklopují jejich každodenní všední život.

15.03.2019 4 z 5

V pasti V pasti Josh Malerman

Tak tahle kniha je pecka, uchvátí Vás hned od začátku. U hororu nejen, že bude tajit dech, ale také vám bude srdce bušit napětím. Kniha je plná zvratů a šokujících událostí. "Zavři oči, nebo zemřeš"

14.03.2019 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tohle byla tak pitomá kniha. Hlavní roli ztvárňuje naivní a hloupá hlavní hrdinka, která snad někde ztratila mozek. Ale k čemu mozek, našla si bohatého amanta, tak stačí roztáhnout nohy. Český překlad tomu opravdu dodal na debilitě. Kniha je určená opravdu pouze nadrženým slepičkám.

09.12.2018 odpad!

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silná kniha s tématem druhé světové války, která dokázala ztvárnit příběh více postav podle skutečných událostí. Kniha Vás uveden do toho, jak lidé museli projít utrpením, zoufalstvím a beznadějí. Za mě se jedná o jeden z nejsilnější příběhů od Českého autora. Tato kniha mi vyrvala srdce z těla a zlomila vejpůl, velice často se mi stávalo, že jsem neviděl přes slzy na text. Opravdu stojí za přečtení, doporučuji.

09.12.2018 5 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Skvělé a čtivé fantasy umístěné do velice zajímavého světa. Velice mě zaujala podobnost fantazijního světa s tím naším, jak podobné věci nazývají jinak a tak trochu luštíte, co to doopravdy je. Na knihu jsem narazil, asi jako mnozí, až po shlédnutí filmu a o to více mne nadchla. Film byl takový nemastný, neslaný, sice skvěle obsazený, ale přišlo mi, že pořádně ani nevěděl, kam míří. Kniha byla naopak velice chytlavá s neskutečným spádem, přečetl jsem ji takřka jedním dechem a myslím, že se k ní ještě někdy vrátím.

08.12.2018 5 z 5

Čelisti Čelisti Peter Benchley

Knížní předloha se dost liší od filmového zpracování a přesto je vynikající. Spielberg to udělal geniálně, upřednostnil motiv žraloka, zatímco v knize žralok hraje spíše druhé housle. Dost dobře si nedokážu představit Spielberga, že by filmově ztvárnil milostnou avantýru paní Brodyové a Matta Hoopera, které Benchley v knize věnoval poměrně velký prostor. A právě těmito vedlejšími epizodami kniha získává nesmírně na zajímavosti. Výborně vystižená atmosféra typického amerického maloměsta. Vřele doporučuji.

04.02.2018 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Nejdříve jsem viděl film, takže jsem znal směr, kterým se bude kniha ubírat. Příběh o zmizení Amy a jejího manžela Nicka, který je hlavním podezřelým mě hned od začátku vtáhnul do děje. Napínavé vyprávění, při kterém se střídají kapitoly Nicka a Amy, kde se pomalu odkrývají všechny podrobnosti o obou hlavních postavách. Nedočkavě jsem čekal na to, jak to vlastně dopadne a jestli kniha bude na konci odlišná od filmu. Byl jsem mile překvapen z toho, jak to nakonec dopadlo.
Rozhodně zajímavý příběh napsaný čtivou a poutavou formou

17.12.2017 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Příjemný romantický příběh v němž se Ashley potřebuje dostavit na vlastní svatbu a Ben má závazky ke svým pacientům. Jenže příroda je nepředvídatelná : kvůli bouři budou mít letadla zpoždění a oba hlavní hrdinové si najmou soukromé letadlo. Letadlo ztroskotá potom, co pilot dostane mrtvici. Po smrti Pilota musí oba hlavní hrdinové překonat spoustu překážek, které se jim staví do cesty. Tato výprava změní Ashley a Benovi celý život a mezi hlavními hrdiny vznikne nezaměnitelné poutu. Dle mého názoru je příběh Krásně napsaný, plný emocí a přesto to není přehnané. Celý příběh je popisovaný z pohledu muže.

17.12.2017 4 z 5

Chutná těla Chutná těla Isaac Marion

Zajímavý příběh na motivy Romea a Julie po nákaze, která zasáhla svět a kde začíná zombie romance. Četlo se to velice snadno a velmi rychle.
Celý děj je napínavý, kde není zas tak šťastný konce, jako ve filmu.

17.12.2017 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Kniha je sondou do duše člověka, který hledá odpovědi na vlastní životní otázky. Autorka sama přiznává, že cesta po Pacific Crest Trail ji poskytla hledání odpovědí. Díky této cestě mohla udělat tlustou čáru za vším, co v životě ztratila, zkazila a sama poničila. Za vším stála smrt její matky, která do té doby byla vším, co autorka měla a pro co žila. V důsledku toho Cheryl pohřbila své manželství, stala se promiskuitní a začala lítat v návykových látkách. Při každém bolestivém kroku si čtenář uvědomuje, že cestu absolvuje vlastně sama se sebou a cítí nutnost projít vše popořádku a narovnat vše pošramocené. Dle mě neskutečně dobře napsaná kniha, která dobíjí energii a poskytuje prožitek, ale především nabízí možnost zabloudit do svých vlastních „kalných vod“. Čtenář si musí položit otázku jak by se asi v podobné situaci zachoval on sám? Pro mě nádherně obohacující čtení.

11.12.2017 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Většina lidí píše že "Hvězdy nám nepřály" je mnohem lepší kniha, než tato. Četl jsem obě dvě, sice je mezi nimi rozdíl ale i tak se mi obě dvě moc líbily. John Green je můj velmi oblíbený autor, který dokáže psát o smrti, radosti a lásce. Líbila se mi, bavila mě a prožíval jsem jí s hlavními hrdiny. Rozhodně mohu jen a jen doporučit.

29.06.2017 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

John green prostě umí. Příběh je propletený metaforami a narážkami, které jsou ozvláštněny Greenovým typickým humorem. Kniha Vás rozhodně nenechá chladnými - v jednu chvíli jste "napnutí jako špagát" a skoro nedýcháte a o pár stránek dál se smějete "na celé kolo".

19.06.2017 4 z 5