Mikako Mikako komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nikdy jsem nečetla lepší knihu od českého autora.
Celkově české autory nevyhledávám, většinou mě knihy od nich nenadchnou.
To ale rozhodně není příklad Hany.
Kdyby se o ní kdosi nezmínil v komentáři u jiné knihy, tak bych byla ochuzená o silný a dojemný příběh jedné nešťastné ženy.
Strašně mě to dostalo. Po dočtení jsem se zmohla jen na zírání před sebe. A bulela jsem. Tak moc mě ten příběh dostal.
Bože, pět hvězd je strašně málo!
Děkuji...

22.02.2018 5 z 5

Touto knihou jsem vystoupila ze své komfortní zóny, jelikož tento žánr téměř vůbec nečtu.
Ale musím přiznat, že je to možná škoda, protože to bylo nádherný. Těšila jsem se na každou příležitost pokračovat ve čtení.
Jen je třeba to brát spíš jako pohádku.
Takže se teď trochu stydím, že jsem se k Hobitovi dostala až teď.
Ale lepší pozdě, než nikdy.

29.03.2022 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Nádhera...
Přečetla jsem to téměř na jeden zátah. Je to vlastně hrozně smutné, ale zároveň hezké, nadějeplnné čtení. Je zde spousta myšlenek, které jsem si musela zapsat, spousta krásných přirovnání v popisech... Jsem nadšená.
Myslím, že většina z nás si v tom něco najde.
Rozhodně doporučuji!

08.08.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Měla jsem strach, že mi bude v knize chybět přímá řeč. A nechyběla. Vůbec. Četlo se to nádherně. Kniha mě chytla od první strany. Moc se mi líbily všechny popisy v knize, já jsem snad ten cukr cítila!
Krásná kniha se smutným příběhem. Kolik toho jedno tělo a jedna duše dokáže vydržet...

09.09.2021 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha se mi líbila o trochu víc, než Manželé od vedle. Byla napínavá od první stránky a tak mě okamžitě vtáhla do děje. Nutila mě číst každou volnou chvilku. Když už něco tušíte, tak se to potvrdí, ale zároveň přibudou další otazníky...
Já jsem si čtení užila :-)

01.05.2018 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Rozhodovala jsem se, jestli dát tři, nebo čtyři hvězdy. Musím říct, že kniha se mi líbila, dobře se četla a od druhé poloviny mě vyloženě chytla. Když jsem jí dočetla, byla jsem vlastně i docela nadšená. Ale pak jsem o tom ději začala více přemýšlet. Vždyť vlastně nebylo vysvětleno tohle, a tamto taky ne. Jedna dějová linka, která se táhla celou knihou - kde byl nějaký závěr?
Co měl pastor nakonec v plánu?
Dále mi vadily prapodivné myšlenkové pochody Mii - cože? Nechápala jsem, ale tak to asi mělo být. Mia je jiná. Divná. Případ pro psychiatra. Ale na druhou stranu, to bylo napsané čtivě a bavilo mě to. Když porovnám s knihami, kterým jsem dala tři hvězdy, tak zde musím dát spíše čtyři. No dobře, spíše tři a půl. Tech nejasností tam bylo přece jen dost a ta nedokončená část s pastorem, a vlastně i s novináři, mi vyloženě vadí.

28.07.2017 3 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Naprosto skvělá kniha.
Zasmála jsem se u ní nahlas. Zároveň mi z příběhu ale bylo smutno.
Zatím se mi od Backmana líbilo všechno. A i když Ove je Ove, tak Brit mu hodně šlape na paty.
A hlášku s citrónem si zařadím do slovníku :D

03.05.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nádherná kniha. Na obsáhlejší hodnocení mi schází ta správná slova. Ale myslím, že nebudu jediná, komu Malý princ vehnal slzy do očí.

26.12.2016 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Další krásná kniha od Jojo :-)
Mně se moc líbilo střídání přítomnosti s minulostí, proto se mi i více líbila část z let 1960 až...
S rozpoznáním doby jsem neměla problém, dobře se mi orientovalo a kniha mě naprosto vtáhla do děje :-)

13.10.2016 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Nádherná kniha, příběh, postavy. Chtěla jsem oddychovku a nic moc jsem od této knihy nečekala. V komentářích se hodně objevuje, že je slabší oproti 'Než jsem tě poznala', která byla prostě úžasná. Nemám stejný názor. Je to prostě úplně něco jiného. Rozhodně je to menší romanťárna, ale za to se zde poukazuje na jiné lidské hodnoty... Příběh vypráví více postav, což za mě bylo originální a skvěle se vše doplňovalo. A, páni, jako bych po dočtení cítila slaný vzduch a slyšela zpěv keporkaka :-)

15.06.2016 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Poslouchala jsem audio...
Nejsem si jistá, že by mně kniha bavila číst. I takhle jsem se dost ztrácela v ději. Nevím no. Určitě silné téma. Ale to, že spoustu čtenářů rozsekala, se u mě nestalo. Vůbec mě to nevtáhlo, hodně jsem se vracela, a kdyby knihu nečetla paní Cibulková, tak to možná nedoposlouchám. Na druhou stranu jsem ráda, že jsem se dozvěděla něco, o čem jsem dosud mnoho nevěděla.
Ale to, kolik toho Gerta za svůj život prožila a jak se jí dotklo snad všechno od války až do roku 1989, tak to mi Silně připomínalo Stoletého staříka. Podobně neuvěřitelné.
Knihu jsem poslouchala namluvenou paní Cibulkovou, a její přednes můj dojem z knihy pozvedl výše.

20.03.2023 2 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Tak často jsem o knize slyšela, nebo četla, že je nudná, že jsem k ní tak i přistupovala.
A tak nakonec jsem byla mile překvapená.

28.06.2022 4 z 5

Básně Básně J. H. Krchovský (p)

Krchovský je můj oblíbenec.

07.12.2020 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Bavilo mě to a to je nejdůležitější...
Byla jsem od samého začátku napnutá a vydrželo mi to až do konce.
Co na tom, že jsem si občas říkala, že tohle, nebo tamto, je už dost přitažené za vlasy. Je to sice fakt, ale fakt je i to, že to je po delší době konečně výborná detektivka.
Bylo to moje první setkání s Joonou Linou a stoprocentně ne poslední. :-)

27.06.2019 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Dlouho jsem kolem této knihy kroužila, ale nijak zvlášť mě nelákala. Kolikrát jsem jí otevřela a nakonec jsem sáhla po jiné. Asi to bylo tím, že když je nějaká kniha, nebo autor, hodně vychvalovaná/ý zpravidla mě zklame. To samé jsem očekávala od Ženy v kleci.
Ale tohle je ono! Konečně kniha, která mě nutila číst kdy jen to aspoň trochu šlo. Měla vše - sympatické postavy, výbornou zápletku, napětí, originalitu a skvělý konec. Jedna z nejlepších knih tohoto žánru, co jsem kdy četla! :-)

14.06.2017 5 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Konečně kniha, u které se nedal děj odhadnout hodně dopředu. Bylo to nepředvídatelné a zároveň hodně čtivé. Četla jsem od autorky už čtyři knihy a tato je pro mě zatím nejlepší. Akorát tech jmen tam bylo hodně a dost dlouho jsem si ujasňovala ten rodinný propletenec :-)

02.06.2016 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Jodi je jedna z mých nejoblíbenějších autorek.
A tahle kniha je pro mě asi nejlepší. Je to něco úplně jiného. Četlo se to krásně, příběh byl originální a střídání postav mě hodně bavilo. Kniha mě doslova chytla od první strany a pustila až na konci.
Ten byl nečekaný a pro mě i dojemný.
Rozhodně doporučuji!

30.08.2021 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Od Jodi Picoult jsem ještě nenarazila na knihu, která by pro mě byla zklamáním. Všechny její knihy zbožňuju a celkově jí řadím mezi mé Top autory.
Vypravěčka není výjimkou, i přesto, že mi přijde jiná než ostatní. Velmi silné čtení s emotivní závěr.

07.12.2020 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Po roce jsem znovu začala číst tuto sérii, Harryho zbožňuju, je to moje srdcovka a neomrzí mě asi nikdy. První díl jsem dočetla a bylo to opět jako poprvé :-)

07.11.2017

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Nemám víc slov než jedno: Perfektní!
Jedna z nejlepších knih v tomto žánru, co jsem kdy četla. Napínavá od začátku do konce, sympatická hlavní postava a vůbec celý tým. Ke konci jsem i slzu pustila.
Zbožňuju knihy této autorky.

26.10.2017 5 z 5