michtry michtry komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

"Poslední dopis od tvé lásky" byl skvělý, jímavá story a zamotaný děj plný zvratů a očekávání. Co však předvedla Jojo touto knihou? Smazala veškeré hranice oné první zmíněné knihy, předčila sama sebe a veškerá očekávání jejích čtenářů, dokonce možná i nejlepší čas severského vikinga.

Dala nám knihu, která sebere dech, noci spánku, všední starosti a přiměje vás cítit, polemizovat a zjišťovat, co je v danou chvíli správné a co ne, jak bychom se my v té či oné situaci zachovali, dokázali bychom být tak silní jako Lou? Bojovat tak urputně se všemi milosrdnostmi vesmíru jako Will na svém kolečkovém křesle a zůstat vůči nim imunní? Dokázali bychom být lepšími matkami než Camila Traynorová? Lepšími a věrnějšími manžely? Partnery, partnerkami, kteří by měli více naslouchat a ne stavět své zájmy na první místo jako Patrick, Lousin přítel?

Dostali jsme dar, dar myšlení a pochopení, dávku soucitu, citu a nezměrnou míru lásky.
Naděje prostě vždy umírá poslední... A já si prostě stejně jako ostatní tady, ale i okolo celého světa přála, aby nikdy neumřela.

Piš Jojo, piš hodně a nenech nás zapomenout.

10.03.2014 5 z 5

Srdce netvora Srdce netvora Andrew Davidson

Po nevalně vypadajícím začátku mě prakticky pohltila. Zamilovala jsem si jeho sarkasmus a díky jeho stylu psaní jsem pro druhou hlavní hrdinku ani neplakala. Kniha se skvěle četla a obsahuje spoustu zajímavých údajů a informací. Je to zajímavé nahlédnutí do naprosto odlišného smýšlení člověka, který zažil peklo na vlastní kůži a přesto dokázal vyhrát sám nad sebou.

31.05.2013 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Jedna z mála knih u kterých se směji nahlas

Labyrint Labyrint Kate Mosse

Někomu, stejně jako mě na začátku, může dělat prolém prolínání dějových linií.
Nicméně, jakmile vás příběh vtáhne do děje, už vás nepustí.
Je to jedna z mých nejoblíbenějších knih a díky náplni románu jsem se dostala i k dalším zajímavým knihám.

Zimní přízraky Zimní přízraky Kate Mosse

Zklamala mě, alespoň po dvou předchozích knihách.
Něco mi v ní chybí, a záložka to bohužel není.

06.11.2012 3 z 5

Koně Koně Gabrielle Boiselle

Některé fotografie si nezasloužily publikovat, ale tak už to u těchto knih bývá.
Text je někdy na škodu, jinak vcelku povedená foto-kniha :)

Velká hra Velká hra Claude Cueni

Na začátku jsem byla nešťastná, ale jak šel příběh dál začala mne bavit.
Žádné veledílo, ale také ne úplný proadák, alespoň pro mne ne.

Město malomocného krále Město malomocného krále Emilio Salgari

Byla to má první kniha od Salgariho, dodnes k ní mám vřelý citový vztah.

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Jsou knihy, které budete navždy milovat.

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Ze začátku jsem měla problémy se stylem psaní, ale postupem čtení jsem si zvykla.
Kniha mě moc bavila, pobavila jsem se u ní a určitě jsem si u ní také odpočinula.
Je napívaná a má určitě něco do sebe.

Hněv andělů Hněv andělů Sidney Sheldon

Popravdě řečeno, jiné sheldonovy romány mě nelákají. Tento mi přišel do ruky náhodou a vždy se k ní moc ráda vracím.
Nepustí vás od první strany až do té poslední, a občas se ještě přistihnete, že doufáte, že jí nakonec bude dopřáno, už kvůli té hrozné eskapádě jejího života. Za mě velice dobrá kniha a vřele každému doporučuji!

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Předchozí komentáře mě trochu překvapují, nicméně je to moje nejoblíbenější kniha od Browna. Těším se na další pěkný kousek, který napíše.

11.01.2012 5 z 5

Dublin. Počátky Dublin. Počátky Edward Rutherfurd (p)

Kniha pro mě byla výzvou a měla jsem od né velké očekávání. Určitě je skvělá, ale bohužel jsem se i přes několik pokusů, nedokázala přenést přes způsob autorova psaní. Musela jsem ji bohužel odložit.

20.12.2011

Tajuplné město Tajuplné město Patrice Chaplin

Kniha, která mě opravdu strhla. Nejen, že tuto tématiku zbožňuji, ale je napsána tak bravurně, že jsem ji doslova shltla.
Určitě všem vřele doporučuji! Skvěle vybrané místo, postavy a děj. Opravdu skvělá!

04.12.2011 5 z 5

Vzpomínky na Afriku Vzpomínky na Afriku Karen Blixen

Stále pro mne zůstává lepší film než kniha.
Děj tu trochu postrádám, je to hodně o líčení věcí okolo.
Je to ale pěkná kniha, oddechová.

28.01.2011

Mé srdce pohřběte u Wounded Knee Mé srdce pohřběte u Wounded Knee Dee Alexander Brown

Tato kniha mě poznamenala na celý život. Je to strhující zmapování indiánské historie, které nepřináší žádné servítky ani bělochům natož indiánům. Je velice smutné, že něco takového co se odehrává na těchto stránkách si lidé vůbec dokáží způsobit, je to nepřípustné z jakéhokoliv hlediska a bohužel se něco podobného děje i dnes. Brown to napsal skvěle, ale pokud by někomu vadilo prokousávat se knihou a spoustou datumů mohu doporučit stejnojmenný fillm z produkce HBO.

23.01.2011 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Tohle je moje nejoblíběnější, už se těším až vydá opět něco nového.

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Ještě lepší nez první.

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Kniha je naprosto perfektní.
Čte se jedním dechem. Braun píše velice dobře.