Koně

Koně https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47938/kone-47938.jpg 5 16 4

Temperament a elegance ve fotografiích. Na první pohled mohou fotografie koní vypadat jedna jako druhá... To platí jen do prvního setkání s prací Gabrielle Boiselleové. Stačí jediný pohled na portrét koně této výjimečné fotografky a navždy si zapamatujete její nenapodobitelný styl plný zvláštní poezie, z níž vyzařuje síla, která si vás navždy podrobí. Kniha, kterou máte před sebou, svědčí o autorčině houževnaté a vášnivé práci, vedené snahou o dosažení celoživotního cíle: vyjadřovat krásu, půvab, křehkost – dokonce i násilnost – koní v obrazech, podávajících svědectví o jejich skutečných emocích. Tyto obrazy, elegantní a dokonalé, silně působí na naše city. Gabrielle Boiselleová vášnivě miluje koně, které fotografuje s neúnavným zápalem. Její obrázky nikdy nejsou všední, zachycují podstatu duše těchto mimořádně citlivých tvorů, z nichž vyzařuje nezkrotná energie a nedostižný půvab a ušlechtilost. Čtenář se připojuje k autorce a fotografce ve svrchovaně přínosném, ale vždy náročném pokusu zachytit na film poezii a krásu sálající z koní, stejně jako silné emoce, které vyjadřují. Spolu pak podnikají nezapomenutelnou výpravu do harmonie a čisté radosti jezdeckého života.... celý text

Literatura naučná Příroda, zvířata
Vydáno: , Slovart (ČR)

Les chevaux

Farg
28.08.2019 5 z 5

Nejkrasnejsi fotografie koni. Ani mi nevadi text k tomu, je to knizka ke kochani a ne k vedomostem.

marcela8717
19.02.2016

Jedna z nejkrásnějších obrazových publikací o koních :-)

michtry
06.11.2012 4 z 5

Některé fotografie si nezasloužily publikovat, ale tak už to u těchto knih bývá.
Text je někdy na škodu, jinak vcelku povedená foto-kniha :)

Hipi
19.04.2012 4 z 5

Fotografie v této publikaci o koních jsou překrásné. Horší už je to s poněkud sentimentálním a až příliš emotivním textem. Méně v tomto případě znamená více- jinak ovšem doporučuju každému, kdo má tyto ušlechtilá zvířata rád.

koně chovatelství, chov fotografické publikace

Autoři knihy

Gabrielle Boiselle