Vzpomínky na Afriku

Autorka pocházející z aristokratického prostředí se v roce 1914 vydala s manželem do tehdejší britské kolonie Keni. Namísto sladkého života mezi zdejší společenskou smetánkou a bohatých zisků z kávové plantáže ji čekala řada větších i menších katastrof. Kniha zachycující její vzpomínky na černý kontinent vyvolala zájem v literárním světě i mezi filmaři. Film s Meryl Streepovou a Robertem Redfordem v hlavních rolích byl po zásluze oceněn sedmi Oscary. Verše přeložili Tomáš Míka, E. A. Saudek a Ferdinand Stiebitz....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38434/big_vzpominky-na-afriku-vsA-38434.jpg 4.1221
Literatura světová, Biografie a memoáry

Vydáno: , Odeon

Den afrikanske farm, 1937

Kniha Vzpomínky na Afriku

Kabuky

Nádhera.

PetraN17

Knížku jsem četla už několikrát a je to pro mě vždy zážitek. Ještě si do toho promítám postavy z filmu a za pár let se na další čtení zase těším :)))

ADE138

Poslouchala jsem audioknihu, načtenou Vilmou Cibulkovou. Možná ani ne načtenou, spíš recitovanou. Poslech se mi moc líbil. Narozdíl od filmu se kniha více věnuje domorodců, zážitkům se zvířaty než vztahům. Rozhodně doporučuji!

YellowQueen

Vzpomínky na Afriku pro mě vždycky zůstanou krásným filmem s Meryl Streep v hlavní roli. Ale nikdy na ně nebudu pomýšlet jako na tu nezapomenutelnou knihu. Protože pro mě bohužel tak trochu zapomenutá je. Četla jsem ji díky čtenářské výzvě, jinak bych asi zůstala jen u filmového zpracování. Ale je to škoda, určitě je to jedna z těch hezkých klasik, které by se měly nejdříve přečíst a pak až shlédnout.

Kontryhelka

I přes to, že mám ráda přírodu a zvířata, tak mne tato kniha neoslovila.

betička
14.12.2021

Na tuto knihu jsem se moc těšila. Poslouchala jsem ji jako audioknihu namluvenou velmi příjemným hlasem Vilmy Cibulkové.
Na 14 hodin jsem se ponořila do nitra Afriky a mohla si představovat krásu tohoto kontinentu před 100 lety.
Je tu nádherně popisována příroda, zvířata, život na plantáži. Velmi mě zaujaly popisy jednotlivých afrických kmenů - rozdíly v životě Kikujů, Masajů,... jejich zvyky, přístup k životu.

Katy_71
23.03.2021

Pro mě jedna z nejoblíbenějších knih, v kombinaci s jedním z nejmilovanějších filmů.

Renatka11
28.01.2021

Krásný poetický příběh s vůní Afriky a kávy. Libilo se mi vyprávění o africké přírodě, o Afričanech a jejich různorodé mentalitě, i o tom, jak se odlišnému zpusobu života autorka uměla přizpůsobit. Jen se mi to nečetlo úplně samo.
Hned po dočtení jsem shlédla film, který dodal mým představám barvy a život. A tahle kombinace byla výborná. Ale určitě doporučuju držet pořadí. Opačně by to, aspoň na mě, asi tak nefungovalo.