Tajuplné město

Tajuplné město https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1551/bmid_tajuplne-mesto-VQH-1551.jpg 4 7 5

Po stopách legendy o svatém grálu. Píše se rok 1955, mladá, patnáctiletá Angličanka - ústřední postava napínavé cesty ke kořenům legendy o svatém grálu - nadšeně objevuje půvaby jednoho starého evropského města a jeho zvláštní kouzlo jí učaruje navždy. Jak léta plynou, znovu a znovu se k jeho záhadám vrací, seznamuje se s bohatým abbé Saunierem, s majitelkou překrásné zahrady a mnoha dalšími pozoruhodnými lidmi a postupně proniká až nebezpečně hluboko do spletité struktury tajné organizace, po věky přísně střežící pradávný odkaz.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Romány

Vydáno: , BB art

City of Secret , 2005

pegasek
pegasek
16.12.2022

Bohuzel po 110 přečtených stránkách to vzdávám,kniha me ničím neoslovila.prijde mi že je to celé zbytečně moc natažené.knihu odkládám a posílám dal

Jelitovna
Jelitovna
31.07.2020

Příběh je údajně založený na skutečných událostech, což dosvědčují staré fotografie, jen jména většiny osob jsou prý pozměněna kvůli ochraně jejich identity; přesto se kniha hemží známými lidmi (Jean Cocteau, Umberto Eco). Hlavní hrdinka Patrice je zamilovaná do hlavního hrdiny. :-D Četla jsem v přestávkách mezi sekáním trávy - čtivá, ale nenáročná, naprosto bez napětí, i když Patrice její pátrání postupem času strach nahánělo.

kuky921
kuky921
30.11.2013 3 z 5

Kníha mě ani nenadchla ani neurazila. Tak něco mezi, nebyl to pro mě zřejmě nejšťastnější výběr.

KellyH
KellyH
29.08.2012 3 z 5

Bohužel nemůžu říci, že by mě úplně zaujala, patrně jsem měla trochu jiná očekávání. Potenciál to v sobě určitě má, ale já nevím. Patrně už jsem přehlcená touto tématikou a proto mi to nesedlo. Ale ráda bych se k tomu vrátila ještě jednou někdy později, třeba ještě ten názor změním.

michtry
michtry
04.12.2011 5 z 5

Kniha, která mě opravdu strhla. Nejen, že tuto tématiku zbožňuji, ale je napsána tak bravurně, že jsem ji doslova shltla.
Určitě všem vřele doporučuji! Skvěle vybrané místo, postavy a děj. Opravdu skvělá!

Autorovy knížky

Patrice Chaplin