michimuller michimuller komentáře u knih

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Jednoduše zvláštní...První díl byl o něčem, táhl na reality show a příběh měl nějaký smysl, druhý díl se ze začátku zdál jako vyždímání zbytku co se do jedničky prostorově nevešlo a pak aby to o něčem bylo nahnala autorka hlavní protagonisty znovu do arény. Aréna se kupodivu povedla dokonce líp než ta první. Takže překvapení čtivé knížky. Ovšem hvězdičku dolů co autorka provedla s Katniss, celkově emočně plochou postavu vyšperkovala a propracovala, výsledkem byla slátanina holky neschopné se rozhodnout, nic nechápající nad ničím vlastně správně nepřemýšlející, permanentně zmatená jak lesní včela, jako by snad jako mentální mrzák byla pro čtenáře zajímavější...děs!

02.07.2015 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Od této audio verze knížky jsem naprosto nic neočekávala a kdo nic neočekává, nemůže být zklamaný. Naopak příjemné překvapení prostředí smrtící reality show, křížené fantasy. Oživení příběhu pomocí milostného trošku divného románku tam snad ani nemuselo být, ale věřím, že si našlo své příznivce. Na mě ovšem působilo jako spíše naivní romantický blábol uprostřed boje o přežití. Zpracování knížky a jednoduchý vyjadřovací styl se k fantasy naprosto nehodí. Malá slovní zásoba, skoro bych se ani nedivila kdyby autorka používala jen věty holé. A ještě jeden podstatný nedostatek naprosto ploché postavy prostě tohle je A, tohle B a tohle C. Akceptuji, že román je zaměřen na jinou věkovou skupinu, ale skvěle zpracovaná audio verze posouvá moje subjektivní hodnocení o zaslouženou hvězdičku výše.

08.06.2015 3 z 5

Triptych Triptych Karin Slaughter

Jedním slovem perfektní! Už jsem se bála, že se mi pod ruku dostávají jen průměrné knížky. Skvělá zápletka, promyšlený příběh, člověk se u toho ani chvilku nenudil. 5 * z 5 naprosto zaslouženě. Knížka otevřela další skvělou sérii.

08.06.2015 5 z 5

Poslední Laponec Poslední Laponec Olivier Truc

Jako nejlepší francouzská detektivka roku 2013 to je docela průser... Co se mi na ní nejvíce líbilo byl pouze perfektní obal, ten se někomu opravdu povedl. Zima, sníh, zaváté pláně, soby, které místní frajer kastruje zubama, láska k tradicím a životu na severu, prostě prostředí knihy ozářené polární září stálo také za přečtení. Zápletka už tak dobrá nebyla, nebo alespoň já jsem si hodně brzo spojila kudy se ubírá děj a kdo za to může...To mě na detektivkách mrzí, když mě autor "nepřekvapí".

03.06.2015 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Volání kukačky jsem nečetla, takže to bylo moje první setkání s Cormoranem a ač jsem se tomu bránila sebevíc viděla jsem v něm legendárního detektiva v pomačkaném baloňáku Colomba. Možná za to může podmanivý hlas Petra Olivy, který audioknížku načetl. Přiznám se, že jsem s Cormoranem nachodila pěkných pár kilometrů po procházkách se psem, klasickou knížku bych v tomto případě odložila velmi brzy nedočtenou. Tahle knížka se nedá moc hodnotit, má něco do sebe jistě verze v audiu, jak jsem zmínila, dějově moc dlouhá, moc utahaná, nic neříkající, pes honící se za svým ocasem, přesto jsem chtěla vědět jak to dopadne, autorka si prostě pozornost ve vyprávění udržela až do konce. Bombyx mori byla perverzní slátanina, výplod chorého inteligentního mozku pojmenovat někoho Phallus impudicus, na to si už vždycky vzpomenu, když na tuhle houbičku narazím v lese. A ještě mi po přečtení zůstala v hlavě citace" Celý svět píše knížky, který nikdo nečte".... Co se na tohle dá říct?

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Dala jsem si závazek přečíst celou ságu znovu s odstupem několika let. První čtení bylo pro mě v emočně náročném období a zřejmě bych ji hodnotila o hvězdičku výš i díky přidání lykantropického rozměru. Dnes mi přijde tak trochu víc uvzdychaná a místy dlouhatánská....a celou dobu se mi drala do vědomí otázka "Co ta holka vlastně chce?" Ale je to pohodová knížka a nelituji, že jsem se do ní pustila znova.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Přečetla jsem podruhé, poprvé to bylo pro mě v emočně náročném období, dnes s velkou dávkou odstupu a kupodivu líbilo se mi stmívání tehdy i teď. O téhle knížce se napsalo už víc, než by celý román zvládl. Pro mě to byla remake Romea a Julie po upírsku, prostě stará dobová klasika co se povedla.

11.05.2015 4 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Moderní žánr upírovské tématiky, uchopený tak trošku jinak, moderně a určený zřejmě pro náctileté....Není to žádný velký průser, ale ani mě to nenadchlo. Dám autorce šanci v dalším pokračování. Nejvíce sympatičtí mi byli plyšoví tučňáci. Hezké, milé, mazlivé...proč ne?

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Moje první knížka s B. J. není to prostě můj preferovaný žánr, ale zkusila jsem ji v audioverzi jako oddechovku na cesty do práce. Hodně dobře načtená paní Martinou Hudečkovou, tady odvedli kus poctivé práce a knížku to určitě zvedlo o level výš. Nepřeháním - zážitek! Hodnocení knížky z mé strany by stačilo vyjádřit jedním slovem prostě praštěná, ovšem kdo nic neočekává, nemůže být zklamán. Já se u tohodle bláznivého románku bavila a jen doufám, že ve věku B. J. budu mít jiné starosti a preference :o) doporučuji audioverzi.

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Na to že je to "Deaver" tak pro mě rozčarování...asi proto, že jsem nečetla hodináře. Na knížku jsem se těšila a pak už z ní tak natěšená nebyla. Nejsem příznivcem toho, když se autor neustále odkazuje na svůj starý úspěšný román, tady jednoznačně na sběratele kostí, tak nějak z něj vytěžuje zbytky až na dřeň, aby měl víc materiálu, více stránek, jednoznačně si myslím, že zrovna Deaver to nemá zapotřebí. Stačil jen malý odkaz, nápověda pro pozorného čtenáře, ale i tak to bylo jednoduše dobrý čtení.

Brusinky Brusinky Barbara Nesvadbová

Malinká knížka plná emocí, rádoby humoru, životních postřehů, partnerských vztahů, rodiny, příběhů přítelkyň a lásek. Kratičké fejetony které straší v každém ryze dámském časopise. Pro někoho kdo dává přednost velkoformátovým románům 500 stran a víc by to mělo být nehodnotitelné a tak aspoň jedna hvězdička za přínos, co už nikdy nechci dostat do ruky. Ke smůle této knížečky jsem ji dostala jako audioknihu společně s audioknížkou Haliny Pawlovské Zoufalé ženy dělají zoufalé věci. Když dva dělají totéž, není to totéž...

12.03.2015 1 z 5

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Halina Pawlowská

Malinká knížka plná emocí, humoru, životních postřehů, partnerských vztahů, rodiny, příběhů přátel a lásek. Kratičké fejetony které straší v každém časopise. Pro někoho kdo dává přednost velkoformátovým románům 500 stran a víc by to mělo být nehodnotitelné. Ale je to Halina, mediální osobnost s precizním vyjadřováním emocí, před kterou opravdu klobouk dolů. Z knížky jsem přečetla jen pár stránek, když mi to kamarádka dala jako audioknihu, čtené přímo paní Halinou. Stálo to za to, žádná ztráta času.Milé, příjemné...někdy člověk musí proložit detektivky něčím nenáročně obyčejným.

12.03.2015 3 z 5

Doktor v extrémních podmínkách: Hranice života a smrti pohledem sportovního lékaře Doktor v extrémních podmínkách: Hranice života a smrti pohledem sportovního lékaře Kenneth Kamler

Kniha tak trochu z jiného soudku. Začala jsem ji číst jako podklad pro vysokoškolskou práci v modulu leadershipu a přečetla jsem ji jedním dechem. Autor popisuje limity fungování lidského těla ve vyhroceném extrémním prostředí, aby je chápal především laický čtenář a přitom se ani chvilku nenudil.

Smrtící polibek Smrtící polibek Karin Slaughter

Skvělá detektivka plná zvratů, překvapení a vyhrocených rozhodnutí. Naturální brutalita zneužívání dětí pro mě těžká tématika, ale brilantně napsaný příběh, který vtáhne do děje. Autorčin styl je tak trochu buldok co chytne a nepustí.

05.03.2015 5 z 5

Hobitek pan Bilbo prostě byl super, když jsem ho četla v mládí a je skvělý zas i po 20 letech, i když se od té doby můj vkus orientoval někam úplně jinam. Dostala jsem se k němu ve formě senzační audioknihy čtené moc příjemným hlasem Vladimíra Kudly. Nejoblíbenější postava určitě Glum, možná i díky filmovému zpracování trilogie pána prstenů, kde byl Glum jedinečnej. Páni trpaslíci mi splývali dohromady a ani na konci jsem nevěděla kterej je kterej, ale to určitě neubírá kouzlu této nádherné pohádce ze Středozemě. Jen mi bylo líto, že drak Šmak bylo jen takové okrajové dobrodružství. Doporučuji vyzkoušet tuto audio knihu, která dává Hobitovi další rozměr.

Predátoři Predátoři Miroslav Žamboch

Skvěle napsaný dinosauří lovecký příběh. Pro mě, která mám ráda mnohostránkové romány a zároveň dinosaury absolutně perfektní. Cestování časem tam a zpátky naprosto nenudilo nějakými přehnanými technickými popisy, spíše se zaměřovalo na charakter jednotlivých členů výpravy. Moje první Žambochova knížka a určitě ne poslední. Palec nahoru a 5 hvězdiček.

Pavučina Pavučina Karin Slaughter

Poslední díl série Grand County jednuduše brilantní. Autorka neuznává happyend tak jsem do posledního okamžiku čekala zvrat situace, ovšem tenhle konec jsem nečekala. Knížka mě bavila od první stránky do poslední. Člověk zaklapne knížku a říká si otřeseně "proč"? Celá tato série je velice povedená a já se u ní skvěle bavila. Životní příběh Leny mi v předchozích dílech docela chyběl, nečekala jsem, že bude tak ponurý. Velice originální knížka. Dávám 5 hvězdiček z 5 zcela zaslouženě!

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Mám ráda velkoformátové zalidněné příběhy a to kniha s 1000 stránkami naprosto splňuje a mám ráda Kinga, protože nikdo lepší prostě není. Přesto tahle knížka ležela několik let zapomenutá v knihovničce. Zapomenutá proto, že byla posledním vánočním dárkem od člověka, kterého jsem ze svého života vytěsnila. Kniha je jednoduše úžasná a skvěle se čte, což je u Kinga prostě sázka na jistotu. Nemá hluchá místa, není vyplněná vatou a čtenář se v postavách neztrácí, protože každá má svoji precizně vykreslenou charakteristiku. Tak jako v pavučině snů mi přítomnost cizí entity přišla téměř nadbytečná, stejně tak tady, ale přesto příběh má dokonalou gradaci a temnou atmosféru psychicky narušených jedinců s vlastními sobeckými záměry a King nedovoluje odložit knížku a zařadit mezi nedočtené. Klopím hlavu a šoupu nohama, že jsem ji tak dlouho nechala válet nepřečtenou. Tohle se opravdu povedlo pane Kingu!

17.02.2015 5 z 5

Malinkatý kretén Malinkatý kretén Zdena Frýbová

Malinkatý kretén je malinkatý kretén...prostě oddychovka, když je člověk ze všeho světa tak nějak na dně a sahá mu po krku deprese, tohle ho donutí se začít smát. A pokud máte doma ještě navíc pejska, podíváte se do jeho oddaných očí a v hlavě vám zazní hláška jak vás má páníčka na salámu, dáte autorce hvězdiček klidně šest. V tomhle se dá číst a listovat celý život.

12.02.2015 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nevím jestli může mít kniha status přečteno, když jsem ji zavřela někde na 200 stránce, že to teda fakt NE. Zbytek jsem náhodně prolistovala.Hlavní hrdinka meganaivní a to nechci nikoho urazit a pan Gray, no zbohatlický pan podnikatel s chováním dobytka. Tohle nemá s erotikou a sexem naprosto nic společného, ani jako softporno, jako červená knihovna to také nemá šanci a to autorka zvládla vycucat z prstu rovnou trilogii. Není to ani ryba ani rak, ztráta času. Nechápu, že to může být hodnoceno jako kniha roku. Já jsem vkusem knížek někde diametrálně jinde. Přesto dávám hvězdičku, uznávám kolik úsilí to autorku muselo stát vyplodit takové kvantum stránek odpadu.

12.02.2015 1 z 5