Zjištění, jak lidské tělo disponuje nesmírně velkou schopností přežít, tvoří jádro této knihy. Američan Kenneth Kamler se jako lékař zúčastnil několika expedic do amazonského pralesa, do velehor, podíval se do Antarktidy i do mořských hlubin a s využitím svých bohatých znalostí popsal, co se v kritických situacích děje v lidském organismu a jak si počínat, aby naděje na přežití byla co největší. Vydejte se na cestu do nejodlehlejších a nejnebezpečnějších oblastí světa a pak pokračujte do těl a myslí lidí, kteří se tam ocitli, lidí, pro něž jsou takováto prostředí velmi reálná a značně ohrožují jejich život. Některé z příběhů se přihodily při cestách, jež podnikl autor sám. Jiné vycházejí ze zážitků jiných: horolezců, potápěčů, námořníků, cestovatelů, astronautů, ale i obyčejných lidí, kteří se ocitli ve výjimečných situacích. Jejich příběhy jsou doplněny o postřehy a úvahy z oblasti evoluční biologie, fyziologie a psychologie. Překročte práh lidského těla, abyste se podívali, jak tělo funguje v podmínkách normální zátěže, jak se začíná přepínat, když je vystaveno tlakům nepřátelského prostředí, a co se děje, když začíná kolabovat - když je přemoženo silami extrémního prostředí......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115411/doktor-v-extremnich-podminkach-115411.jpg 4.925
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy

Vydáno: , Brána

Surviving the extremes: A doctor’s journey to the limits of human endurance, 2004

Kniha Doktor v extrémních podmínkách: Hranice života a smrti pohledem sportovního lékaře

Lady.Lucrezia
02.11.2020

Tato kniha rozhodně není pro všechny a může Vám přijít nudná. Pokud jste ovšem čtenář, který chce něco neotřelou beletrii, která kombinuje cestovatelské zážitky a zaměření na lidské tělo, bude tato kniha pro Vás jako stvořená. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých faktů a mrknu určitě i na jiné publikace autora.

jiri5906
21.08.2020

Já asi nemám slov. Prostě boží knížka, která vám popíše fyziologii člověka v různých extrémních podmínkách. Dobré i pro laika že základem informací jak tělo funguje. Určitě si přečtu znovu časem.

Calinda
03.06.2018

Nejlepší naučná kniha, kterou jsem kdy četla!!! Opravdu nádherná kniha, pro ty, kdo nemají lékařské vzdělání a přesto je zajímá vše kolem fungování lidského těla je to "povinná četba", autor píše velmi poutavě, zajímavě, vtipně. Je to jedna z knih, kterou jsem si nepřála dočíst, nevadilo by mi, ani kdyby měla 500 stran. Nenudila jsem se ani chvilku, vše bylo nesmírně zajímavé, ale nejvíc mě zaujala asi Amazonie, Poušť a Vesmír.

michimuller
05.03.2015

Kniha tak trochu z jiného soudku. Začala jsem ji číst jako podklad pro vysokoškolskou práci v modulu leadershipu a přečetla jsem ji jedním dechem. Autor popisuje limity fungování lidského těla ve vyhroceném extrémním prostředí, aby je chápal především laický čtenář a přitom se ani chvilku nenudil.

KubaKJ
26.08.2012

Jiný pohled na svět lékařství. Velmi zajímavá a poučná knížka, která se taky velmi dobře čte. Prostě příběhy z expedic z jiného pohledu.

samos
28.06.2012

Není to učebnice, ani cestopis, ani thriller - přesto knihu čtete jedním dechem. Nikdy před tím jsem se nedozvěděl tolik o lidském těle, natož tak přítažlivým způsobem a pomocí napínavých příběhů ze všech koutů naší planety (a i mimo ni). Ke knize se pravidelně vracím a vždy jsem pohlcen autorovým sice chladně vědeckým jazykem, ale zároveň neobyčejnou čtivostí.
Hodnocení: 95%

cestopisy zdraví lékaři Mount Everest (osmitisícovka) boj o přežití horolezectví sport

Kenneth Kamler
americká, 1947