Doktor v extrémních podmínkách: Hranice života a smrti pohledem sportovního lékaře

Zjištění, jak lidské tělo disponuje nesmírně velkou schopností přežít, tvoří jádro této knihy. Američan Kenneth Kamler se jako lékař zúčastnil několika expedic do amazonského pralesa, do velehor, podíval se do Antarktidy i do mořských hlubin a s využitím svých bohatých znalostí popsal, co se v kritických situacích děje v lidském organismu a jak si počínat, aby naděje na přežití byla co největší. Vydejte se na cestu do nejodlehlejších a nejnebezpečnějších oblastí světa a pak pokračujte do těl a myslí lidí, kteří se tam ocitli, lidí, pro něž jsou takováto prostředí velmi reálná a značně ohrožují jejich život. Některé z příběhů se přihodily při cestách, jež podnikl autor sám. Jiné vycházejí ze zážitků jiných: horolezců, potápěčů, námořníků, cestovatelů, astronautů, ale i obyčejných lidí, kteří se ocitli ve výjimečných situacích. Jejich příběhy jsou doplněny o postřehy a úvahy z oblasti evoluční biologie, fyziologie a psychologie. Překročte práh lidského těla, abyste se podívali, jak tělo funguje v podmínkách normální zátěže, jak se začíná přepínat, když je vystaveno tlakům nepřátelského prostředí, a co se děje, když začíná kolabovat - když je přemoženo silami extrémního prostředí......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/115411/doktor-v-extremnich-podminkach-115411.jpg 517

Surviving the extremes: A doctor’s journey to the limits of human endurance (2004)

Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, Brána

Calinda

Nejlepší naučná kniha, kterou jsem kdy četla!!! Opravdu nádherná kniha, pro ty, kdo nemají lékařské vzdělání a přesto je zajímá vše kolem fungování lidského těla je to "povinná četba", autor píše velmi poutavě, zajímavě, vtipně. Je to jedna z knih, kterou jsem si nepřála dočíst, nevadilo by mi, ani kdyby měla 500 stran. Nenudila jsem se ani chvilku, vše bylo nesmírně zajímavé, ale nejvíc mě zaujala asi Amazonie, Poušť a Vesmír.

michimuller
05.03.2015

Kniha tak trochu z jiného soudku. Začala jsem ji číst jako podklad pro vysokoškolskou práci v modulu leadershipu a přečetla jsem ji jedním dechem. Autor popisuje limity fungování lidského těla ve vyhroceném extrémním prostředí, aby je chápal především laický čtenář a přitom se ani chvilku nenudil.

KubaKJ
26.08.2012

Jiný pohled na svět lékařství. Velmi zajímavá a poučná knížka, která se taky velmi dobře čte. Prostě příběhy z expedic z jiného pohledu.

samos
28.06.2012

Není to naučná kniha ani cestopis ani thriller - přesto knihu čtete jedním dechem. Nikdy před tím jsem se tolik nedozvěděl o lidském těle, natož tak přítažlivým způsobem a pomocí napínavých příběhů ze všech koutů naší planety (a i mimo ni). Ke knize se pravidelně vracím a vždy jsem pohlcen autorovým sice chladně vědeckým jazykem, ale zároveň neobyčejnou čtivostí.
Hodnocení: 95%

cestopisy zdraví lékaři Mount Everest boj o přežití horolezectví sport