michimuller - Přečtené 212


Koruna démonů
listopad 2018 - duben 2019
Koruna démonů 2018, J. Rollins (pseudonym)


Trhlina
duben 2019 (15.-18.)
Trhlina 2017, J. Karika


Alchymista
duben 2019 (15.-18.)
Alchymista 2005, P. Coelho


Hora mezi námi
duben 2019 (15.-18.)
Hora mezi námi 2017, C. Martin


Pohřbeno v hlubinách
březen - duben 2019
Pohřbeno v hlubinách 2005, J. Rollins (pseudonym)


Sova
duben 2019 (04.-11.)
Sova 2016, S. Bjørk (pseudonym)


Clona
04. duben 2019
Clona 2019, S. Bjørk (pseudonym)


Artemis
21. únor 2019
Artemis 2018, A. Weir

Artemis- krásná obálka v malachitové zeleni.. ačkoliv tématicky není můj šálek kávy ani prostředí města na měsíci, tématika sci-fi nebo jiná knížka autora. Andy Weirem jsem nepolíbená a zaujal mě myslím negativní komentář, který jsem na tuhle knížku zaslechla, tak jsem se do ní pustila. Stopařova průvodce po galaxii považuji za TOP sci-fi žánru a proto nepředpokládám, že by jej mohlo něco překonat. Artemis překlavila... neuvěřitelně arogantní hlavní hrdinkou, nestává se mi, že by mi byl někdo tak moc nesympatický a iritoval mě snad každý jeho nápad. Snad právě proto, že se děj ubíral v začarovaném kruhu průserů nepravidelně po sobě jdoucích mě přesvědčilo vydržet do konce. Hlavní hrdinka permanentně zmatená jako chameleon v pytlíku lentilek se snažila napravit svá rozhodnutí a převzít odpovědnost za své přešlapy v technicky detailně popisovaném prostředí. Nikdy by mě nenapadlo jak může být profese svářečů zajímavá a vzrušující a že se o ní dá tolik napsat. Na můj vkus poměrně jednoduchý slovník a plný vulgarit, vyšperkovaný humorem. K jídlu je blivajz 100x jinak a chutná jako satanova prdel... Zaujal mě slovní obrat " Vy patogenní kreaturo" a reakce na to " nemyslete si že si to nenajdu co to znamená". Autor zřejmě záměně srážel inteligenci hlavní hrdinky, otázkou může být proč??? Audioverze načtená Terezkou Dočkalovou posouvá hodnocení o level výše.


Limonádový Joe
únor 2019 (04.-21.)
Limonádový Joe 2001, J. Brdečka

Nezapomenutelný Joe, co se utopil v sudu se svou milovanou limonádou...K této úžasné parodii, kterou jsem četla ještě kdysi na škole, jsem se v dnešní době naprosto jiných knižních žánrů dostala k velice zdařilé audio verzi s nezapomenutelnými skladbami z filmu. Nádherná oddechovka, palec nahoru.


Sestup
leden - únor 2019
Sestup 2017, T. Johnston


Zelňačka
prosinec 2018 - leden 2019
Zelňačka 1995, R. Fallet


Ďáblův spár
listopad - prosinec 2018
Ďáblův spár 2018, L. Dearman


Muž z ostrova Lewis
listopad - prosinec 2018
Muž z ostrova Lewis 2014, P. May


Labyrint z kostí
listopad - prosinec 2018
Labyrint z kostí 2016, J. Rollins (pseudonym)


Analfabetka, která uměla počítat
listopad - prosinec 2018
Analfabetka, která uměla počítat 2014, J. Jonasson


Predátoři
srpen - listopad 2018
Predátoři 2012, A. Scarrow


Skála
srpen 2018 (03.-29.)
Skála 2013, P. May


Hvězdná pěchota
červenec - srpen 2018
Hvězdná pěchota 2008, R. A. Heinlein


Jezdci časem
srpen 2018 (03.-06.)
Jezdci časem 2011, A. Scarrow


Splynutí
červenec - srpen 2018
Splynutí 2011, M. Stiefvater


Tajný život stromů
červenec 2018 (16.-19.)
Tajný život stromů 2016, P. Wohlleben


Stopařův průvodce Galaxií
červenec 2018 (16.-19.)
Stopařův průvodce Galaxií 2002, D. Adams


Umrlčí cesta
červen - červenec 2018
Umrlčí cesta 2016, P. May


Návrat dinosaurů
19. červen 2018
Návrat dinosaurů 1993, W. Hohlbein


Černé světlo
červen 2018 (04.-19.)
Černé světlo 2017, P. May


Muž jménem Ove
červen 2018 (04.-19.)
Muž jménem Ove 2014, F. Backman


Lupiči mrtvol
květen - červen 2018
Lupiči mrtvol 1970, J. Zábrana


Viditelná temnota
květen 2018 (02.-24.)
Viditelná temnota 2007, J. King

Číst hned po modré půlnoci nebyl zrovna rozumný nápad, byl to slabší odvar a nebavilo mě prostředí ani chabá návaznost na první díl. Poctivě odvyprávěný příběh, ale pouze průměr.


Příběh levhartice Penny
květen 2018 (18.-23.)
Příběh levhartice Penny 1988, J. Adamson

Krásná procházka africkou divočinou. Četla jsem ji někdy strašně dávno ještě jako mládě školou povinné a líbila se mi tehdy i dnes, kdy jsem ji dostala ve formě audioknížky. Nadčasové zápisky životního projektu poloamaterského pozorování života divoké kočky s úžasnou slovní zásobou autorky, vyjadřovacích schopností a takové dávky empatie, že by se to mělo vyučovat na školách. Audioverze ve stylu babičkovského přednesu a chvilkové výpadky z kontextu byly spíše úsměvné, než rušivé, určitě to nebyla ztráta času.


Bílé kosti
duben - květen 2018
Bílé kosti 2014, G. Masterton

"Z nějakého důvodu ho nenapadala žádná modlitba. Vzpomněl si pouze na báseň o ledovci co kredenc odírá a poušti, která v posteli vzdychá a prasklině v šálku co cestu otvírá do země, kde stáda mrtvých jsou tichá."


Modrá půlnoc
březen - duben 2018
Modrá půlnoc 2005, J. King

Příběh z močálů a bažin z extrémního prostředí mě jednoduše bavil. Nic průlomového, ale poctivě odvyprávěný příběh. Na můj vkus tam mohlo být daleko víc emocí, ale protože to byl u mě naprosto náhodný výběr, předčilo to mé očekávání.


Půlnoční slunce
30. duben 2018
Půlnoční slunce 2015, J. Nesbø

Nesbo u mě poprvé za plných 5 hvězdiček. První díl krve na sněhu jsem bohužel ještě nečetla, ale dostala se mi do rukou audioknížka načtená mladým hlasem Václava Neužila. První Nesbo přímo z norského prostředí a zásah rovnou na komoru. Takhle měl vypadat "poslední laponec" Tohle nebyl ikonický HH, ale romantická oddechovka z drsného severu, perfektní, čtivá a pohodová. Schovávačka v mrtvém sobovi mi připoměla zoufalého Di Capria ve vyvrženém koni. Žádný překombinovaný příběh prostě skvělá delší povídka.Doporučuji.


Červenka
duben 2018 (11.-30.)
Červenka 2014, J. Nesbø

Pocitově 4+ a to jsem se docela červenky bála. Nemám ráda knížky z válečného prostředí s dějem někde na frontách a zákopech a už vůbec mi nesedí všelijaké proplétání časových linií minulosti a přítomnosti. Ale pomyslný klobouk dolů, skvělé, čtivé poutavé a to co jindy knížkám vytýkám mi vůbec nevadilo. Ta melodramatická červená knihovna sestřiček a pacientů v lazaretu se dala skousnout. Také mě překvapil konec, že ikonický HH to nakonec poskládal z válečného deníku. Naopak velice se mi líbily pasáže HH rozervané duše po vraždě kolegyně a sýkorka. Já jsem nadšená a nejen díky charismatickému hlasu Hynka Čermáka v audio verzi, ano tohle se hodně povedlo!


Krvavé evangelium
březen - duben 2018
Krvavé evangelium 2013, J. Rollins (pseudonym)

Rozporuplné hodnocení, 4 je málo 5 je moc. Krásné prostředí, Rollinsův styl vyprávění nádherný, vliv druhého autora, tedy autorky podstatný. A to je možná to, co pro mě bylo rušivé. Místy sladké až z toho bolí zuby, pořád někdo po někom toužil a hladově pokukoval a poměrně zdlouhavé. Jednoduše pro mě emočně předimenzované. Dvě vlčí potvory s nádhernými jmény, naopak mile sympatické. Legendární Čachtická kněžna a Rasputin mě nemohli překvapit víc, mýtická medvědice Ursa a spousta dalších propojení s historickými prvky se hodně povedlo. Na první díl poměrně široce obsáhlé, ovšem jako trilogii zvládnout naráz si rozhodně netroufám. Audio forma naprosto skvělá.


Zack
únor - duben 2018
Zack 2015, M. Kallentoft

Můj oblíbený švéd Mons nezklamal, skvěle napsané, ikdyž mi chyběl jeho květnatý styl vyprávění a mám dojem, že druhý autor se tak trošku krčil v jeho stínu. Řecké mylotogie jsem tam očekávala vlastně maličko víc, ale naprosto mi nevadilo, že tam bylo jen pár zmínek o Herkulovi. Onen moderní prvek dnešních detektivek dát hlavním postavám nějaký handicap ať už alkoholismus, drogy nebo jiné závislosti a přiblížit je tak normálním smrtelníkům a přesto po vzoru supermana všechno vyřešit je zvláštní, ale proč ne. Lidem se to zřejmě líbí. 5***** naprosto zaslouženě- skvělé doporučuji.


Sběratel motýlů
březen 2018 (12.-17.)
Sběratel motýlů 2017, D. Hutchison

Psychologicky zajímavé téma a netradiční prostředí, které se v konkurenčních knihách téměř neobjevuje. To by mohlo být na straně plusů a možná i důvodem, že jsem audioverzi knížky doposlouchala celou. Už v první třetině jsem sama sobě si vyhrožovala, že ji z mobilu smažu. Zdlouhavý příběh vyprávěný poměrně nesympatickou postavou "motýlka Máji" s pro mě zcela překombinovanou povahou, zvláštními reakcemi a napsanou opačným stylem , donekonečna prodlužováno postavami dalších "motýlků". K tomu prostředí zahrady téměř kopírováno z reatity show vily Big Brothera okořeněné maximální zvrhlostí a dekadencí. Technicky s minimálním personálem jedné jediné ženy jako kuchařky, ošetřovatelky, komorné a uklízečky ukočírovat "dívčí tábor"prostě slátanina, kterou by opravdu málokdo bral jako uvěřitelnou. Příběh samotný výplod chorého mozku, masový vrah a sexuálně narušený delikvent jako úspěšný podnikatel a majitel realit a "zahradník" kterého vlastně až do konce nikdo nikdy nepodezíral a 30 let své zvrácené existence mu všechno procházelo...No za mě opravdu ne, tohle spadá do kategorie ztraceného času a jako klasickou knihu bych odložila po 100 stránkách.


Syndróm E
březen 2018 (04.-12.)
Syndróm E 2013, F. Thilliez

Psychologicky hodně zajímavá knížka, až děsivě pravděpodobná a uvěřitelná. Tématika podprahového vnímání byla hodně originální a odlišuje Syndrom E od spousty detektivek, kterými jsou knihovny zaplavené. Agent Žraloček byl správně rozdvojená osobnost a udržoval vyprávění v těch správných obrátkách. Audio verze načtená JIřím Žákem pro mě není to pravé ořechové, ale vyprávění samotné se mi hodně líbilo. Asi symbolické půl hvězdičky dolů za Egyptskou zápletku, která mi tam nějak moc nezapadala a byla taková useknutá a dotažená až na konci knihy. Určitě se nebude líbit masové většině detektivkářů, ale já doporučuji.


Švábi
únor - březen 2018
Švábi 2013, J. Nesbø

Nor vyslaný do Thajska a ryze asijského prostředí mě zas až tak nebavil, to jeho minulý případ v Austrálii mě oslovil víc. Audio verze načtená opět Hynkem Čermákem audio zážitek. Já se malinko ztrácela v thajcích, kdo je kdo a opěvovaný městský dopravní ruch nebyl můj šálek kávy. Na druhou stranu se mi příběh líbil a zvládla jsem ho opravdu hodně rychle, protože mě zajímalo co bude dál. Nevím jak by se mi Nesbo četl jako knížka, věřím, že by tak vysoké hodnocení nedostal, nebo byl načtený jiným hlasem..Takže švábíci nic převratného, ale ještě zkusím další setkání s HH. Troubení slonů přepravovaných přes řeku byl krásný postřeh ve vykreslení atmosféry přelidněného města, slovní obraty a myšlenkové pochody Nesba mě lákají k pokračování v dalším příběhu.


Prázdné křeslo
únor 2018 (21.-28.)
Prázdné křeslo 2007, J. Deaver

Deaver je prostě "pan spisovatel" příběh podle šablony nic není jak se zdá, všechno je jinak jak se jeví a dopadne to úúúúplně jinak, než kam to směřuje. A přesně tohle mám na jeho knížkách ráda. Postava Hmyzouna byla skvěle propracovaná a jeho postřehy ze života hmyzu dobré koření příběhu. Prostředí bažin a močálů Severní Karolíny příjemná změna pro standardně luxusně vybavené prostředí ve kterém se Rhyme obvykle vyskytuje. Audio kniha načtená Janem Vondráčkem 100% audio zážitek. Poslouchá se se zatajeným dechem.


Netopýr
únor 2018 (16.-21.)
Netopýr 2013, J. Nesbø

Trošku paradox když se sága severské krimi otevírá zrovna v Australském Sydney, ale dobrý, dost dobrý! Už jsem se s ikonickým HH potkala a chci toho přečíst víc. Formát audioknihy čtené charismatickým hlasem Hynka Čermáka to posouvá přes rámec hodnocení, což by bylo vůči autorovi nefér. Líbil se mi závěr v prostředí v mořském světě, padouch skončil v potravním řetězci. Krokodýl, sem tam nějakej žralok, netopýr, černý had, staré legendy..moc dobře okořeněné, doporučuji.


1 2 3 4 5 6 >