Michalka98 Michalka98 komentáře u knih

Zkouška neviny Zkouška neviny Agatha Christie

Kdybych mohla, dám knížce 10 hvězdiček. Agatha Christie mě naplno vtáhla do děje a pustila až na samém konci. Pro mě jedna z nejlepších detektivek této autorky.

13.03.2021 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Krásná knížečka, která mě potěšila víc než samotné Kroniky prachu. Autorce se zde podařilo vykreslit atmosféru viktoriánského Londýna, takže jsem si při čtení ze všeho nejvíc přála, abych mohla společně s Rachel navštívit čajovnu (a pojídat sušenky slečny Sophie). Ilustrace byly roztomilé a doplňkové kapitoly mi poskytly na Kroniky prachu zase jiný pohled. Animant a pan Reed sice nebudou mými nejoblíbenějšími postavami, ale na čtení těchto dvou knih budu ráda vzpomínat.

07.03.2021 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Kniha se dobře a rychle četla, byla odpočinková, ale bohužel ani Mona Kasten ve mně nedokázala probudit lásku k tomuto typu literatury. Opakují se zde stejné věci, které už jsem v knihách s podobnou tematikou četla a které mi nesedí: jsou zde hrdinové, se kterými se nemůžu ztotožnit (ačkoli jsme přibližně stejně staří), večírky, na kterých nezletilí pijí alkohol jako vodu, hlavní hrdinka, která téměř na každé straně opěvuje fyzickou dokonalost hlavního hrdiny a nesmím zapomenout na skutečnost, že hlavní hrdina je největší borec na celé škole. Oceňuji, že se autorka věnuje i vážným tématům, ale přišlo mi, že některé věci (zejména z minulosti hlavní hrdinky) mohla ještě rozvést. Tento typ příběhů pro mě zkrátka není, ale myslím, že se bude líbit fanouškům jiných knih s podobným tématem.

26.08.2020 3 z 5

Cizinec z moře Cizinec z moře Winston Graham

Po roce jsem se opět setkala se svými starými přáteli. Upřímně musím říct, že jsem se výrazného časového skoku bála, protože jsem očekávala, že to bude už JINÝ Poldark. Je to jiný Poldark, ale stále skvělý Poldark. Ze začátku jsem si nebyla jistá, jestli mě budou zajímat osudy Jeremyho a Clowance, ale i tato obava během čtení zmizela a já si k mladé generaci Poldarků našla cestu. Doporučuji a už bych se vrhla na další díl.

29.05.2020 5 z 5

Devatenáct dopisů Devatenáct dopisů Jodi Perry

Tato kniha je přesně taková jako její obálka: krásná, něžná, romantická. Uvnitř se ukrývá nádherný příběh, který mi několikrát vykouzlil úsměv na tváři a několikrát mě dojal k slzám. Doporučuji.

20.05.2020 5 z 5

Tento příběh mě moc bavil. Je originální, napínavý a obsahuje fotografie, které z knihy dělají jedinečný kousek. Přečtu si i další díly.

04.08.2019 4 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Milan Kundera

Nepřestává mě fascinovat schopnost Milana Kundery začlenit do jednoho příběhu tolik myšlenek, tolik otázek, na které neexistují jednoznačné odpovědi, a přesto to všechno do sebe zapadá a dává to smysl. Doporučuji!

06.07.2019 5 z 5

Nástup Nástup Václav Řezáč (p)

Rozhodně to není špatná kniha, postavy jsou poměrně dobře vykreslené. Děj je místy zajímavý, ale místy velmi nudný. Komunistická propaganda je zde silně cítit, ale líbilo se mi, že ne všechny postavy sympatizovaly s touto ideologií. Každopádně znovu už tuto knihu číst nebudu.

03.03.2019 3 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Na samém konci tuto knihu zavřete, díváte se do zdi a nevěříte. Silný čtenářský zážitek, ale asi prvních sto stran se kniha celkem táhla. Ten zbytek to ale dokonale vynahradil.

15.02.2019 4 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Na této knize se mi nejvíc líbil čtivý a svižný způsob psaní. Povídky na mne bohužel takový dojem neudělaly. Všechny mi přišly stejné, ale musím uznat, že měly své poselství. Nejvíce mi však vadilo, že ve všech povídkách byli muži i ženy vyobrazeni stejně nelichotivě. Asi ve třetí povídce už mi to trochu lezlo na nervy a musela jsem knihu odkládat, abych si odpočinula. Celkově hodnotím jako průměr.

14.10.2018 3 z 5

Lidice. Příběh české vsi Lidice. Příběh české vsi Eduard Stehlík

Nádherně zpracovaná kniha, která přináší kompletní informace o jednom z nejhrůznějších nacistických zločinů. Při čtení mi mnohokrát běhal mráz po zádech a ani slzičky nechyběly. I takovou zrůdnost dokáží spáchat lidé a vyspělé civilizace.

09.09.2018 5 z 5

Warleggan - Nad propastí Warleggan - Nad propastí Winston Graham

Další skvělá kniha ze série Poldark! Moc se mi líbil popis postupného opětovného sbližování Rosse a Demelzy. Doporučuji.

04.09.2018 5 z 5

Vyšetřování ztráty třídní knihy Vyšetřování ztráty třídní knihy Zdeněk Svěrák

Skvělá hra o životě největšího českého nedoceněného génia. Inteligentní český humor je prostě dokonalý.

24.02.2018 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Jsem naprosto nadšená! Stejně jako v případě knihy Poslední dopis od tvé lásky jsem i tady byla ohromena příběhem a vyprávěním autorky. A musím říct, že se neztotožňuji s názorem většiny, protože mně tato kniha přišla o kousek lepší než Poslední dopis od tvé lásky. Do knihy jsem se okamžitě začetla, přečetla jsem ji za dva dny a myslím, že kdybych měla více času "zhltla" bych ji za jeden den. Doporučuji!!

19.01.2018 5 z 5

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Moc pěkné pohádky, doporučila bych je však spíše starším dětem. Čapek opět použil nádherný jazyk a ukázal, jak je čeština rozmanitá. Moc se mi líbilo, že se děti nenásilnou formou seznámí se slovy z několika oborů či poznají zákonitosti přírody.

25.12.2017 5 z 5

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Ach jo, to byl tak krásný a zároveň smutný příběh. Erika mi bylo neskutečně líto, mohl být dobrým člověkem, ale trpěl nepřízní osudu a hlavně absencí lásky. Snad byl v závěru alespoň trochu šťastný, když získal polibek milované ženy.

07.09.2017 5 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Opět moc hezký romantický příběh. A bráškové jak jinak než úžasní :)

21.08.2017 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Zábavná oddechovka o lidské hlouposti, která opravdu nezná mezí. Bohužel stále aktuální.

17.07.2017 5 z 5

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Toto dílo mě zaujalo okamžitě díky naprosto krásným veršům, ve kterých Puškin dokázal zobrazit jak emoce hlavních hrdinů, tak děj o nenaplněné lásce. Stále velmi aktuální kniha, která patří právem mezi povinnou četbu.

25.06.2017 5 z 5

Emma Emma Jane Austen

Další skvělé dílo od Jane Austenové!! Pana Knightleyho jsem si opravdu zamilovala.

02.04.2017 5 z 5