Lidice. Příběh české vsi

Obrazová publikace se věnuje zejména životu Lidic před jejich zničením, vypráví též o lidické tragédii a obnově vesnice. Kniha obsahuje 880 fotografií.

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95508/big_lidice-pribeh-ceske-vsi-v8j-95508.jpg 4.838

Kniha Lidice. Příběh české vsi

martineden
06.09.2021

Stále je potřeba si historii připomínat, příběh Lidic je tak nelidský! Publikace velmi přehledná, důstojná. Určitě doporučuji navštívit i Památník Lidice, je tam citlivě vytvořené muzeum a procházka po místě, kde stály Lidice, to završí.

Noisette73
25.09.2020

Nádherná publikace, která čtenáře seznámí s Lidicemi a to hlavně pomocí fotografií, asi je fajn ke knize pořídit i její knižní sestřičku, která čtenáře s dějem seznamuje pomocí textu. Tady poznáte obyvatele Lidic a jejich rodiny, vtisknete si do paměti jejich podobu a to je první krok k tomu, aby jste se pustili do knihy druhé....

konicekbily
06.08.2020

Dech beroucí obrazová publikace o vzniku, historii a znovuvzkříšení celosvětově nejznámější české obce je knížka, která pouze při listování v ní mně vhání slzy do očí. Každý obrázek je doplněn patřičným textem a celá kniha dokumentuje historii Lidic od vzniku obce až po současnost. Dokumentování historie vsi prostřednictvím osudů jednotlivců tímto způsobem je ojedinělé a dosud jsem se s tím nesetkal.

Astarothh
24.07.2020

Autor díky nashromážděným fotografiím vtahuje čtenáře do starých Lidic... Dnešní člověk si těžko představí, jakého rozsahu to byla tragédie... Fotky zavražděných mužů (celá dvojstrana), žen a dětí mi vháněly slzy do očí...

muzena
06.05.2020

Jedna z velmi dobrých knih.

Akula
17.09.2019

Dobře vyvedený soubor základních faktů o Lidicích. Příběh vsi je velmi silným a bolestným místem našich dějin. Díky podobným knihám se snad nikdy nezapomene.

Michalka98
09.09.2018

Nádherně zpracovaná kniha, která přináší kompletní informace o jednom z nejhrůznějších nacistických zločinů. Při čtení mi mnohokrát běhal mráz po zádech a ani slzičky nechyběly. I takovou zrůdnost dokáží spáchat lidé a vyspělé civilizace.

vlastimil577
23.08.2018

Knihu jsem hltal jako vyprávění své matky jak to bylo za války a jak málo stačilo abych se vůbec nenarodil.