Lidice. Příběh české vsi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Obrazová publikace se věnuje zejména životu Lidic před jejich zničením, vypráví též o lidické tragédii a obnově vesnice. Kniha obsahuje 880 fotografií.

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95508/big_lidice-pribeh-ceske-vsi-v8j-95508.jpg 4.835
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Lidice. Příběh české vsi

martineden
06. září

Stále je potřeba si historii připomínat, příběh Lidic je tak nelidský! Publikace velmi přehledná, důstojná. Určitě doporučuji navštívit i Památník Lidice, je tam citlivě vytvořené muzeum a procházka po místě, kde stály Lidice, to završí.

Noisette73
25.09.2020

Nádherná publikace, která čtenáře seznámí s Lidicemi a to hlavně pomocí fotografií, asi je fajn ke knize pořídit i její knižní sestřičku, která čtenáře s dějem seznamuje pomocí textu. Tady poznáte obyvatele Lidic a jejich rodiny, vtisknete si do paměti jejich podobu a to je první krok k tomu, aby jste se pustili do knihy druhé....


konicekbily
06.08.2020

Dech beroucí obrazová publikace o vzniku, historii a znovuvzkříšení celosvětově nejznámější české obce je knížka, která pouze při listování v ní mně vhání slzy do očí. Každý obrázek je doplněn patřičným textem a celá kniha dokumentuje historii Lidic od vzniku obce až po současnost. Dokumentování historie vsi prostřednictvím osudů jednotlivců tímto způsobem je ojedinělé a dosud jsem se s tím nesetkal.

Astarothh
24.07.2020

Autor díky nashromážděným fotografiím vtahuje čtenáře do starých Lidic... Dnešní člověk si těžko představí, jakého rozsahu to byla tragédie... Fotky zavražděných mužů (celá dvojstrana), žen a dětí mi vháněly slzy do očí...

muzena
06.05.2020

Jedna z velmi dobrých knih.

Akula
17.09.2019

Dobře vyvedený soubor základních faktů o Lidicích. Příběh vsi je velmi silným a bolestným místem našich dějin. Díky podobným knihám se snad nikdy nezapomene.

Michalka98
09.09.2018

Nádherně zpracovaná kniha, která přináší kompletní informace o jednom z nejhrůznějších nacistických zločinů. Při čtení mi mnohokrát běhal mráz po zádech a ani slzičky nechyběly. I takovou zrůdnost dokáží spáchat lidé a vyspělé civilizace.

vlastimil577
23.08.2018

Knihu jsem hltal jako vyprávění své matky jak to bylo za války a jak málo stačilo abych se vůbec nenarodil.

1