Lidice. Příběh české vsi

Lidice. Příběh české vsi https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95508/bmid_lidice-pribeh-ceske-vsi-v8j-95508.jpg 5 42 13

Obrazová publikace se věnuje zejména životu Lidic před jejich zničením, vypráví též o lidické tragédii a obnově vesnice. Kniha obsahuje 880 fotografií.

Ronnie68
24.02.2024 5 z 5

Osud této vesnice nesmí být nikdy zapomenut .... a proto je svým způsobem nádherná tahle kniha .. je plná fotografií a osudů obyvatel ....

martineden
06.09.2021 5 z 5

Stále je potřeba si historii připomínat, příběh Lidic je tak nelidský! Publikace velmi přehledná, důstojná. Určitě doporučuji navštívit i Památník Lidice, je tam citlivě vytvořené muzeum a procházka po místě, kde stály Lidice, to završí.

Noisette73
25.09.2020 5 z 5

Nádherná publikace, která čtenáře seznámí s Lidicemi a to hlavně pomocí fotografií, asi je fajn ke knize pořídit i její knižní sestřičku, která čtenáře s dějem seznamuje pomocí textu. Tady poznáte obyvatele Lidic a jejich rodiny, vtisknete si do paměti jejich podobu a to je první krok k tomu, aby jste se pustili do knihy druhé....

konicekbily
06.08.2020 5 z 5

Dech beroucí obrazová publikace o vzniku, historii a znovuvzkříšení celosvětově nejznámější české obce je knížka, která pouze při listování v ní mně vhání slzy do očí. Každý obrázek je doplněn patřičným textem a celá kniha dokumentuje historii Lidic od vzniku obce až po současnost. Dokumentování historie vsi prostřednictvím osudů jednotlivců tímto způsobem je ojedinělé a dosud jsem se s tím nesetkal.

Astarothh
24.07.2020 5 z 5

Autor díky nashromážděným fotografiím vtahuje čtenáře do starých Lidic... Dnešní člověk si těžko představí, jakého rozsahu to byla tragédie... Fotky zavražděných mužů (celá dvojstrana), žen a dětí mi vháněly slzy do očí...

muzena
06.05.2020 5 z 5

Jedna z velmi dobrých knih.

Akula
17.09.2019 5 z 5

Dobře vyvedený soubor základních faktů o Lidicích. Příběh vsi je velmi silným a bolestným místem našich dějin. Díky podobným knihám se snad nikdy nezapomene.

Michalka98
09.09.2018 5 z 5

Nádherně zpracovaná kniha, která přináší kompletní informace o jednom z nejhrůznějších nacistických zločinů. Při čtení mi mnohokrát běhal mráz po zádech a ani slzičky nechyběly. I takovou zrůdnost dokáží spáchat lidé a vyspělé civilizace.

vlastimil577
23.08.2018 5 z 5

Knihu jsem hltal jako vyprávění své matky jak to bylo za války a jak málo stačilo abych se vůbec nenarodil.

snílkařka
19.08.2018 5 z 5

Skvěle udělaná a poskládána kniha pochvala autorovi a velký dík za vydání této smutné knihy, která nám navždy má ukázat a pamatovat si všechny ty hrůzy co se dělo za druhé světové války a kolik nevinných mužů, žen a dětí muselo nedobrovolně zemřít z rozhodnutí jednoho krutého člověka a jeho dalších z fanatizovanych lidí.Tak začlo hrůzostrašné válčení a vraždění, které změnilo spoustu lidských osudů a poznamenalo Nás všechny v krutých dějinách zubů času.Lidice a obec Ležáky jsou tomu smutným příkladem.A tato kniha a Lidické vzpomínky nám dávají připomenout abychom nezapomněli.

Boby17
06.09.2017 5 z 5

Silná a syrová kniha o tragedii, kterou si nedovedeme reálně představit. Skládám autorovi hold za jeho úsilí k uctění památky obětí nacistické tyranie.

AllyKumari
14.07.2016 5 z 5

Tato i sesterská kniha "Lidická vzpomínání" se sice na některých místech, pochopitelně, značně překrývají, ale každá nabízí i věci jedinečné. Obě jsou poskládány s nesmírnou úctou a Lidice v nich stále žijí. Rozhodně stojí za to mít a přečíst obě.

Rade
09.03.2015 5 z 5

Velmi působivá kniha. Seznamuje nás s jednotlivými lidickými rodinami, běžnými starostmi i radostmi obyvatel Lidic před červnem 1942, a to nejen prostřednictvím vyprávění, ale zejména na základě podrobné fotografické dokumentace. Je až neuvěřitelné, kolik fotografií Lidic a jejích obyvatel se dochovalo, a to i z doby těsně před datem 10. 6. 1942. O to drsněji pak působí část o zničení Lidic a o dalších osudech lidických obyvatel.