michaela0810 michaela0810 komentáře u knih

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

No to bylo něco... pro mě ztracený čas. Pro korejskou literaturu nemám pochopení a asi ani nechci mít. Ale protože přečteno v rámci "výzvy", tak své to splnilo - normálně bych si tuto knihu nevybrala.

26.06.2019 1 z 5

Ráchelina kniha Ráchelina kniha Sissel Værøyvik

Krásné čtení, hlavně pro ty, kteří o tohle téma zajímají. Knížka se dobře čte, i když jsem občas musela zalistovat zpět, abych se ujistila ve jméně postavy ????

14.05.2019 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Když čtu hodnocení, tak zase taková hrůza to nebyla. Bylo to fajn čtení na víkend. Některé pasáže naivní, ale jiné dojemné. Líbilo se mi to.

27.04.2019 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Smutný příběh čtený jedním dechem. Někdy je opravdu lepší zapomenout nebo vytěsnit minulost, aby život nebyl ...jak píše dcera Gerty..."úplně nenaplněný a zbytečný."

22.02.2019 4 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Slečna Marplová je prostě jednička. Kniha se velmi dobře čte, snadno se člověk orientuje v postavách. Dobré čtení.

27.01.2019 3 z 5

Krvavý leden Krvavý leden Alan Parks

Dost dobré. Z počátku běžné čtení, ale pak to nabralo obrátky. Drsné prostředí, doba, počátek drog... určitě stojí za přečtení.

26.01.2019 3 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Přečteno v rámci "výzvy" Pro mě nic neříkající, bohužel fantasy a sci-fi není nic pro mě :-(

23.01.2019 1 z 5

Láska v řadě 27 Láska v řadě 27 Eithne Shortall

Naivní oddychovka.

23.01.2019 2 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Smutný příběh z období první světové války, kdysi povinná četba, nyní přečteno v rámci "výzvy". Dojemný příběh dvou mladých zamilovaných lidí.

01.01.2019 3 z 5

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Kniha mne nebavila, nějak se nedokážu naladit na tento styl humoru.

01.01.2019 1 z 5

Legie živých aneb Jáchymovské peklo Legie živých aneb Jáchymovské peklo František Šedivý

No, nebylo to jednoduché čtení a po přečtení této publikace mi nebylo příliš veselo. V této publikaci autor popisuje hrůzy, kterými prošli političtí vězni komunistického režimu umístěni v pracovních (koncentračních nebo také vězeňských) táborech v padesátých letech v oblastech Jáchymovska, Příbramska a Slavkovska.

17.08.2018 3 z 5

1968 očima 50 slavných osobností 1968 očima 50 slavných osobností Petr Macek

Zajímavý pohled na období okupace - z pohledu v té době mladých lidí - dnes známých osobností.

17.08.2018 4 z 5

Stačí jen dotyk Stačí jen dotyk Colleen Oakley

Pěkný příběh o lásce dvou lidí, kteří mají své problémy, a čas pro ně není rozhodující.

17.08.2018 3 z 5

Šťastné a veselé... Šťastné a veselé... * antologie

Vánoce a období k tomu patřící tak trochu jinak :-)

17.08.2018 2 z 5

Šťastné a veselé… 2 Šťastné a veselé… 2 * antologie

Zajímavý pohled v podobě krátkých povídek na vánoční období :-)

17.08.2018 2 z 5

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

Tak trochu naivní oddychovka.

04.03.2018 3 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

První setkání v rámci "výzvy 2017". Kniha z počátku nic moc, ale pak se příběh rozjede. Nakonec jsem to přečetla za dva dny :-)

03.12.2017 4 z 5

Dobře se čte, poučné, pěkné...

03.12.2017 4 z 5

Jak básníci čekají na zázrak Jak básníci čekají na zázrak Ladislav Pecháček

Přečtené během dvou dní - film jsem zatím neviděla, ale knížka je fajn. Veselé a zábavné, tak jako předchozí díly.

06.12.2016 4 z 5