michaela0810 michaela0810 komentáře u knih

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Moc dobře se čte. Svižně psané. Koho zajímá téma Sudetských Němců v ČR a Sudet, doporučuji.

23.08.2023 4 z 5

Minutky Minutky Veronika Jonešová

Pěkné a vydařené pokračování knihy Hodinky.

17.04.2022 3 z 5

Krásně psaná kniha o smutné události. Dobře napsané, poutavé. Po přečtení jsem si dohledávala další informace. Ačkoliv jsem z tohoto kraje, dosud jsem o této události neslyšela.

08.04.2022 5 z 5

Holokaust: Původ, události a příběhy mimořádné odvahy Holokaust: Původ, události a příběhy mimořádné odvahy Philip Steele

Stručné, výstižné, pro mladší generaci, jako doprovodná literatura k další literatuře o 2 světové válce dobrý. Takový "odrazový můstek".

11.01.2022 3 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Čtivě psáno formou rozhovorů s několika občany z KLDR, kteří uprchli za lepším světem. Překvapivé, nepochopitelné, naivní a smutné.

30.11.2021 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Milé příběhy, usměvavé, bezva relax.

26.10.2021 3 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Příběh je strhující, co vše dokáží lidé vydržet a přesto věří v lepší budoucnost. Toto volné pokračování Tatéra mi přijde lépe psané, nutí číst dál a dál.

01.08.2021 4 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

To se četlo samo, ale občas byly chvíle, kdy jsem musela knížku odložit. To dítě je vážně děs a hrůza, ale bavilo mě to.

09.07.2021 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Knihy od A. Mornštajnové mám velmi ráda a většinou se od čtení nedokážu odpoutat. Tato kniha byla ale jiná... Moc mi tady nesedí co by bylo, kdyby ... Přesto to stálo za to a opět skvěle napsané a čtivé.

01.05.2021 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Dobře se čte, překvapivý konec, ale zase taková "pecka" to není. Na prvotinu ale dobrý. Určitě si přečtu i další autorčiny knížky.

29.01.2021 3 z 5

Hodinky Hodinky Veronika Jonešová

Krásné a oddechové čtení. Kniha se velmi dobře čte, i když se přeskakuje v čase. Má to spád, nápad, tajemství, lásku ... Prostě krása.

30.12.2020 5 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Kniha mě hodně bavila. Zajímavé spojení fakt a fantazie, musela to být velmi zajímavá práce něco takového napsat. Téma textilek mi nic neříká, ale při čtení mě donutilo si hledat ulice, některé názvy apod.

24.05.2020 4 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

To byla jízda. Čte se samo. Rychlé, svižné, drsné a napínavé. Krátké kapitoly, dvě linie děje, opravdu výborné. Jsem zvědavá na další knihy ...

18.04.2020 4 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Hodně čtivé, přečteno za jeden den. Mělo to spád a nečekaný závěr. Toto byla první kniha, kterou jsem od této autorky četla a jsem mile překvapena.

13.04.2020 3 z 5

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Pěkné čtení, poutavé, mělo to spád. Dosud jsem se s tímto typem žánru nesetkala nebo spíše se mu vyhýbala, ale bylo to tak čtivé, že mě to bavilo. A obálka knihy mě upoutala, a proto jsem po ní sáhla.

07.01.2020 4 z 5

P.S. – diář 2020 P.S. – diář 2020 Lenka Geislerová

Krásné zpracování a ilustrace.

27.12.2019 3 z 5

Obrázky z Holandska Obrázky z Holandska Karel Čapek

Líbilo se mi to více než Výlety do Španěl. Čapek trefně a s humorem vystihuje Holandsko a kresby se přesně hodí. Fajn kniha, když si chce člověk zavzpomínat kde kdysi byl.

09.11.2019 3 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Dobře se čte a díky zvědavosti jak to bude dál se čte rychle. Ale občas je děj těžko k uvěření a naivní.

09.11.2019 3 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem. Jelikož se o téma Severní a Jižní Koreji vůbec nezajímám, hodně mě kniha překvapila.

21.10.2019 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

První kniha od této autorky a jsem mile překvapena. Nechala jsem se unést reklamou na tuto knihu a bylo to dobře. Je to čtivé, dvě dějové linky jsou fajn, a na to, že mám ráda krimi, tak mě "pachatel" překvapil ????

03.07.2019 3 z 5