Holokaust: Původ, události a příběhy mimořádné odvahy

Původ, události a příběhy mimořádné odvahy. Během druhé světové války bylo šest milionů židovských mužů, žen a dětí zavražděno nacisty během jedné z nejhorších událostí v moderních dějinách. Tato nová publikace nutí k zamyšlení, popisuje život v koncentračních táborech a vypráví příběhy neuvěřitelné odvahy citlivým a přístupným způsobem vhodným pro mladé čtenáře. Kniha obsahuje barevné ilustrace, historické fotografie, mapy a grafy. Tento formát je ideální pro rodiče a učitele, kteří chtějí téma holokaustu představit mladým čtenářům. Výpovědi svědků a skutečné příběhy ztráty, odvahy a přežití dávají faktům a obrázkům nádech lidskosti, což dělá knihu poutavou a nedocenitelnou pro mladou generaci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380296/big_holocaust-vznik-udalosti-a-pribehy--hao-380296.jpg 4.319
Válečné, Historie

Vydáno: , Omega

The Holocaust: The Origins, Events, and Remarkable Tales of Survival, 2016

Kniha Holokaust: Původ, události a příběhy mimořádné odvahy

stanislav0373

Příjemná, povedeně zpracovaná publikace, dle mého názoru spíše cílena pro rodiče s dětmi.

motokatty

Taková menší encyklopedie holocaustu. Je v ní popsáno vše co se týká Židů a holocaustu (včetně toho co bylo před a po válce). Je to stručné a jasné. Graficky velmi pěkně zpracované.
Doporučila bych nejen mladým čtenářům ale i lidem, kteří se nikdy moc o holocaust nezajímali a chtěli by si doplnit nějaký všeobecný přehled o tomto tématu.
Nicméně jako dárek pro někoho, kdo se tímto tématem zabývá mnoho let, bych to nedoporučovala - to by chtělo něco podrobnějšího (detailnějšího).
Jedna hvězda dolů je za velice nešikovný formát - kniha nejen, že je rozměrově velmi velká ale má i formát čtverce, takže jí lze jen těžko vložit/uložit do knihovny....

tanecnica
24.03.2020

Holokaust je téma, které je pro mě v letošní Výzvě největší oříšek. Nemůžu o tom číst, nedělá mi to dobře. Romány s příběhy skutečných lidí mi nedávají spát, filmy nedávám vůbec. Hanu od Mornštajnové z loňské Výzvy jsem rozdýchavala dlouho. Byla jsem docela v pasti. Nakonec jsem sáhla po této knize. Jsou to jen holá fakta v souvislostech, ořezaná pro děti a mládež. Dozvíte se spoustu informací, ale je to podáno zcela věcně a bez emocí. Moc se mi líbí, že hlavní téma holokaustu je uvedeno informacemi, co se dělo předtím, a poté jsou uvedeny informace, co následovalo. Jsou to fakta, která by měl každý znát, v přijatelné podobě. Velkoformátové fotky přesně vystihují a doplňují ponurou atmosféru celé knihy.
Za mě - je to těžké - ale přínosné čtení.

Pdede
12.03.2020

Moc hezky vytvořená kniha, vč. autentických fotografii, která vede čtenáře k zamyšlení nad tímto obdobím a je pochopitelná pro širokou veřejnost.

Mája777
16.02.2020

Další z mnoha knih, kterou jsem přečetla díky výzvě. A opět nelituji. Ucelený průběh holokaustu. Pomůže nám orientovat se v čase a událostech. Tedy pokud chceme. Tato kniha by měla být součástí školních knihoven. Doporučuji k přečtaní.
ČV 20: Kniha o holokaustu

kachnat
22.01.2020

Miluji historii a forma této úžasné knihy je příjemná, načerpáte mnoho informací. Koupila jsem knihu kvůli dětem, aby takto lehkou formou věděly, co se stalo. Moc ráda říkám, že to je velmi dobrá kniha.

lifeoptimist
02.01.2020

Čteno kvůli výzvě, jinak se snažím knihám tohoto typu vyhýbat, ale myslím, že tohle je forma, kterou by mohl zvládnout každý. V dnešní době velmi poučné a zvlášť ve školách, by tato publikace mohla pomoct. Dnešní děti a mládež mají většinou, BOHUŽEL, problém přečíst delší texty a knihy obecně, proto bych tuto knihu všem vřele doporučila.
Velké a názorné obrazy, výstižné texty provedou čtenáře přes celé toto katastrofické období našich dějin .... za mě 5*

laepus
06.12.2019

Skvělá knížka - navíc pro učitele češtiny a dějepisu o to lepší - přehledné členění, srozumitelná sdělení, spousta fotografií, slovníček pojmů, přiměřená délka, zároveň příčiny i následky holokaustu. Jen víc takových knih. Přesto dávám jednu dolů. Proč? Když je v jedné kapitole řeč o vypuknutí války, tak tam vyloženě stojí: "Sovětský svaz vstoupil do konfliktu poté, co jej roku 1941 Němci napadli." WTF?! Jak by se asi na tuto věc dívali Poláci, Finové či obyvatelé Pobaltí? Nevím, jestli to je záměrné lakování historie, jestli je to nevědomost autora, ani jestli je to objektivně dostatečný důvod pro snížení mého hodnocení. Ale je to mé hodnocení. A ta věta mě vyloženě uráží. Takže sice jen kvůli ní, ale musím dolů na čtyři hvězdy.