Holokaust: Původ, události a příběhy mimořádné odvahy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Původ, události a příběhy mimořádné odvahy. Během druhé světové války bylo šest milionů židovských mužů, žen a dětí zavražděno nacisty během jedné z nejhorších událostí v moderních dějinách. Tato nová publikace nutí k zamyšlení, popisuje život v koncentračních táborech a vypráví příběhy neuvěřitelné odvahy citlivým a přístupným způsobem vhodným pro mladé čtenáře. Kniha obsahuje barevné ilustrace, historické fotografie, mapy a grafy. Tento formát je ideální pro rodiče a učitele, kteří chtějí téma holokaustu představit mladým čtenářům. Výpovědi svědků a skutečné příběhy ztráty, odvahy a přežití dávají faktům a obrázkům nádech lidskosti, což dělá knihu poutavou a nedocenitelnou pro mladou generaci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380296/big_holocaust-vznik-udalosti-a-pribehy--hao-380296.jpg 4.126
Žánr:
Literatura světová, Válečné, Historie

Vydáno: , Omega
Originální název:

The Holocaust: The Origins, Events, and Remarkable Tales of Survival, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Holokaust: Původ, události a příběhy mimořádné odvahy

Lena79
18. února

Téměř učebnicový souhrn všeho podstatného, co se týče holokaustu. Pro někoho, kdo se seznamuje s tématem ideální. Kniha je doplněna četnými fotografiemi.

JancaMia
25.10.2022

Pro děti na ZŠ nebo SŠ super, nicméně pro ty co se zajímají do hloubky zbytečná kniha.


michaela0810
11.01.2022

Stručné, výstižné, pro mladší generaci, jako doprovodná literatura k další literatuře o 2 světové válce dobrý. Takový "odrazový můstek".

stanislav0373
16.03.2021

Příjemná, povedeně zpracovaná publikace, dle mého názoru spíše cílena pro rodiče s dětmi.

motokatty
01.02.2021

Taková menší encyklopedie holocaustu. Je v ní popsáno vše co se týká Židů a holocaustu (včetně toho co bylo před a po válce). Je to stručné a jasné. Graficky velmi pěkně zpracované.
Doporučila bych nejen mladým čtenářům ale i lidem, kteří se nikdy moc o holocaust nezajímali a chtěli by si doplnit nějaký všeobecný přehled o tomto tématu.
Nicméně jako dárek pro někoho, kdo se tímto tématem zabývá mnoho let, bych to nedoporučovala - to by chtělo něco podrobnějšího (detailnějšího).
Jedna hvězda dolů je za velice nešikovný formát - kniha nejen, že je rozměrově velmi velká ale má i formát čtverce, takže jí lze jen těžko vložit/uložit do knihovny....

tanecnica
24.03.2020

Holokaust je téma, které je pro mě v letošní Výzvě největší oříšek. Nemůžu o tom číst, nedělá mi to dobře. Romány s příběhy skutečných lidí mi nedávají spát, filmy nedávám vůbec. Hanu od Mornštajnové z loňské Výzvy jsem rozdýchavala dlouho. Byla jsem docela v pasti. Nakonec jsem sáhla po této knize. Jsou to jen holá fakta v souvislostech, ořezaná pro děti a mládež. Dozvíte se spoustu informací, ale je to podáno zcela věcně a bez emocí. Moc se mi líbí, že hlavní téma holokaustu je uvedeno informacemi, co se dělo předtím, a poté jsou uvedeny informace, co následovalo. Jsou to fakta, která by měl každý znát, v přijatelné podobě. Velkoformátové fotky přesně vystihují a doplňují ponurou atmosféru celé knihy.
Za mě - je to těžké - ale přínosné čtení.

Pdede
12.03.2020

Moc hezky vytvořená kniha, vč. autentických fotografii, která vede čtenáře k zamyšlení nad tímto obdobím a je pochopitelná pro širokou veřejnost.

Mája777
16.02.2020

Další z mnoha knih, kterou jsem přečetla díky výzvě. A opět nelituji. Ucelený průběh holokaustu. Pomůže nám orientovat se v čase a událostech. Tedy pokud chceme. Tato kniha by měla být součástí školních knihoven. Doporučuji k přečtaní.
ČV 20: Kniha o holokaustu

1