michaela.22 michaela.22 komentáře u knih

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Knihu jsem jako dítě milovala a občas po ní sáhnu i v dospělosti. Je skvělá a člověka dokáže vtáhnout do jeho dětství. Doporučuji.

09.01.2023 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tohle jsem nečekala. Fantastický děj, dokonalá zápletka a naprosto nečekaný konec knihy. Celou dobu knihu hltáte a nemůžete přestat. Je přehledná, čte se sama a snadno se stanete součástí knihy. Takovou má moc vtáhnout čtenáře do děje. Oceňuji vykreslování pocitů hlavních postav. Jen mi trošku vadilo, na můj vkus, až příliš nadměrné množství erotiky, ale vzhledem k rozuzlení, se tyto scény nakonec vyplatily. Rozhodně doporučuji všem.

20.02.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Když jsem začala číst, říkala jsem si, že to bude nudný děj o složitých vztazích lidí z jedné čtvrti. Brzy jsem změnila názor. Kniha je napínavá až do poslední stránky a oceňuji dokonalou zápletku. Je neuvěřitelné jak jeden čin dokáže tak dramaticky propojit tolik lidí. Překvapivé zvraty, skvělé popisy chování i jednání postav. Mohu jen doporučit. :-)

23.11.2020 5 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Nemám slov, kniha se čte jedním dechem. Napínavá, složitá zápletka doplněná vlivem světových válek. Konec dost překvapivý, fantastický psychologický příběh. Měla jsem několik odhadů jak děj dopadne, ale skutečnost se výrazně lišila. Mohu každému doporučit. :-)

28.11.2020 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Fantastický příběh s naprosto neočekávaným rozuzlením. Trošku pomalejší rozjezd neznamená úbytek na kvalitě. Naopak na konci knihy se člověk dozví, jaké maličkosti spolu souvisí. Kniha se četla velice dobře a musím pochválit krásný přebal. Rozhodně stojí za přečtení pro každého kdo má rád thrillery.

26.04.2020 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knihu jsem kdysi četla jako povinnou literaturu a zamilovala jsem si jí. Děj je jednoduchý, má jasnou myšlenku a vždy mne dojme.

07.04.2020 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Fantastická kniha, kterou jsem přečetla za dva dny. Od začátku velice čtivá, snadno zapamatovatelný děj i hlavní postavy, skvěle postavená zápletka a dokonalé rozuzlení. Až do konce knihy jsem netušila, kdo je záporák a kdo ne. Mohu všem doporučit.

10.11.2021 5 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

Podle názvu knihy ani anotace jsem rozhodně nečekala tak skvělou knihu. Od začátku přemýšlíte o co se v ději jedná a nakonec do sebe vstřebáte tolik informací, že máte pocit, že vy jste ti co jsou v té knize. Do poslední strany napínavá, místy neskutečný tlak na psychiku ale fantastická kombinace všech hlavních myšlenek knihy (smrt, hromadění, láska,...). Rozhodně mohu doporučit.

13.11.2020 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Člověk by čekal klasický milostný trojúhelník. Zápletka je ale fantastická a celá kniha graduje na samém konci, jak má být. Postupně se zvyšující napětí vrcholí v naprosto neuvěřitelný ale velice originální konec. Rozhodně doporučuji.

27.05.2020 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

(SPOILER) Čekala jsem podle recenzí, že kniha bude dobrá. Že až tak moc, jsem však netušila. Fantastické prolínání bohatství, chudoby, touhy, závisti, týrání a mnoho dalších témat. Kniha se snadno a rychle četla, napětí se stále stupňovalo. Chvílemi jsem měla pocit, že i já jsem součástí toho příběhu (tak snadno kniha vtáhne čtenáře do děje). Rozhodně všem doporučuji.

27.01.2021 5 z 5

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

Skvělá kniha, bezvadná zápletka, rozhodně jedna z nejlepších co jsem kdy četla. Akorát jednu z hlavních postav bych nejraději nakopala kamsi, ale víc neprozradím, protože by se jednalo o spoiler. Dokonalá kniha pro všechny, co milují psychothrillery.

28.06.2020 5 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

(SPOILER) Kniha byla skvělá. Napětí, propletené vztahy. Jen se mi příliš nelíbilo zatčení nesprávného "vraha". Jinak velmi povedené, dost hlavních postav ale i tak se v nich dalo snadno orientovat. Doporučuji.

30.05.2023 5 z 5

Domeček pro panenky Domeček pro panenky Phoebe Morgan

Kniha byla skvělá, četla se jedním dechem. Dobrá zápletka a díky malému množství postav se snadno orientovalo v ději. Závěr knihy byl překvapivý, ale na můj vkus až příliš otevřený. Rozhodně stojí za přečtení.

29.12.2021 5 z 5

Pohřbený život Pohřbený život Allen Eskens

Skvělý příběh, dobrá zápletka, postupně se stupňující napětí. Začátek byl trošku pomalejší ale konec to vynahradil. Kniha se snadno četla a oceňuji témata, která byla do příběhu zapletena (nemoc, vztahy, autismus,...). Stojí za přečtení.

18.01.2021 4 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Kniha byla skvělá. Oceňuji originální zápletku, propletenost příběhu a popisy. Kniha se snadno četla a s každou stránkou byla překvapivější. Jen mi trošku vadily charaktery hlavních postav. Postavu, kterou čtenář na začátku miluje, nemůže na konci knihy vystát a naopak. Celkově velice povedený thriller. Doporučuji všem.

08.01.2021 5 z 5

Lži, dokud můžeš Lži, dokud můžeš Mary Kubica

Krásná kniha. První, která mě rozbrečela hned v první kapitole. Napínavá od začatku do konce, závěr knihy perfektní, vše vysvětlil. V ději mi jen trochu vadily Nickovi tajnosti, ale bez nich by ta kniha nemela tak skvele zamotany děj. Doporučuji.

22.08.2020 5 z 5

Sousedé z čísla 9 Sousedé z čísla 9 Felicity Everett

I když nejsou v této knize příliš velké zvraty, četla se velice dobře. Běžné sousedské spory a různé myšlenkové pochody dokonale vystihují život většiny lidí. Reálnost tohoto příběhu bylo to, co mne nutilo u knihy zůstat a dočíst ji až do konce. Pokud stojíte o oddychové čtení, rozhodně doporučuji.

21.04.2020 4 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Skvělá ukázka toho, jak mysl ovlivňuje naše tělo. Doporučuji všem, kteří se zajímají o osobní rozvoj a esoteriku.

11.04.2020 4 z 5

Čtyři dohody patří mezi bible esoteriky. Již podle názvu se autor zabývá čtyřmi hlavními tématy, které nejvíce ovlivňují náš život, aniž si to uvědomujeme. To, že je dokázal pojmenovat, přenést na papír a vysvětlit hlavní myšlenky, poskytuje čtenářům základní kámen, na kterém mohou stavět v běžném životě. Kniha je útlá a dobře a rychle se čte. Mohu jen doporučit.

07.04.2020 4 z 5

Darker Darker E. L. James (p)

I poté co jsem přečetla sérii Padesát odstínů, jsem se rozhodla že by bylo zajímavé si přečíst děj i z pohledu Christiana a opravdu mne zpracování knihy velice příjemně překvapilo, stejně jako první díl Grey. Kniha se četla rychle, už jen díky tomu, že jsem znala děj, ale jako pro ženu bylo pro mne opravdu obohacující vidět některé věci z pohledu muže. Doufám že brzy vyjde i poslední díl, abych měla knihovnu kompletní. ;-)

07.04.2020 5 z 5