Čtyři dohody – Kniha moudrostí starých Toltéků

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Ve Čtyřech dohodách odhaluje don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které nás připravují o radost a vedou k zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky.

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342358/ctyri-dohody-kniha-moudrosti-staryc-iel-342358.jpg 3.92271
Duchovní literatura, New Age
Vydáno, Pragma

The Four Agreements: A Practical Guide to Personal Freedom (A Toltec Wisdom Book), 1997

Kniha Čtyři dohody – Kniha moudrostí starých Toltéků

Rudolf14
27.12.2020

Skvělá kniha! Veřím, že si každý člověk v knize najde něco pro sebe :)

Lea_41
20.12.2020

Tato kniha mi velmi pomohla. Přečtu si ji určitě až budu starší znovu. Děkuji

Peter74
13.12.2020

Čítal som ju pomaly a zretelne, Otvorila vo mne niečo nové, a zároveň upokojila od starosti.
Odporúčam ju každému,

ziriant
01.11.2020

Nikdy jsem neměla ráda motivační knihy, duchovní literaturu či jak to označit. Nicméně v poslední době k tomuto "žánru" přistupuju s větším pochopením a tak jsem dala i na jedno zaslechnuté doporučení této knihy. Možná jsem ještě nedospěla do stadia dostatečné otevřenosti, ale stejně musím říci, že mě kniha příliš nenadchla. Na jednu stranu musím pochválit grafické ztvárnění, na druhou stranu musím naopak říci, že mě to spíše odrazovalo, jelikož zastávám názor, že síla má být ve slovech (jak koneckonců říká i sám autor) a cokoli okolo je spíše na obtíž a působí rušivě. I když zase chápu, že spousta čtenářů přiláká spíše tato grafika, než kdyby se jednalo o knihu černobílou, o poloviční tloušťce a s menším písmem (jak bych to uvítala já). Pokud jde o moudra uvedená v knize (a budu-li to chtít zestručnit), s některými souhlasím, s některými nesouhlasím, některá nejspíš nechápu. Uvítala bych text klidně rozšířit, lépe strukturovat a možná trochu (opravdu, trochu) zodbornět (takto mi to trochu zní jako "jedna paní povídala"), doplnit více názorných příkladů pro představivost a to právě proto, aby nebyly uvedené Dohody špatně pochopeny. Text mi dal i něco k zamyšlení, ale brala bych to spíše jako první pracovní verzi, kterou by chtělo rozšířit a zdokonalit. Jistě, o velkých věcech většinou netřeba psát velká a zdlouhavá odborná pojednání, v zásadě jsou rady pro šťastný život jednoduché, jen zatraceně složitě zabudovávatelné do vlastní praxe. Ale to bychom potom mohli říci, že už není třeba psát na toto téma žádné knihy. Proto, když už se chceme ve svém díle těmto věcem věnovat a snažit se lidem předat takto kus sebe, svých zkušeností, chtělo by to dle mého ještě trochu jinou formu. Ač je jasné, že co nesedne jednomu, sedne jinému.

Karoli282
31.10.2020

Během čtení této knihy jsem cítila vnitřní klid. Určitě si z ní mnoho věcí odnáším i do života. Jen si myslím, že ne vším, co stálo v této knize, se dá doopravdy plně řídit.

kytikyti
29.10.2020

Opravdu uzasna kniha. Nejlepe precist podruhe se zvyraznovacem v ruce.

béčko
24.10.2020

Najdou se hlubokomyslné myšlenky spjaté s mým myšlením. Ale najdou se také jen zajímavé strany s nádhernou ilustrací a nic více. (Ani méně)

Hanjimka
22.10.2020

Přečteno ušima - čte Jaroslav Dušek. Zaujala mě, vezmu si z dohod ponaučení a budu aplikovat do svého života. Asi jako kniha by to nebylo ono, ale Dušek ji prostě čte úžasně.