Mety15 Mety15 komentáře u knih

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Naprosto skvělé, jedno z mých oblíbených dramat.

28.07.2023 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Velmi pěkný příběh. Knihu jsem přečetl na jedno posezení a četla se velice dobře.

06.07.2023 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Velmi zajímavá kniha, některé pasáže byly navíc, ale jako celek působivé.

10.08.2023 4 z 5

Tato kniha vám změní život. O důležitosti spánku jsem věděl již dávno, přesto mi kniha dala několik užitečných rad a spoustu nových, kolikrát šokujících, informací. Je zásadní chybou společnosti, že se spánku přikládá tak malá váha, několik změn by dokázalo zlepšit společnost jako celek a předcházet závažným nemocem by bylo mnohem jednodušší.

11.07.2023 5 z 5

Proč mi tohle nikdo neřekl dřív? Proč mi tohle nikdo neřekl dřív? Julie Smith

Julie Smith má dobré nástroje, které dokáží pomoct v těch nejtěžších chvílích v životě. Navíc má tyto nástroje prověřené svou vlastní praxí. Knížka nebyla špatná, nicméně mi nepřinesla nic moc nového, ve výsledku tato kniha shrnuje vše, co jsem doposud o osobním rozvoji četl. Pro lidi trpící nějakým duševní nepohodlím může být tato kniha dobrou volbou, nicméně já jsem se často u čtení nudil.

27.08.2023 3 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Ideální k maturitní četbě. Jednoduchý příběh, který má ale v sobě spoustu emocí. Kniha se čte velmi dobře. Určitě můžu doporučit.

20.08.2023 5 z 5

Devatenáct set osmdesát čtyři Devatenáct set osmdesát čtyři George Orwell (p)

Kniha je to zajímavá, ale zbytečně dlouhá - spousta částí mi připadala navíc, kdyby měla kniha 150 stran, naprosto by to stačilo.

27.07.2023 3 z 5

Bohatý táta, chudý táta Bohatý táta, chudý táta Robert T. Kiyosaki

Přečetl jsem už opravdu spoustu knih o financích a finanční gramotnosti, kniha Bohatý táta, chudý táta má ale v sobě něco navíc. Kiyosaki sice není nejlepší spisovatel, což o sobě sám říká, přesto se mi kniha četla velmi dobře (zřejmě to bude také tím, že jsem s myšlenkami v knize velmi sympatizoval). Spousta informací v knize je sice aplikovatelná především v USA, ale o to vůbec nejde. Z knihy si člověk může odnést tolik užitečných poznatků, které mu mohou pomoci na cestě k finanční svobodě.
Jediné, co bych vytkl novému vydání knihy jsou shrnutí na konci každé kapitoly, ta jsou opravdu zbytečná, dají se ale přeskočit. Na druhou stranu jsou v každém shrnutí také otázky, které prověří, co si člověk z knihy vzal, což mi přijde velice užitečné.
Knihu tedy mohu rozhodně doporučit úplně všem!

19.08.2023 5 z 5

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Kniha je pro začátečníky naprosto skvělá, nicméně i mě, který se ve světě financí už nějakou dobu pohybuje, neskutečně bavila. Kniha je velice čtivá a finančním negramotům ukazuje na názorných příbězích, jak hospodařit se svými vydělanými penězi. Určitě doporučuji!!!

22.04.2023 5 z 5

První republika 1918-1938 První republika 1918-1938 Karel Pacner

Tuto knihu doporučuji, je mi 12 a baví mě.

16.02.2017 5 z 5

Náhodná procházka po Wall Street Náhodná procházka po Wall Street Burton G. Malkiel

Tuhle knihu by si měl přečíst každý, kdo investuje do kapitálových trhů. Malkiel velmi pěkně popisuje, proč je těžké dlouhodobě překonávat indexy. Člověk si taky uvědomí, že USA má mnohem větší možnosti, jakým způsobem investovat. My v ČR se ještě máme co učit.

13.12.2023 5 z 5

Myšlení: rychlé a pomalé Myšlení: rychlé a pomalé Daniel Kahneman

Kniha je perfektní, autor v podstatě shrnuje své celoživotní poznatky do velmi obsáhlého díla. Čtení je náročné, ale stojí to za to, je zajímavé, jak lidské myšlení funguje.

02.09.2023 4 z 5

Ďáblův slovník ekonomie a financí Ďáblův slovník ekonomie a financí Pavel Kohout

Parádní kniha, myslím si, že je spíše vhodná jako pobavení pro lidi, kteří o ekonomii již něco vědí. Autor využívá hodně ironie a sarkasmu, což se v současném ekonomickém nastavení většiny států velmi hodí. Mohu jedině doporučit.

01.09.2023 5 z 5

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

Skvělá kniha, přečetl jsem ji během jednoho dne. Kniha ve mně probudila touhu dělat některé věci jinak, do života se určitě hodí.

05.07.2023 5 z 5

Bitcoin a jiné kryptopeníze budoucnosti Bitcoin a jiné kryptopeníze budoucnosti Dominik Stroukal

Kniha je naprosto skvělá, především pro nováčky. Nejtěžší je prostředek knihy, ve kterém jsou kryptoměny vysvětleny technicky, což je ale pro pochopení nezbytné. Knihu mohu jedině doporučit.

02.07.2023 5 z 5

Průvodce pro pasivní investování: Od Rozbitého prasátka Průvodce pro pasivní investování: Od Rozbitého prasátka Jakub Dvořák

Tohle by měla být povinná četba. Všichni lidé vydělávají peníze a jsou jejich otroky. To je třeba změnit a udělat otroky z peněz - jak to změnit vám tahle kniha jednoznačně a jednoduše ukáže.

09.06.2023 5 z 5

Jan Masaryk - Pravdivý příběh Jan Masaryk - Pravdivý příběh Pavel Kosatík