Obraz Doriana Graye

Slavný Wildeův román v sobě nese autobiografické rysy: Mladý muž se nechává portrétovat známým malířem, a když poprvé spatří svůj krásný portrét, projeví přání, aby sám nikdy nezestárl a všechny proměny tváře se objevovaly pouze na obraze… Román obsahuje hororové prvky i faustovský motiv, dotýká se i tématu homosexuality. O popularitě díla svědčí filmová zpracování i původní český muzikál. Vychází v novém českém překladu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367054/big_obraz-doriana-graye-I3v-367054.jpg 4.26056

Vydáno: , Odeon

The Picture of Dorian Gray, 1891

Kniha Obraz Doriana Graye

janadibelkova
dnes

Konečně krásně knižní čeština, nádherně psaný příběh plný inteligence..škoda jen chyb, kterých je dnes v překladech čím dál více.. chybějící písmena trochu kazí dojem, ale za to autor nemůže..

jiri4861

Můžu říct jen to, že Doriana Graye bych určitě nechtěl potkat v reálném životě. Autor sám sebe projektoval do postavy malíře, a hlavně ze začátku bylo patrné, jaká je jeho sexuální orientace. Na druhou stranu musím říct, že napsat knihu takhle otevřeně v 19. Století byl asi svým způsobem hrdinský čin.

RonnieSmithx

„Nic takového jako mravná či nemravná kniha neexistuje. Knihy jsou napsané buď dobře, nebo špatně. To je vše."

A tahle kniha je napsaná sakra dobře.

knihomolkaMist

Uuuuh! Wildea jsem si zamilovala už když jsme se o něm učili ve škole a teď po přečtení Doriana ho miluju ještě víc! Skvělé nadčasové dílo, které bude aktuální snad v každé době. Jestli jste to ještě nečetli, okamžitě to napravte! :D

Kabuky

Nádherné čtení.

Teraesa

Dorian bol šťastným človekom, až kým mu niekto "neotvoril myseľ". Stačil jeden rozhovor na to, aby začal hľadať niečo, čo neexistuje, aby začal utekať pred niečím, čomu sa nedá zabrániť. Od tej chvíle ho identifikovala jeho krása. Krása stala sa mu bližšou než vlastná duša.

Je prototypom mladého človeka, ktorý sa tak zúfalo snaží nájsť, kým naozaj je... až na konci stráca samého seba.

"Lebo ovplyvniť niekoho znamená dať mu svoju vlastnú dušu."

luca321

Tohle byla jedna z mála knih z povinné četby na kterou jsem se těšila a upřímně mě to zklamalo. Pořádně mne to začlo bavit až na posledních 80 stranách, jinak to pro mě bylo docela utrpení. Příběh se strašně táhne a je tam plno nudných popisů ( hlavně popisování Doryanových sbírek, to jsem musela dokonce přeskočit, protože se to nedalo). Jinak se mi styl autora líbil, je tam plno zajímavých mouder nad kterými se lidi musejí zamyslet. Taky jsem tak nějak od začatku veděla, jak to skončí.

DK197

AUDIOKNIHA: Přednes byl skvělý, nápad dobrý, myšlenky zajímavé. Ale trochu mi vadilo, že příběh sám o sobě ustoupil filosofii. Detailnější cestu Doriana Graye bych si užila víc. Obzvlášť když jde o přeměnu anděla v démona. Ale i tak některé momenty vážně stály za to.