Mesič Mesič komentáře u knih

Syn Syn Jo Nesbø

Naprostá bomba, tedy jako vždy. Když jsme četla o čem kniha bude, tak jsem si říkala, že to bude šílená blbost, ale ve finále se z toho vyklubala kniha se zajímavým tématem. Moc se mi líbilo, jak některé dialogy zpětně dostávaly úplně jiný význam nebo ho člověk teprve v těch pravých souvislostech pochopil. Knihu si Nesbo dobře promyslel. Vřele doporučuji!

14.06.2016 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Ano, budu mít hodnocení jako většina... bylo to dokonalé. Tipů na vraha jsem měla víc jak postav na orloji a stejně jsem zas netrefila. Tentokrát si s námi Nesbo zahrál i v popisu situací a tím mě dostal snad víc než tím, kdo je vrah. Prostě krása!

05.01.2016 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Za mě plný počet hvězdiček, opravdu jsem si knihu moc užila, bylo v ní hodně zvratů a napětí, na další díl se už těším. Chvílemi jsem se trošku ztrácela, ale jinak super

16.08.2016 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Naprosto úžas
ná. Četla jsem ji jedním dechem. Děj knihy byl poutavý a styl psaní dokonalý. Dlouho už mě nĕjaká kniha takhle nevtáhla!

26.04.2016 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Tak tahle kingovka mě bavila hodně... podle popisu knihy a komentářů jsem čekala, že to bude... fantasmagoria (tohle říkala naše učitelka matematiky a já lepší výraz nemohu najít)... naštěstí jsem se hrubě mýlila!! Opravdu jsem čekala divoké nadpřirozeno na každé druhé stránce a opak byl pravdou... Byl to ideální koktejl, jak knihu rychle přečíst, chvilkama se člověk fakt bál a když nebyly strašidelné scény, bál se, že přijdou... k tomu čtivý příběh a stránky letí jako vítr. Navíc, King to opravdu umí člověka motivovat k dalšímu čtení.. mám na mysli, jak jakoby mimochodem informuje čtenáře o opravdu zásadní věci a člověk pak stránky hltá, aby zjistil, zda to bude, jak si to právě namyslel... krom zajímavého tématu, opět velice čtivě napsané...lehce se čte

11.01.2013 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Já v 17ti četla Tři kamarády a pak Na západní fontě klid. Kamarádi byli super, fronta mě nebrala. Dnes (po 12 letech) si myslím, že jsem na to nebyla "vyzrálá". Naštěstí jsem se odhodlala a zkusila Jiskru života. Kniha se četla krásně. Byla skvělá, donutila člověka přemýšlet a představovat si věci, do kterých se ani člověk není schopen vžít. Osud vězňů mě upoutal, ale i pohled na "druhou stranu plotu" byl silný. Tady člověk pochopil, jak byli zmanipulovaní propagandou. Viz voják vychovávaný od 7 let.... Pak je jasné, že byli tak oddaní své věci...
Smutná, ale krásná kniha... mohu jen doporučit

21.12.2012 4 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Další kniha v řadě a opět výborná. Ke konci jsem si říkala, že jsem objevila pár nelogických míst, no opět jsem byla vyvedena z omylu a vše do sebe zapadlo. Začínám Hodináře, ale tentokrát si už opravdu budu na lísteček psát jména postav. Nyní jsme byla chvílemi zmatená a nevěděla o kom se mluví a to mi zážitek trochu kazilo. Bylo zajímavé, že si s námi autor pohrával nejen v pachateli, ale i mnohé dialogy i celé pasáže knihy po zjištění nových faktů dostávaly uplně jiný smysl.

30.06.2016 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

A mě to náhodou bavilo. Já vždy říkám, že King tu mysteriózní část nepotřebuje, je skvělej vypravěč a umí napnout. A pro mě to v téhle knížce dokázal. Ano, děj byl předvídatelný a čtení mi podezřele dlouho trvalo. Tentokrát jsem totiž neletěla stránku za stránkou, abych zjistila, kdo je vrah, ale vyloženě jsem se mohla ponořit do popisů osob a jejich myšlenek. Když o té knize vyprávím někomu, tak mi přejede v některých částech mráz přes záda a není to proto, co se tam stalo (bylo to hrozný, ale to už si člověk zvyká ze zpráv), ale jde o to, jak to podal. Jak čtenáře vtáhl do hlavy, pocitů a běsů některých postav. Za mě "jooooo"

16.03.2016 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Někdo tady psal, že jsou situace překombinované a neuskutečnitelné. Možná trochu ano, ale za tu čtivost a zábavu s knihou od první do poslední stránky to stojí.
Začala jsem ji číst hlavně proto, že jsem nic jiného po ruce neměla a taky jsem ji z ruky nedala, dokud jsem ji nedočetla :-) A popis doby mě tak strhl, že jsem si pak dodatečně začala rozšiřovat své znalosti o historii Ruska.

09.10.2015 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Naprosto úžasná kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout, postavy byly skvěle propracované a chvílema jsem skoro vstávala ze židle jak jsem si pro některé přála smrt nebo život :-)
Rozsah knihy mě osobně nevadil, ba naopak :-)

12.04.2013 5 z 5

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

Občas zde čtu na Kulhánka špatné reakce,ale mě se to určitě netýká. Já se u jeho knížek vždycky dobře bavím. Když chci oddychovku a knihu, u které neusnu, protože je plná akce a dobře "odsejpá", tak jsou jeho knihy skvělá volba. Já tedy doporučuji

17.12.2012 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Kniha byla čtivá, poutavě popisovala dobu, ale asi jsem čekala větší drastárnu. Né, že by mě nechávaly pasáže s mučením chladnou, ale kniha na mě silněji působila v pasážích, kdy se ukazovalo, jak hloupost, fanatismus, pokrytectví a "nešpinění si rukou" způsobuje ty nejhorší škody. To byly chvíle, kdy jsem pociťovala beznaděj.
Za přečtení rozhodně stojí.

29.11.2012 4 z 5

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Úžasná knížka, je to již hodně let, co jsem ji přečetla, ale okouzlení z jejího přečtení ne a ne vyprchat

04.10.2012 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Naprostá pecka, většina knih co čtu jsou detektivky a musím říct, že tahle byla jedna z nejlepších. Vřele doporučuji

08.08.2016 5 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Teda tak tohle byla opravdu pecka. Opravdu jsem nečekala, že kvalita tohoto dílu bude tak vysoká! Všem doporučuji. Obzvlášť u této série je důležité číst popořádku!!!!

31.05.2016 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Teda Pane Nesbo, jak tohle jen hodnotit...?
- první třetina knihy 2*
- zbytek knihy 4*
- téma, složitost děje 3*
- styl jak byla kniha psaná a jak krásně "klouzala" - 5*
- vzhledem ke stylu psaní neočekávaná překvapení - 4*
- popis myšlenek hl. hrdiny - 4*
- celkový dojem 5* (a podotýkám, že mi matika celkem šla)
Prostě skvělá kniha na pár odpolední

04.05.2016 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Výborné, ze začátku jsem se bála, že mě kniha nebude bavit, první půlka byla taková "uváděcí do děje", ale druhá půlka to rozjela a pachatel hodně překvapil :-) za mě 4,5*

06.02.2016 4 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Na začátku jsem měla trochu strach, že bude kniha velmi podobná filmu, naštěstí se tak nestalo. Tuto knihu jsem četla po knize Pod kupolí, tudíž jsem byla rozmazlená skvělým propracováním povah a postav a to tady nebylo tak dobré. Ono se není ani co divit, když je kniha ani né čtvrtinová. Byla to příjemná četba, děj na sebe navazoval a opět nelituji, že jsem sáhla po Kingovi :-)

19.04.2013 4 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Tak tohle byla kniha podle mého gusta. Chvilku trvalo, než se rozjela, ale pak to byla bomba! Po pravdě mě asi bavila víc než Jiskra života, co jsem četla před ní. Člověka každou chvíli nutila vžívat se do osudů hlavních hrdinů a porovnívat svoje problémy a starosti se starostmi zajatců. Pro někoho je toto možná depresivní téma a "silný kafe", ale mě to pomáhá si uvědomit, že zas tak španě není :-))

03.01.2013 5 z 5

Neviditelný Neviditelný Jaroslav Havlíček

Tohle byla bomba. Krásně popsané povahy postav a velice čtivé a závěr byl hodně dramatický. Doporučuji :-)

04.10.2012 5 z 5